Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

GriffonCZ - šasi TA01/02, doplňky Defender 90

Protože proběhlo několik dotazů na upravené šásko pro TA01 které spolu s Milhausem dáváme dokupy (já projekčně a Milanův Def je pokusnej králík - viz téma http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5969 ), tak jsem se rozhodl na tyto dotazy a prezentaci tohoto projektu vytvořit samostatné téma a to tady. Od začátku bylo v plánu tohle šásko dělat v malé sérii. V podstatě jsme dospěli do cíle a zde je výsledek:
Obrázek

kompletní fotky jsou na rajčeti:
http://griffoncz.rajce.idnes.cz/TA01_GriffonCZ

Momentálně jsou volná dvě šasi z ověřovací série. která nahrazují originální vanu TA01 - vyšší průchodnost terénem. Váhově vychází o asi 5g těžší než původní vana. Tyhle dvě jsou volně k dispozici (cena 400,-).
Pro úplně finální verzi je ještě potřeba doladit držák baterie (budou dvě verze pro NiMh a pro hardcase LiPol. Držák bude asi samostatně, ne každý ho asi bude chtít. Někdo bude chtít třeba jen šasi bez držáku baterí.
Celé to je namyšlené tak že se jen vymontuje původní vana a namontují nové díly.

Další co by mělo být začátkem února krom série šasi TA01, jsou nějaké drobnosti na Defendera. První je nový uzávěr nádrže:
Obrázek
Bude to odlitek z polyuretanu - cenu zatím nevím - nemělo by to být moc. Uvidíme jak vyjde kalkulace lití.
Naposledy upravil(a) GriffonCZ dne 15.01.2012 15:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ještě jedna věc - sestavené šásko je na Hummer - středový díl je prodloužený o cca 2 cm. Kvůli tomu jsem si tio celé vlastně vymyslel. Takže je i možnost dělat úpravu i na jiné rozvory než je dáno původní vanou TA01 - stačí napsat o kolik mm je potřeba delší rozvor oproti původnímu šasi a není problém střdový díl udělat delší. Pak je ale potřeba vyrobit i nový kardan - je to vidět na fotkách.
xood
Uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 15.08.2009 0:00
Bydliště: Všude zdejší

Tamiya TA 01 expedice

Zdravím tě toto téma sleduji již delší dobu a závazně si objednávám tuto suprovou vichytávku doufám že dostanu serial number 002 :lol: a ještě by mne zajímala a myslím že nebudu sám cena. :wink:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

To tam píše, 400,- :wink: Jestli jsi myslel to šásko.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Je to tak, cena za sadu je 400,- Ještě k tomu nusím nachystat šrouby a matky aby to bylo komplet. Sériovka bude i s návodem, aby se to, a hlavně řízení seskládalo správně. Páky řízení a plastové hranoly na které se montuje servo se používají originální. Jde v podstatě o výměnu dílu za díly. Nic není na zbytku podvozku upravovat - tedy pro standardní rozměr TA01/02. Pokud se rozvor prodlužuje nebo zkracuje, je potřeba vyrobit nový kardan. A to je jednoduché - mohu též zařídit.
Uživatelský avatar
koudy
Nově příchozí
Příspěvky: 49
Registrován: 26.01.2011 0:00
Bydliště: Praha 4 Lhotka

Zdravím šloby to přizpůsobit na Subaru Brat mám kastli a toto šísí by tam paslo
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Neměl by být problém. Potřebuji znát minimálně jaký rozvor to má být. Pokud máš TA01 a kastli tak spočti jaký je rozdíl mezi rozvory standardní ta01 a subaru kastlí. Jestli je kratší nebo delší. V nejhorším případě alespoň rozvor kastle - já si to nějak spočítám.
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Vlákno si dávám do oblíbených. Jedno TAčko se mi tu válí, co kdyby... někdy. Ať se vám s tím daří.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

mohu se zeptat, z jakého a jak hrubého materiálu to je?

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Co se týká materiálu tak základní plato je z 4mm duralu, konzola řízení z 3mm duralu a aspodní ohýbané plechy jsou z 1,5mm materiál AlMg3 - aby to šlo ohýbat. Číslo duralu bohužel neznám - mohu zjistit. Po kompletaci si dovolím tvrdit že je to tužší než původní šasi.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tedy chlapci, krásná práce. A cena je více než lákavá.
Vím, že spousta lidí si řekne, vždyť si to můžu udělat doma sám za pár korun. Jenže s vlastní zkušenosti vím, že bez alespoň minimálního zázemí a vhodného nářadí až tak jednoduché není.
Máte představu o kolik by se navýšila druhá varianta s držákem na lipo? Já bych měl určitě o jeden kousek zájem. Jen bych potřeboval kratší variantu. Tuším nějakých 255mm, ale to bych potom upřesnil v objednávce. Doufám, že to dotáhnete do jara do zdárného konce.
Díky
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Zatím nemám uplně jasnou představu o kolik se to navýší, spíše bych to viděl jako volitelné příslušenství. V plánu mám 2 verze - pro LiPol a pro NiMh packy. Mám teď trochu kalup v zaměstnání - takže se to trochu zdrží, ale v průběhu února bych to měl zvládnout. Tedy chtěl bych.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak klucí,
jaro už je tady, jak to vypadá s tím Vašim podvozkem?
Už je skladem? :-D
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Jde to pomalu, protože do toho řeším jěště nějaké rodinné akce - koupě domu a věci kolem. To má trochu přednost. Takže zatím nic moc produktivita. Momentálně se testují 3 podvozky: Milhousův Defender, můj Hummer a Sprocha čerstvě zprovoznil Jeepa. Zatím můžu říct za sebe i Milhouse - funguje to výtečně. Milhuse i já ( a já především) tomu dáváme docela čočku. Zatím povolily jen nějaké věci na kastlích a já ukroutil jednu psí kost. Čtvrtý podvozek právě chystám - bude to na Defendera, ale i s přípravou na upevnění kastle. Původně jsem myslel že k tomu budu řešit i držák baterie, ale ukazuje se že každé šasi vyžaduje trochu jiné řešení. Takže ude optimální aby si každý udělal tuto úpravu individuálně.
Pavel

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“