Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ale nevetřel, klidně zkus štěstí.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Koukám, že už dlouho toto téma nikdo neobnovil, ale já bych měl pro vás malou radu. Možná, že to už dnes mnozí víte, ale já jsem se to dozvěděl nedávno. Potřeboval jsem na svůj model OSHKOSH zhotovit na haupnu nápis, aby to modelu dodalo maketovost, a bylo mi doporučeno, abych si to nechal udělat v reklamní agentuře na laseru. I s překreslením do Corellu jsem za jeden nápis široký 41 mm zaplatil 120,- Kč, což je šestina toho, co po mě chtěli za vyfrézování na CNC-čku, a to bych musel dodělat kulaté rohy po frézce.

Obrázek
Obrázek
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Takhle jsem to tady dělal od začátku, laserem do pokovené samolepky, ale problém byl v nepružnosti reklamní agentůry :evil: a to jsem jim dodal už překreslené podklady.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Toto není pokovená samolepka, ale obyčejná umělá hmota, a může si to každý SÁM nechat udělat.
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Astala
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 01.12.2011 0:00
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele: WWW

Da se taky sehnat plastova deska z cernyho plastu, ktera ma bud z jedne, nebo obou stran nalisovanou tusim ze hlinikovou desticku a povrch je kartacovanej do lesku. Delaji samozrejmne i ruzne tloustky a do tej se taky necha laserem vypalit cokoliv. A mam dojem ze za 1cm vypalovani chtej kolem 10,- Kc. Takhle je asi delane to tvoje logo na tahaci, ne Milo? Na laseru si muzete prave nastavit hloubku vypalovani, takze to nemusi bejt skrz, ale jen treba do plastu. Ja sem nechal takhle delat z 0,5cm preklizky obal jidelaku jedny restaurace, kde bylo jen do pulky tloustky preklizky vypaleny logo a vypadalo to taky moc hezky. To by se mohlo hodit nekomu kdo dela treba dreveny korby adt...
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Zdravim, nehodil by mi pls někdo odkaz, na firmu, nebo jedince,kdo by mi udělal SPZ,někdo mi řikal na Ještědu nějaký jméno, ale nic si nepamatuju.
:D
Díky
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Astala píše:Da se taky sehnat plastova deska z cernyho plastu, ktera ma bud z jedne, nebo obou stran nalisovanou tusim ze hlinikovou desticku a povrch je kartacovanej do lesku. Delaji samozrejmne i ruzne tloustky a do tej se taky necha laserem vypalit cokoliv. A mam dojem ze za 1cm vypalovani chtej kolem 10,- Kc. Takhle je asi delane to tvoje logo na tahaci, ne Milo? Na laseru si muzete prave nastavit hloubku vypalovani, takze to nemusi bejt skrz, ale jen treba do plastu. Ja sem nechal takhle delat z 0,5cm preklizky obal jidelaku jedny restaurace, kde bylo jen do pulky tloustky preklizky vypaleny logo a vypadalo to taky moc hezky. To by se mohlo hodit nekomu kdo dela treba dreveny korby adt...


V tom bude asi dost potíž. Ten plast, plátovanej hliníkem se normálně frézuje, protože běžnej laser na plasty ten hliník nepropálí (má to pár desetin mm) a u laseru s výkonem, který zvládne kov, zase nejspíš bude problém s nastavením hloubky gravírování do té středové plastové vrstvy.
Vygravírovat to laserem do plastu s navrch nalepenou fólií jde.

S leptáním není problém, kromě ceny. Aspoň tedy pokud jde o oboustranné "soutisky", nebo věci, co kvůli přesnosti vyžadují kvalitní fotoosvit masky. U jednodušších jednostranných námětů se to dá ošulit nějakou "hobby" technikou na plošňáky.
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba leptů na auta

Zdravím Tě, zeptám se tě mimo mísu
co vše do jaké síly a za jaké ceny jsi schopen leptat udělal jsem si repliku pušky z 18 století a u originálu jsou mosazné rytiny což je pracná a hlavně nákladná záležitost pro rytce. tak jsem přemýšlel jestli by to nebylo jednodušší a snazší vyleptat. nebo se zleptám jinak byl by si mne to ochoten naučit?

děkuji ti Mira
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba leptů na auta

Potřebuji leptat toto http://rc-expedice-vk.rajce.idnes.cz/Fo ... _dveri.jpg

rozměry dodám bude to rámeček + střed včetně loga tedy 2 ks a od všeho 20 ks
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba leptů na auta

že by to bylo tak složité? :-p vždyt na plastikové stavebice se dělají ještě menší .
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Výroba leptů na auta

Tady problém nebude velikost, ale členitost. Běžně se leptají dvě hloubky - skrz, nebo do poloviny tloušťky plechu. Tohle by se muselo nějak zjednodušit, nebo rozvrstvit do více slepenejch plechů.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Výroba leptů na auta

Taky bych měl zájem o lepty,kdo to tu vlastně dělá nebo kdo by byl ochotnej to nějak zařídit? nechce se mi to celý pročítat zpět jestli to tu někde je :-)
moc díky klucí :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Výroba leptů na auta

Není já to prolezl od vrchu dolů a zpět a jedinej Slick zde leptá.
Ještě tu byl Grifon ale dle mrtvého vlákna nepředpokládám že je to aktualní.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Výroba leptů na auta

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“