Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: 3D tisk

Nivaku to neni špatnej nápad... :D
Tomson : Zkus vytisknout vykrajovátko rc 4x4 nebo jen rc toje jedno... ale bylo by to pěkný cukroví... :OK: :OK:
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk

Na kolik vychází sedátko?
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
robur
Nově příchozí
Příspěvky: 90
Registrován: 28.11.2009 0:00
Bydliště: skoro Svitavy

Re: 3D tisk

Sedátko - odhadoval bych to materiálově a časově tak na cenu dvou náprav.
2,4 GHz / Medvěd G
tomson
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 19.07.2012 0:00

Re: 3D tisk

Mohu to zkusit z druhé strany? Dá se takové sedátko koupit a kolik by stálo? Pochopitelně tady u této výroby je ta volba nakreslit si vlastní tvar a velikost a udělat třeba 1ks, ale abych měl srovnání. Tu sedačku co jsem udělal má vnější rozměr 54x69x85mm š x h x v. Ten spodek sedáku má vnější rozměr 43mm. Máte někdo přehled o cenách. Vím, že se to asi nedá srovnat se sériovou výrobou. Nevím jak se to jinak dá vyrobit, když chce někdo na zakázku určité díly a kolik to může stát. Mohu tomu pak zkusit přizpůsobit materiál a nastavení, pokud bych se vešel do podobných cen s tím, že je zcela na. Děkuji
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk

O vykrajovátko RC 4X4 bych měl taky zájem sranda musí být i v kuchyni :-)
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
tomson
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 19.07.2012 0:00

Re: 3D tisk

řešíte pořád to vykrajovátko. Ale zamyslete se jak by mělo vypadat. Je to z několika písmen a jak by to mělo držet dohromady, navíc jemné části nezvládne to těsto. Vykrojí se to, ale nesundáte to z podložky (mám to vyzkoušené když jsem ladil ten znak sigma/suma).
Spíš někdo dejte info jak se dá jinak vyrobit třeba ta sedačka, kterou si někdo vymyslí jen pro svůj model a nebo chce jinou velikost a kolik taková výroba může stát pro srovnání.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk

Hele sedačku namalovat neumím ale RC4X4 ti namalovat zvládnu stačí když se znaky prolnou vyjde ti jeden velký patvar a ty písmenka pak domaluješ cukrem předpokládáme li že těsto bude perník z jiného těsta si to jaksi neumím představit. :OK: Moje už by to dozdobila jen tu formičku ji udělat neumím. :OK:
Jinak ta sedačka co máš vypadá dobře ale spíš do závodního auta do mnou zamýšlené stavby by se hodilo něco spíše klasického tvaru ale jak jsem psal ve 3D to namalovat neumím takže mám nejspíš smulu.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: 3D tisk

hele vase nadseni je fakt hezky ale vazne nekdo z vas potrebuje cukrovi ve tvaru rc4x4.cz? :-(
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
tomson
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 19.07.2012 0:00

Re: 3D tisk

no já si pravě myslím, že to není to pravé na co bych to chtěl využít a nabídnout i ostatním. Proto tady teď řeším tu sedačku, kterou jsem vytisknul a vím, že se dá vyrobit. Jenom chci informaci od zkušenějších jak toto vyrábí jinak a kolik to stojí, pochopitelně, že by se do toho neměla počítat jen cena materiálu, ale když to někdo bude dělat 30 hodin ručně tak to také něco stojí. Proto se potřebuji dobrat nějakých reálných čísel za co by to bylo i pro ostatní modeláře zajímavé, aby se zaplatili náklady. Sedačku do auta jsem dával jako fotku v předchozích komentářích. To vykrajovátko jsem dal jako legraci co se dá všechno vyrobit.
tomson
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 19.07.2012 0:00

Re: 3D tisk

Pak se dá vyrobit prakticky cokoliv co se dá nakreslit a nebo případně někde sehnat nakreslené a dá se to zvětšit a zmenšit dle potřeby, nebo rozdělit. Což může být při stavbě vlastních modelů zajímavé a nakonec nakreslit nějaké věci už také není takový problém.
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk

Mě se tahle technologie líbí. Je jasný, že to je zatím v plenkách a že se řeší spousta technických problémů kolem a že stanovit cenu taky není, v téhle fázi, úplně jednoduché. Mám jen hodně hrubou představu kolik za tím je času, jak pro nákres, tak pro "vytištění". Ale vůbec nemám představu jak to převést na peníze, kolik se "platí" za 3d nákres, kolik stojí tiskárna atd..... Tu představu musíš mít ty.
Ty díly jsou docela pěkný a určitě půjde udělat spoustu fajnovostí, který by si kupce našli (i když bude cena vyšší než nějaká sériová výroba).
Ale asi by to chtělo, aby si ke každýmu takovýmu "dílku" nahodil aspon orientačně na kolik si to ceníš. Pokud to bude v nějaký reálný výši, tak kupce určitě najdeš a můžeš už pak jen řešit detaily. A pokud cena bude o hodně jinde než cena srovnatelnýho výrobku od "konkurence", tak aspon budeš vědět, že o ten konkrétní kus, za ty peníze, nebude zájem a nemusíš s tím ztrácet čas.

Podobná sedačka pro srovnání:
http://www.mz-racing.net/p6724-ax80080- ... -grey-2ks/



edit: tak než jsem se vymáčknul, tak už se řeší to co jsem chtěl říct :wink:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: 3D tisk

tady mas taky jednu, mela by to byt ta sama z odkazu co dal pedro, akorat ji kluci odlejvaj do formy
http://www.rc4x4-shop.cz/products/sedacka-1-10/
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
tomson
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 19.07.2012 0:00

Re: 3D tisk

děkuji aspoň za něco konkrétního. Když vynechám kreslení, protože to se jednak dá potom rozložit do více výrobků tak jak jsem koukal tak cena za kterou vyrábějí modely na této technologii je okolo 300Kč/hod bez DPH prvních 5hod a pak 100Kč/hod bez DPH (to je zatím nejlevněji co jsem našel) což pochopitelně je docela dost.
Chtěl bych zkusit jestli by to bylo pro modeláře použitelné a zkusil bych cenu 60-70Kč/hod bez DPH, abych pokryl náklady s tím, že se model vždy povede :-( bez chyb.
Přepočítáno na sedačku, kterou jsem zkoušel, u které je pochopitelně při tomto typu výroby spousta nastavení, které je potřeba už trochu podle citu nastavit. Průměrný čas výroby byl okolo 5hod takže by to podle mé ceny vyšlo okolo 300Kč bez DPH (při 60Kč/ho na náklady) no a takové modely bych potřeboval vyrobit 1-2 denně. Což je 10-11hod práce. Nějakou dobu zabere příprava stroje na tisk, čištění stroje po tisku .... Takže je to cena opravdu nákladová, ale zajímalo jak to modeláři dokáží využít a zda by jim vyhovovala kvalita. Dá se to pustit i na o něco "hrubší" tisk, schválně píšu hrubší v uvozovkách, protože má potom výšku vrstvy 0,25mm. Takže ta cena by asi nebyla pro Vás podle mého tak strašná, ale jak to chápu nechcete si sami kreslit svůj model a svoje výrobky, ale chcete kupovat sériové věci, které za Vás už někdo vymyslel a z těch skládat model. Pochopitelně profi kreslení dílů je drahá záležitost. Já dokáži dost technických dílů nakreslit a pro výrobu připravit. Ale zabere to čas a hodina této práce nebývá levná. Proto jsem si myslel, že si to spíš modeláři zvládnout nakresli třeba pomocí Google Sketchup, který tedy jak jsem psal nedělá někdy dobrá data na výrobu, ale dají se nechat opravit pomoci programu netfabb, také zdarma. Takže hlavní faktor u ceny výroby je čas. Velké věci se budou dělat dlouho a budou dražší, ale zase se mohou pustit v "hrubším" režimu tedy vrstva 0,25mm a ne 0,125mm (ještě mám jemnější nastavení, ale to skoro nemá cenu). Tak prosím o reakce :-) - pokud možno slušné
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: 3D tisk

5 hodin jedna sesle 8o to jsem myslel, že to jde rychleji

S chtěním koupě už hotových dílů...to nemáš tak úplně pravdu.
Problém je, že tohle je nová věc a asi málokdo se s tím setkal v nějaké praktičtějším použití. Já to poprvé naživo viděl letos na Modelhobby. A tak lidi nejsou zvyklý, že něco takového existuje a funguje a nevědí jak by se to dalo použít. Spousta lidí by taky asi nedala dohromady podklady v nějaké elektronické podobě.

Díly na auta jsou většinou k sehnání od originál výrobců a je jasný že tam nedokážeš konkurovat cenou. Takže přichází do úvahy bud nějaký specialitky nebo tvorba doplnků k autům. Např. sedadla, interiery, doplnky na "korbu" auta.....něco jako mají kluci tady http://www.rc4x4-shop.cz v sekci scale doplnky - proste takový pičičárny a "bižuterie ". Tam by cesta byla a asi by se dokázala i najít nějaká díra na trhu.

Otázka je jaká je "kvalita" tisku. Z fotek to jde blbě poznat, to si musí člověk osahat. Na nějaký speciality na podvozek asi bude stačit hrubší rozlišení. Na pičičárny by to chtělo co nejfajnovější povrch.
Nevím jak vypadá hrubší a lepší režim, ale to co jsem viděl na modelhobby bylo k použití na podvozkový díly ok. Na cokoliv co je "na očích" to nebylo nic moc. Hodně hrubý, byly vidět schody....
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: 3D tisk

stiifii píše:hele vase nadseni je fakt hezky ale vazne nekdo z vas potrebuje cukrovi ve tvaru rc4x4.cz? :-(

Já si dělal srandu.....o to nestojím jestli někdo o to stojí tak ať, ale já si dělal jenom prd*l protže jsem někde na fotkách na fejsbůůku viděl v těstu vykrojený rc4x4.cz
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“