Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

ULTIMA RC

Zdravím kolegové modeláři.

Pár z Vás mě možná potkalo na Hostýnu, pár lidí kouklo na mé, nikdy nedokončené projekty tady na netu ale, pro většinu jsem nejspíš neznámá osoba. Ani není divu. Moc se tady neprojevuji a na expedice příliš často nechodím, jelikož jsem permanentně zalezlý v díře, které říkám dílna a "něco" tvořím. A taky koukám a zjišťuji a přemýšlím co tady vytváříte, jak to vytváříte a zírám :-)
Ale proč si tady vylévám srdíčko. Před nějakou dobou - asi před třemi lety (tehdy jsem byl prodavač RCček) jsem si řekl, že by bylo fajn mít vlastní podnik kde bych "něco" dělal s modelama. Byla to myšlenka neurčitá, nepromyšlená a byla mým okolím brzy zatracena a mnou následně také. Další dva roky byla zastrčená někde vzadu v mé hlavě, ale stále jsem ji cítil. Nakonec se prokousala k mému plnému vědomí a já začal plánovat a vymýšlet a hledal jsem způsob jak si splnit sen. Dnes je více méně vše naplánováno a vymyšleno a promyšleno a nalezeno a... nemám prachy. Ne že bych po někom z Vás chtěl peníze na rozjezd půjčit, takový magor zase nejsem. Nicméně v současné době se účasním soutěže o nejlepší podnikatelský záměr zlínského kraje. Výhra soutěže by mi velice pomohla ve startu podnikání (rozhodně si z případné výhry nenechám ani korunu na svoje osobní výdaje). O tom že to není ode mě pouze nějaký výkřik do tmy a nápad splácaný za jeden večer u piva svědčí skutečnost, že mě porota složená z odborníků na finance, businessmanů a investorů poslala, po mé prezentaci, do finálového kola. To znamená že můj plán je životaschopný, což je to nejdůležitější, ovšem je na mě abych tento potenciál využil. Samozřejmě se má prezentace neobešla bez připomínek. Jedna z nich byla že své plány držím v tajnosti. Nejdřív jsem totiž chtěl začít vyrábět, pak prezentovat a nakonec prodávat. Porotci mi ovšem řekli že to jako ne. Že mám začít okamžitě prezentovat a navnadit Vás a ideálně si zajistit i pár předobjednávek.

Takže. Gratuluji všem co se pročetli až sem. Teď k tomu co že vlastně budu vyrábět. Modely. Překvapivě. A to kompletní modely. Tedy šasi, nápravy kola, pneumatiky, karoserie a další nezbytné věci. Tedy kompletní kity. A jelikož nechci nikomu z tuzemských výrobců lézt do zelí, tak se bude jednat o auta, které nikdo jiný nevyrábí. Jistě chcete vědět o jaké auta se bude konkrétně jednat. Ze strategických důvodů se bude zatím jednat o malé offroady v jednotném měřítku 1:10 (taky vás občas štve že každá kastle má jiné měřítko? U mě tento problém nebude - vše v mé produkci i v budoucnu bude prostě desetina) Mám rozpracované následující auta, která jistě všichni znáte.

Vojenské automobily:

Jeep Willys MB
Obrázek

KDF 82
Obrázek

Civilní automobily:

Suzuki Samurai
Obrázek

Land Rover Series II
Obrázek

Tyto čtyři modely budou v nabídce jako první. Samozřejmě mám zálusk i na další auta a už mám i několik favoritů - samozřejmě uvítám návrhy na další a můžeme třeba vyvolat hlasování - já samozřejmě chci vyrábět to, o co máte zájem Vy, i když se přiznám že ČR pro mě není až tak atraktivní trh jako je ten zahraniční. Ale to je asi každému jasné. Tím se dostávám k ceně která asi každého zajímá. Dokud nevyrobím první várku modelů, tak můžu cenu pouze odhadovat a ne všechny auta ze seznamu výše budou mít stejnou cenovku. Nicméně cena za kit by měla být v rozpětí 4.000-6.000 Kč vč. DPH pro ČR.

Tak, myslím že jsem řekl vše co jsem chtěl. Předpokládám že někteří z Vás budou mít dotazy a já jsem připraven na ně odpovídat.

Niky
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

Technologie!

Kompletně celé sám? to jakože budeš vše navrhovat a vyrábět? Máš nějakou technologii ověřenou? na převody? To neni vyrobit a prodat to se musí testovat no ne? ZAtížení , odolnost , opotřebení. To stejné pneumatiky. Pokud mají být k něčemu. Technologii kde bereš? Nebo už máš otestováno?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

Zajímavé...jsem zvědav. Jen myslím,že zrovna to KDF je takové na ten model špatné měřítko...Na expe a trial si to nikdo nekoupí a tankáni..těm se zase hodí měřítko menší..
Ale to jen tak... :wink:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ULTIMA RC

Nevybral sis zrovna lehký úkol, každopádně ti fandím :OK:
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: ULTIMA RC

Hezkej sen...pamatuju si že se mi taky něco podobnýho zdálo a všechno šlo jako na drátkách....Každopádně ten průzkum trhu by měl směřovat do celého světa protože Čechy sou národ kutilů a vím ze Českej modelář tě neuživí... 8)
Každopádně abych nebyl jen pesimista můžeš počítat se mnou jako závaznou objednávkou na 1ks Samurae v kitovém provedení....Termín dodání kdykoliv až ho budeš mít hotovýho.... 8)
Naposledy upravil(a) cendab dne 11.02.2015 19:10, celkem upraveno 1 x.
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: ULTIMA RC

Já tě nechci jakkoliv odrazovat ale myslim že sis ukrojil obrovský sousto a jestli ti vyjde nějaká dotace do začátku tak se ani z poloviny nemůžeš vejít do udávaný ceny modelu.....nehledě na to že wilda a kaďour v desítce jsou drobkové a já osobně bych si takovej model nekoupil,možná statickej jen na parádu.
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

Musim jeste napsat, prosim rozepis se o tom jak to mas promysleny protoze me to prijde jako totalni utopie ,

si vem jen karoserii, jak udelas model? jakou technologii to budes vyrabet? aby ses dostal na cenu za kus ktera neni stejna jako cena tveho kitu budes muset mit kovovou formu...jen forma na vstrikovani bude za statisice....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

stiifii píše:Kompletně celé sám? to jakože budeš vše navrhovat a vyrábět? Máš nějakou technologii ověřenou? na převody? To neni vyrobit a prodat to se musí testovat no ne? ZAtížení , odolnost , opotřebení. To stejné pneumatiky. Pokud mají být k něčemu. Technologii kde bereš? Nebo už máš otestováno?


Kompletně celé sám určitě ne. Například převody si nechám vyrobit protože obrážečka by se mi zatím opravdu nevyplatila. Kuličkové ložiska si také sám nevyrobím. Samozřejmě nebudu prodávat hned první modely ještě teplé z výroby. Budu je testovat jak já tak je zapůjčím některým uživatelům tohoto fóra. Co se pneumatik týče - budu se jim věnovat tento měsíc - chci vyzkoušet několik materiálů a uvidím který bude nejlepší. Toto téma ber spíš jako představení než snahu hned něco prodávat :-)
Uživatelský avatar
Uli
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.03.2010 0:00
Bydliště: Karlovy vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

moc zajímavé počteníčko , také by mě zajímalo jaká technologie bude použita , například u náprav šáska a pneu .
Cena modelu do 6000Kč je myslím velice zajímavá.
Možná by chtělo mít vyrobené nějaké vzorky a nafotit . :wink:
držím palce ať se daří. :OK:
Budu i nadále sledovat. :wink:
Land Rover Defender - Mex I

http://ulc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

Víš kolik tě bude stát vyrobit jedna sada převodů? obráběním? tam musíš mít material , tvrdej ,otěru vzdornej , levnej... ty seš strojař nebo umíš aspon navrhnout něco nakreslit 3D? ...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: ULTIMA RC

Osobně bych ti rád fandil, ale s tou cenou :-( , asi tomu nerozumím a do ničeho takového bych nešel, je to jen krásný sen. Kouknu na ebay za jaké ceny prodávají číňani jednotlivé komponenty, to nemůžeš tady vyrobit. :NO:
Ale, prý odvážným štěstí přeje, tak ti držím palce. :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
kali99
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 31.03.2014 10:27
Bydliště: České Budějovice

Re: ULTIMA RC

no jo bude to hodně těžký, ale nedokážu si představit kit za 6000Kč aby něco vydržel.
samozřelmě ti fandím a jsem zvědav na výsledek :OK:
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Vstřikolis je teď mimo. Samotná mašina není až takový problém, ale jak píše Stiffi, kovové formy stojí statisíce což se vyplatí jenom u velkosériové výroby. Základní tvary karoserií budou vyrobeny 3D tiskem - to samé u obalů převodovek a náprav. Samozřejmě to nebudu dělat z nějakého sajrajtu co se hned rozpadne. Nabídka materiálů se rozrůstá a není problém vytisknout i funkční pružiny. Někomu se myšlenka 3D tisku nemusí úplně líbit ale díky tomu budu moct nabídnout hned ze začátku poměrně hodně výrobků. Bude mě to stát (respektive už stojí - jak jsem psal - mám to rozpracované) jenom obrovské množství času stráveného u papírů s tužkou v ruce a následném převodu do 3D. Detaily a doplňky pak odlévané. Šasi bude klasika - ocelové - převody a jiné namáhané díly také ocel.
Uživatelský avatar
Uli
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 22.03.2010 0:00
Bydliště: Karlovy vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

můžu se zeptat v čem kreslíš ve 3D
Land Rover Defender - Mex I

http://ulc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Asi se budeš smát - Google Sketch up. Na profesionální programy opravdu nemám a ani nejsou potřeba. Sice mi to kreslení trvá strašně dlouho ale co už :-D Žádný učený z nebe nespadl. Předem upozorňuju že chlubit se tím nebudu. Prezentovat budu až hotové díly.

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“