Měl bych zájem o tyto nápravy?

určitě ano
11%
12
ano, podle ceny
46%
50
zatim ne, ale časem kdo ví
33%
36
ne a nikdy nebudu
9%
10
 
Celkem hlasů: 108
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Pokud by jsme se dali do výroby, chtěl bych, aby to vše bylo modulové, ale i to má své meze. Bude jasně dané, která náprava je která, tak jak to má např. Tamiya u svých trucků, takže nemůžeš zaměnit neprůchozí za průchozí. Chci jen, aby jste si to poskládali sami jen z objednaných dílů, ale musíte mít už jistou představu co chcete za tip podvozku. Samozřejmě, se můžete v průběhu stavby rozhodnout, že si místo prvně plánované 4X4 chcete udělat radši 8X8, takže si doobjednáte potřebné nápravy, řízení, rám, roury, nosníky atd. a již třeba postavený podvozek předěláte. Co se týká samotné výroby, mám největší strach s financování, planuju, že to spolkne tak něco přes 200 000,- :? a ty se mi bohužel doma jen tak neválí.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Asi si to predstavujem moc jednoducho, ale až 200t??? Veď za teké prachy si kúpim sústruh, materiál, plány a ešte mi ostane na ojazdené auto :)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, to si fakt představuješ jednoducho, právě proto to nikdo nedělá. Když se do toho budu chtít dát, tak to rozhodně nebudu točit doma na soustruhu, ale půjdu do firmy, kde mi to udělají na CNC mašinách, od každého potřebného dílu pár desítek až stovek kusů, takže na konci výrobního procesu, budu mít mooooc krabiček se spoustou dílů, které do sebe budou muset pasovat a být přesné, aby z toho mohlo vznikat to co má. A takovou práci si ta firma nechá samozřejmě zaplatit a při počtu dílů a kusů od každého je ta cena zcela přiměřená. Právě proto tady sonduju, jestli by mělo vůbec význam do toho jít.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Tak ako pise Petos sa zrejme vyjadrim aj ja, zvlast ked som videl v PP na akcii ten podvozok v tejto mierke ktory mi prisiel taktrochu hrackoidny skor by som to videl ako imidzovku na policku alebo ako predvadzacku po parkovisku tak ako aj Tamiya trucky. :idea: Pokial sa nepletiem tak, sa u isteho ceskeho vyrobcu planuje podobna vec a taktiez v modularnom systeme len z tym rozdielom ze to bude zrejme 10-tina a nie 13-ka! Ako funkcny model je to skvela myslienka len jeho vyuzitie v expediciach vidim skor nerealne. Kazdopadne drzim palce pri vyvoji a naslednej vyrobe ktora dozaista obnasa urcite uskalia o ktorych vacsina z nas nema ani sajnu! :tleskam: :FINE: PS; Zahlasoval som! :wink:
Naposledy upravil(a) jerry-mouse dne 26.07.2011 19:49, celkem upraveno 1 x.
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

jerry-mouse píše:Tak ako pise Petos sa zrejme vyjadrim aj ja, zvlast ked som videl v PP na akcii ten podvozok v tejto mierke ktory mi prisiel skor hrackoidny skor na prevadzku po parkovisku


Tak říkáš hračka a viděl jsi tu hračku v terénu? Tyhle podvozky se vůbec nesnaž srovnávat s podvozky trucků Tamiya a i k tomu, že jsou hendikepovány svou maketovostí, tak v těžkém terénu jedou jako ledoborci. Viděl jsi třeba v tomto měřítku T813 Kolos? Ja viděl, jak jela sněhem hlubokým až po kabinu, hrnula to před sebou a jela. Kolik by to dokázalo RC offroadů? Já sem zítra, nebo pozítří dám fotky své Tatry Morpho TNS, kterou stavím v měřítku 1/13.5 a postavím ji při focení pro srovnání vedle Pajera od Tamiye a uvidíš, že to není žádný drobeček :wink: a váhou, už vůbec né :mrgreen:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

No ked to beries ako v scale terene tak urcite mas pravdu z tou prejazdnostou oproti beznym modelom v danom meritku, no ja som to zase prezmenu myslel skor na to nase extremne jazdenie ktore by ani realne auto urcite nezvladlo. Za dalsie ako je to zo zivotnostou pohyblivych casti naprav a celeho prevodoveho ustrojenstva vramci celeho podvozku. Zaujima ma to hlavne pre narocnost uzivania niektorych extremistov ktory najazdia desiatky kilometrov vo vode a blate. Urcite to bude asi uz vychytane ale aj tak by to niektory z nas radi poculi ako je v skutocnosti z pripadnou narocnostou alebo skor nenarocnostou celeho systemu. Dakujem za pripadne informacie ohladom servisnej narocnosti. Neber prosim ti moje pripomienky ako kritiku, ale skor ako pokus ako to cele bude fungovat z dlhodobeho hladiska ked to budeme klatit ako skutocnu Tatru! :lol:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

S tou otázkou poruchovostí je to celkem složitá odpověď, protože co vím, tak nebyl zatím postaven model (respektive byl, ale nebyl v něm dlouhodobě testován), který by byl podroben dlouhodobému testu v těžkém terénu, každopádně by to stálo za pokus. Já sám mohu jen vycházet z toho co mám doma a to je tahle T 813 6X6TP, se kterou jezdím od roku 2007 a za těch pět let neměla jedinou poruchu na podvozku a to je ještě podvozek z první generace, takže tam ještě nejsou některé díly z kovu, jako u těch posledních. Jak s ní jezdím, můžete mrknout tady: http://www.youtube.com/watch?v=OvpRsSYP ... ded#at=177
Za Achylovu patu těchto podvozků v terénu jasně považuji nízko položenou centrální rouru a dál krycí měchy polonáprav, kde by při jejich poškození mohlo dojít k zanesení nečistot do převodového ústrojí, ale to už je každého věc, jak se o model bude starat a jak s ním bude zacházet. Vím, že něktří tady mají názor, že v měřítku 1/13,5 je to oproti desetině hračka, ale já bych se se skoro desetikilovou hračkou tahat nechtěl, kdyby přestala jet :-) Kolik važí odhadem takový Kolos v desetině by vám nejlíp mohl říct Hanys :wink: Jednomu člověku teď dělám rám na takovou káru a pro tento případ a případné přesuny bez vlastního motoru, bude vybaven přidělávacími kolečky dozadu a rukojetí dopředu, aby s ním byla lepší doprava. :mrgreen:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Zcela upřímě bych s Tatrou, která by mě stála značnou sumu a moře práce,nejezdil stylem jako expošky.

Když nad tím přemejšlím,měřítko jsi vybral dobře.Dovedu si představit jít se svézt s klukama z Hradce na Modelhobby a podobné akce.

Spíš to vidím na model MAZEL, se kterým se bavíš stavbou a občasným poježděníčkem.

Myslím,že Flare má 1/10 kolos a jednou s náma byl v Tróji.Je to nádhernej kousek.Spotřeba baterek je ale dosti značná.Osvětlení,zvukáč a váha dělá svoje.


Vím,že je to finančně raketa,ale asi nej je vyrobit díly a nabídnout k prodeji.


Ve světe by zájem určitě taky byl.Na scale byla žádost o výrobu v RCWD.
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Slick7 píše:No, to si fakt představuješ jednoducho, právě proto to nikdo nedělá. Když se do toho budu chtít dát, tak to rozhodně nebudu točit doma na soustruhu, ale půjdu do firmy, kde mi to udělají na CNC mašinách, od každého potřebného dílu pár desítek až stovek kusů, takže na konci výrobního procesu, budu mít mooooc krabiček se spoustou dílů, které do sebe budou muset pasovat a být přesné, aby z toho mohlo vznikat to co má. A takovou práci si ta firma nechá samozřejmě zaplatit a při počtu dílů a kusů od každého je ta cena zcela přiměřená. Právě proto tady sonduju, jestli by mělo vůbec význam do toho jít.
Cital som to az teraz tak preto trochu oneskorena reakcia! Viem Slicku o com pises a dovol mi pripojit par slov aj z vlastnej skusenosti. Ako niektory dozaista viete vyrabam pre isteho clena ako aj pre seba zatial iba ramy pod nasich milackov. Zlozitost a narocnost vyroby je urcite jednoduchsia oproti tejto Tatre ale aj tak na samotnom rame spolupracuje cca 9-10 subdodavatelov ktorym treba platit vacsinou cash. Dalsim aspektom je aj celkova logistika kde pri vyrobe jedneho ramu priemerne najazdi aj 100-ky kilometrov lebo nie vzdy sa vsetko podari na prvy krat. Dalsou kapitolou je aj nakup a zhananie potrebneho materialu lebo firma ktora vam to vyraba musi mat aj zakonite potrebny material patricnej kvality a potrebnych rozmerov. Ktomu este treba dodat z vlastnej skusenosti to ze, ziadna firma nechce vyrabat taketo male suciastky po jednom kuse takze, z toho vypliva kvoli efektivite vyrabat vzdy viac kusov aby sme nemuseli behat do firmy kazdy den! Takze ked si niekto laskavo spocita tie vsetky peripetie co s tym priamo suvisia tak si urcite da otazku ci to tomu dotycnemu za to stoji a preco to vlastne robi? Odpovedou bude dozaista ohromna chut daneho cloveka ktory chce nieco dokazat, a tym urobit radost aj inym ludom aj ked niekedy to tak nevyzera. Plne chapem tuto anketu ktora ma za ciel osondovat zaujem pred pripadnou vyrobou tychto zaujimavych komponentov a taktiez si dovolim tvrdit ze, v dnesnej dobe a pri tunajsich cenach surovin a energie vyrabat nieco v danej kvalite a este aj v maloseriovej produkcii je proste hrdinstvo! :tleskam: Slicku prajem hodne trpezlivosti a chuti vydrzat do zdarneho konca lebo ja som si tym uz presiel aj za cenu dotacie a straty ktoru si clovek mysli ze ako tak zrovna. :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: Kdyz dovolia prasule a ostatne aspekty tak, by som dozaista siel do tej kary urcite! :wink:
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak předem moc děkuji za Vaši podporu v tomto projektu, ale hlavně doufám, že když se nám to podaří dotáhnout až do konce, tak ti co hlasovali, že mají zájem, do toho opravdu půjdou :mrgreen:
Ještě jsem to tady nechtěl zveřejňovat, ale myslím, že už je čas Vám představit svůj další projekt, který by měl být z finančního hlediska ještě dostupnější těm, kteří touží po pořádné scale Tatře.
Jako základ jsem použil můj oblíbený, léty tvrdě prověřený podvozek na úpravy a to CC-01 a udělal jsem na něj konverzi pro uchycení kabiny, kterou děláme. Na podvozku byla hlavně upravena celková rozteč náprav a to o celých 40mm a to prosím bez použití nových linků, ale při zachování těch originálních a to hlavně z důvodů cenových. Originální kardan byl nahrazen kvalitním, na míru dělaným od fy. Notyro motors. Ke kitu bude dále možné objednat další vychytávky jako scale disky, úprava plata řízení, prodloužení zadních tlumičů, úprava origo linků, vymezovací kroužek zadního diferenciálu. tažné mini, stojánek, atd. Na tuto přestavbu je možné použít jak váš stávající podvozek CC-01, nebo vám ho dodáme my, fungl nový, již poskládaný, se všemi úpravami. Kabina bude dodávaná v rozloženém stavu, ale je možné po domluvě slepit. Lee93 by mohl dělat na kabinu ochranný rám, ale to je ještě v jednání 8)

Takže tady první špionážní foto: Obrázek
P.S. na fotce je už nafocen i poslední generace stojánku pod CC_01 :wink:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

nápad dobrý, taky si chci jednou postavit tatru, takž jsem pro váš plán :wink:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
Domca234
Častý přispěvatel
Příspěvky: 511
Registrován: 11.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Je to zajímavé také mám někdy v budoucnu v plánu tatru v hasičskej podobě tak uvidíme, vypadá to moc hezky :wink:
(Dominik Brant) I Love You Defender
OFF- Mex-II Land Rover D110 Zebra
OFF- Axial Scx-10 Isuzu trooper truggy
ON- Xray T3 Brushless 8,5T Rally/Drift
ON- Tamája M-01 Rally
Eurgle 2,4ghz a atd. :)
Uživatelský avatar
Stan
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 05.09.2011 0:00
Bydliště: Tábor

Musím toto téma jenom podpořit,protože vím o čem je zde řeč.Za prvé ta první fotografie tohoto tématu je ode mě z kuchyně po prvních krocích při sestavování podvozku z dílen Tatra Pepa D. a Slick 7. A za další dnes už je celá TATRA 813 Kolos vojenská verze hotova a plně funkční.Fotografie jsou na jiném foru pod stejným nickem.
Musím říct,že jsem měl jisté obtíže při zkušebním provozu,ale s největší pravděpodobností vznikly mou malou zkušeností a i horším a neúplným dílenským vybavením.Jak říkám je to velký mazel do sbírky a modelářský skvost.Je faktem ,jak už tady zaznělo,není to trucktrialový speciál.Je to velmi hodnotný model,maketa,polomaketa pro modelářské akce a pro potěchu ducha.
To je vše dámy a pánové.Kdyby někdo chtěl mohu dát pár foteček.
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick, tak ako? Padlo to, alebo niečo zisťuješ?
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

taky me zajima jak to pokrocilo, vanoce se blizi a treba si bude nekdo chtit nadelit tatru k vanocum :wink:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“