Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Co na trhu chybí

Tak at udela masovou vyrobu CVD poloos !!! Ty kvalitni (stejne praskly) stoji 800,- .... predpokladam, ze by se dostal na lepsi cenu a hlavne vyssi kvalitu ...
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Co na trhu chybí

Zkus vyrobit nejaky vzorky disku a myslim, ze potom skoci kazdej. Myslim tim po jednom na ukazku s moznosto rozsireni. Neco podobnyho jako ma Vanquish, samozrejme s normalni cenou. Inspiraci je spousta. Projed jejich stranky a popremyslej.
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Co na trhu chybí

jj s těma diskama má pravdu ;-) ;-)
Uživatelský avatar
Michal Š
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2016 19:33
Bydliště: Okres Prostějov

Re: Co na trhu chybí

Pro mě je dobrej nápad výroba kardanů, jak už tu někdo psal, těch není nikdy dost a potřebuje je snad každej model.
Koště píše:chlapy.. já to chci dělat jinak. Nebudeme dodávat do obchodů, ale všechno na vlastní pěst, tím pádem cena bude o cca 60% nižší kvůli tomu, že nedáme další marži prodejcům. Tím, že máme všechno vybavení vlastní tak koncová cena bude opravdu nízká.


Cena by mohla být zajímavá, pokud by toho teda nezneužili zdejší překupníci :-D :-D.
„Šedá je teorie,zelený je strom praxe“
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Co na trhu chybí

plutoone84 píše:To nevím, myslím, že je zde spíše nabízena masová výroba. Ne že si jeden modelář objedná poloosy a druhej možná se 3 ostatními dveře na JKčko.

Člověče a proč asi píšu, že to ještě nikdo nevyrábí a zmiňuju modelex? Myslím, že by se toho dalo prodat dost, ta bouda je dost oblíbená. Samozřejmě by se to muselo nabízet třeba na rccrawleru, e-bay nebo třeba tom modelexu... :idea: Jinak se obávám, že český výrobce není v pozici číňana, aby se bavil od miliónu kusů výš...

Libor66 píše:Nejsou to sice tak úplně dveře ale je to místo nich...snad se Ti to bude zamlouvat.

Dík Libore, já na tyhle koukal, jsou tam dokonce 2 různé typy (asi by takové kovové vyrobil i zdejší mistr lee), ale popravdě se mi nejvíc líbí ty plný, působí takovým civilnějším dojmem (že to je auto na každodenní použití).
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Co na trhu chybí

Člověče a proč asi píšu, že to ještě nikdo nevyrábí a zmiňuju modelex? Myslím, že by se toho dalo prodat dost, ta bouda je dost oblíbená.

Já umím číst. Ale myslím, že jich v ČR nebude jezdit víc jak 50, když si vezmeš, že by si ty dveře koupil každej druhej majitel této karosérie (což je asi nadnesené) tak by jich prodal několik desítek. To si myslím, že se nevyplatí vůbec vyvíjet. Jeden zdejší výrobce mi nedávno říkal, že nastavit stroj na výrobu konkrétního ozubeného kola stojí 1000kč. Aby jsi ho mohl prodávat za normální cenu (150kč na mzracingu) musíš jich nasekat stovky, aby se ti to vůbec vyplatilo. To samé ty poloosy. Lidí, co dnes jezdí s CCčkem už moc není. A ještě míň je ochotno zhodnocovat svoje auto poloosami za 500-800kč. Dobrou cestou jde Slick. Viz kloubky na SCX10 II. Ty si rád každej koupí a je to nový produkt, o který je zájem. Dále kardany. Jeden modul s různou délkou. T.j. jedno naprogramování stroje a pak jen dodělá délky. Nechci se hádat. Jen to vidím takhle.
Koště
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 03.09.2013 9:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

chlapy reknu to takhle, zakazkova vyroba je proste draha takze tim se zabyvat nebudu. jsem ochotny vyvyjet nejaky dil na soustruh/frezku, pripaden plastovy vylisek, mam technologii na vyrobu forem i vlastni lisovnu plastu, ale ma to smysl v pripade, ze to bude nejaky dil jako napr. kardan apod. proto potrebuju realne tipy toho co delat. takze asi tak.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Co na trhu chybí

Prostě stále dokola..... :-D :CIAO: Na co tady stále čekáš?? Tady ti nikdo kšeft za mega za tebe nevymyslí...tady stále bude plno lidí co potřebuje to,nebo ono..A pokud toto nenabízíš,tak myslím,že je vlákno zbytečné...Myslím,že tady to je o nabídce,co umím vyrobit a pomoct dalšímu modeláři..a néé aby za tebe ostatní vymýšleli v čem ty budeš podnikat a zbohatneš...
To je jak kdybych si koupil třeba náklaďák..a tady napsal...a shánějte mi kšefty a pozor jsem drahý !!
Ale myslím,že tady je to spíš o tom..mám náklaďák,pomůžu vám,převezu něco za dobrou cenu.. :CIAO:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Koště
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 03.09.2013 9:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

no hele ja mam dost prace tohle sem chtel na takovou zmenu, takze tak. na tomhle se stejne zbohatnout neda, pri nakladech provozu kovodilny takze tak.muzete to smazat
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Co na trhu chybí

Koště píše:no hele ja mam dost prace tohle sem chtel na takovou zmenu, takze tak. na tomhle se stejne zbohatnout neda, pri nakladech provozu kovodilny takze tak.muzete to smazat

Jako sorry, ale co jsi čekal? Tomhabmw to myslím vystihl. A nemyslím to nijak zle, prostě to tak je . Asi tak!
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Koště
Nově příchozí
Příspěvky: 24
Registrován: 03.09.2013 9:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Co na trhu chybí

ja sem nic necekal :-D ale jak rikam ja nepotrebuju bohatnout :-D jen sem chtel pomoct, takze tak :-D
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Co na trhu chybí

Koště píše:ja sem nic necekal :-D ale jak rikam ja nepotrebuju bohatnout :-D jen sem chtel pomoct, takze tak :-D


:-D :-D Jak jsi chtěl pomoct ? Přečti si své příspěvky...
Pomoc modelářům tady vidím od ostatních...viz..výroba samolepek,tisk na 3D tiskárně..Nikdo z nich neřekl malovýroba je drahá..čekám na velká kšeft....Tak tedy na mě působíš...když jsi něco představil..tak tvá odpověď..jen ukazuji..neprodávám...tak nikde stále pomoc nevidím..
Ale to je jedno..jen můj názor.
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Co na trhu chybí

Kdyby chtěl někdo ten náklaďák, tak těch mám 5 :-D
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Co na trhu chybí

On je hlavní problém v tom, že cokoli Koště vymyslíš a uděláš, tak to vždy bude zakázková ( a tudíž dost drahá ) výroba. Protože ten počet kusů, co vyrobíš ( a hlavně prodáš ), se bude prodávat spíš po kusech, než po stovkách.
Je hodně těžké vyrobit něco, o co bude zájem, co bude mít výbornou kvalitu ( na průměrnou věc se ti mnoho zákazníků vykašle ) a přitom to bude ještě za rozumné peníze.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Co na trhu chybí

plutoone84 píše:Já umím číst. Ale myslím, že jich v ČR nebude jezdit víc jak 50, když si vezmeš, že by si ty dveře koupil každej druhej majitel této karosérie (což je asi nadnesené) tak by jich prodal několik desítek. To si myslím, že se nevyplatí vůbec vyvíjet. Jeden zdejší výrobce mi nedávno říkal, že nastavit stroj na výrobu konkrétního ozubeného kola stojí 1000kč. Aby jsi ho mohl prodávat za normální cenu (150kč na mzracingu) musíš jich nasekat stovky, aby se ti to vůbec vyplatilo...

Jo, číst umíš, ale porozumět textu je zjevně problém. Předně na český trh těžko vyvrhne tisíce kusů čehokoliv, navíc konkurence u kol, kardanů, poloos a vůbec všeho je veliká, těžko může výrobce počítat, že všichni např. lidi z tohoto fóra budou jezdit na jeho kolech, to je naivní představa. Zaznělo tu několik různých typů na díly, kterých by se menší série dala prodat. Odpovědí je "chtěl jsem pomoct, ale dělat nic nebudu". Obávám se, že "nedostatkové zboží", které by neexistovalo, a které by tu (v ČR nebo na fóru) chtělo víc než řekněme desítky lidí, prostě není. Navíc dost lidí nemá probém zaplatit třeba slickovi, i když by to z číny bylo za půlku možná i levnější...
BTW Další typ by byl třeba interiér na SCXII.

Koště píše:chlapy reknu to takhle, zakazkova vyroba je proste draha takze tim se zabyvat nebudu. jsem ochotny vyvyjet nejaky dil na soustruh/frezku, pripaden plastovy vylisek, mam technologii na vyrobu forem i vlastni lisovnu plastu, ale ma to smysl v pripade, ze to bude nejaky dil jako napr. kardan apod. proto potrebuju realne tipy toho co delat. takze asi tak.

Pokud to myslíš vážně, můžeš se inspirovat u výrobců jako Vanquish, S.D.I., Dinky-RC, The Scale Shop, LockedupRC nebo SSD-RC. Hodně jich začíná s tuningovými díly na Axial nebo baedlock disky. Pokud ale budeš prodávat sám a jen ČR a příp. SR, těžko to bude víc než desítky kusů...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“