Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Formula Offroad free kec

Chlapy nikde jsem tady nenašel o této RC sekci vlákno.
Tudíž koho tohle téma zajímá a má nějaké informace a zajímavé odkazy tak sem s tím.
Určitě to nezajímá jen mne tak se podělte o své informace :P
Chtělo by to spíše pro to založit novou sekci aby se utvořili podvlákna a nebylo to nastrkané v jednom.
Naposledy upravil(a) noha dne 29.08.2011 22:00, celkem upraveno 1 x.
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Začíná se to rozjížďet. Už jsem na to dělal rám pro jednoho človíčka :-)

Obrázek
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

To je pěkná práce Kubo to jako joooo...
Jen sem neviděl žádné pokračování jak stavba probíhá atd.
Zájímá mne jestli už to někdo jezdí nebo testuje nebo jen tak blbne za domem v pískovně :P
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Tomajzi,mě to zajímá teda dost,ale bohužel finance šli na novej kotel,takže se projektík odsouvá až budou kačáky.

Pádle od rcwd jsou doma,jako základ půjde SCXko a pohon nejspíš kombo VXL.Jednoduchej rám ze svařenech drátů a nějaký to PSHčko.
Chce to nízko těžiště,široký nápravy a naložit mu,musí to prostě letět. :lol:



Obrázek


A totok je moje předloha.

Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

No tomu říkám parádní práce! :tleskam:
půjde to na axial nápravy a pravděpodobně combo Velineon 3350X. Jen ještě nevím jakou převodovku. Klasika z SCX10 to vydrží??
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Klasika woe .....Peťo dost to dělaj třeba z HPI ligtning 1/10 a jejich odvozenin pokude se bavím o 1/10 a to se bavíme :D osminu tu nikdo stavět maslím nebude :lol:
Nízko těžiště atd....ale nemá to pevnou nápravu a už to nebude takový to v uvozovkách SCALE jako je tomu u Formula Offroad
Hodně to dělaj z Axialu pak jsem viděl z náprav od Tamiya..ono je to o tom co kdo má doma nebo co má po ruce či má za pár korun.
VXL je do toho hroznej nátěr a navíc jak je to bez senzorový kombo tak to škube jako svině...je jasný že bez senzorák je u tohodle jasná volba když si bude chtít dát učastník nějaká "vlhko vlastičko"
Ovšem to znám lepší pohon aby byl stejně odolnej vůči vodě a bude mnohem lepší na odezvu plynu a bude tak škubat a navíc což je důležité ...nebude tak topit jako topí VXL a věř mi, že je to důležité když to bude dostávat takovej ranec!!!!
Jde o to kdyby to bylo jen pro závod tak je to v pohodě páč to pojede prakticky pár vteřin a nezatopí to ,ale pokud to bude lítat na kapacitu baterie tak ti to prokápne šáskem :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Na Axíckejch stránkách je pár tipů:

http://axialracing.com/wordpress/2011/0 ... a-offroad/

Každopádně sleduju rccrawler,tam se slušně rozmnožujou.
Naposledy upravil(a) cores dne 29.08.2011 21:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Formula Offroad

to je moc pěkná kategorie
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Koukal jsem na to....mám to promrskaný neboj nic :P
Prakticky jde opravdu o to aby se sešlo pár volů s postavenejma kárama a prubnuli co a jak je pro to dobrý a až jak moc dlouhý či krátký tlum pořešit a hlavně těžiště což se odvíjí převážně od výrobce podvozku a jeho úprav....
Jeto zajímavá kategorie a líbí se mi to....ovšem pár postřehů mám...
Nápravy zavřený v obalu jako je Axial a podobně VS pohon jako je Velineon trpí vybracema což pod otáčkama jenž člověk řídí ani nepostřehne....dle mne musí být velké opotřebná pohonu..když přejdu kardany který musej bejt kvůli střihu velmi kvalitní což je základ pro to aby z toho byla bestie upalující do vrchu tak to musí odsírat věnec diffu....vím jak to je řešený u buggy 1/10 a když vidím materiál jaký je použitý na tomhle měřítku tak si říkám, že se asi posrali v síni :lol:
Jasný....namítnete že je tam jinej převodovej poměr ale i tak je to nátěr když to prakticky nemá diferáky :lol:
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Formula Offroad

asi to bude docela náchylný i na servo řízení
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Buggy,truggy maj určitě všechny komponenty stavěný na nakládání,ale raději bych pevný.A pokud kupovat,tak axík jasná volba.No trochen se bojím o převody,ale zas nestojej ranec a určitě něco vydržej.Na LOSIně mi taky občas odešla hruška, ikdyž byla Titan-nitrid.

Každopádně to bude lehký a převážně jezdit po písku.Tudíš prokluz a snad tolik nenamáhaný převody jako na dráze z uježděný hlíny.

Taky už jsem přemejšlel o předělání LOSIny se spalovákem,ale vyšlo by to na ranec. :roll:

Všechno by to chtělo vyzkoušet,co funguje a co je slepá ulička.
Naposledy upravil(a) cores dne 29.08.2011 21:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

To zase ne pokud tam budou CVD kardany....tyhle přeskakujou v max výchylkách což asi při bruslení po písku nebude nutné mít výchylky na plný koule...trochu to bude tak o rychlosti serva pokud to bude technické jako na jiných videiích.
Origo unašeče mají tendenci přeskakovat a dle mne při brushless pohonu se jointy rozvalej díky tomu, že je to řešené prakticky jako "psí kost"
nohajz.rajce.idnes
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

No jo Tome,to znamená poskládat to z těch nejlepších součástek. :lol:

No a to ve finále bude za ranec.:lol:

Já chtěl původně vyzkoušet nějakou rychlou plechovku a pak by se vidělo co a jak dál.Takovou sociální verzi..... :lol:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Formula Offroad free kecy a jiný kecy

v sobotu sem měl v ruce velice pěkný nápravy a pokud majitel doladí převod tak by nebyli špatný a hlavně bude převod asi za pár korun z ČR
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
noha
Uživatel
Příspěvky: 388
Registrován: 15.05.2009 0:00
Bydliště: Jindřichův Hradec, Kardašova Řečice, Pleše

Peťo bereš mi to z huby!!!! ta dvacítka co je v tom stačí....hlavně je za pár korun a dá se to popohnat pastorkem já myslím že svoje fakt udělá ECCO páč je dlouhej a je na krouták tak si mužem dát i větčí pastorek a zároven to vzít na expe....a za tím si stojím.
Hele víme co odchází při kopru a na to se člověk muže zaměřit...vzpomeň jak si jezdil 1/8 a z toho mužeš spousty věcí přenést....a v tomhle případě se dá lescos odvodit a udělat si představu.....hele Wraith je k tomu jak dělanej jako základ je třeba to drobet dochytat ale už má pro to právě převodovej poměr tohle je třeba probrat a prodrbat osobně :lol:
A hlavně to zjistíme po čase používání daného podvozku a pravidelném monitorování kolik já vlastně ujel do prdele baterek........
nohajz.rajce.idnes

Zpět na „Formula Offroad, Sandrail & Dune buggy“