Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

SolidWorks, Autodesk Inventor

Zdravím,
myslím že oba programy zmíněné v nadpisu by se někomu mohly hodit při tvorbě jeho modelu jsou to sice profi programy ale třeba u Solidworksu se dá sehnat studentská verze kde jediným omezením je že to nejde otevřít v plnohodnotným solidu a nejspíš to ještě bude dávat nějaký vodoznaky. Inventor se dá sehnat taky jako studentská verze ale je to podmíněný studiem na škole která je zapojené do toho programu takže to je malinko problém. Kdyby však chtěl někdo s některým z těchto dvou programů pracovat a nevěděl si s něčím rady tak klidně ať napíše a pokusím se poradit, myslím že zkušenosti už s oběma programy mám celkem slušné :-)

EDIT: Co se týče vlastností tak oba jsou samozřejmě plně parametrické, podporují tvorbu sestva které se následně dají rozpohybovat, v novějších verzích jdou vazbám v sestavách přiřazovat i limitní hodonty aby nedocházelo ke kolizím a podobně. Tvorba výkresů pak taky není problém a oba umí generovat i kóty na zvolený pohled ale většinou ne 100% takže to chce poupravit. Jinak oba umí převádět i do formátů použitelných třeba pro 3D tiskárny pokud by někdo chtěl na ní něco vytisknout.

P.S. Samozřejmě že oba jsou počeštěný a v Inventoru je od verze 2010 nebo 2011 standartně zapnutá moc pěkná nápověda při pouhým najetí myši na ikonku :-)
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

ten vodoznak sa da vyriesit, aspon v AutoCade to ide tak ze si proste navolis vacsi vykres a vodoznaky budu natom co chces orezat :D
Axial SCX 10, Jeep Wrangler Rubicon, MD54DCRS, Novak 45z, KDS K7-X
http://skuky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Páni mistři prosím, někde na netu jsem našel obrázek v PDF a byl 3D. Dalo se s ním otáčet.
Jak se to dělá?? Jde to v AutoCADu? :?:
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Dělá se to tak, že to vygeneruje cad soft z dat se kterými pracuje. Ten soft musí mít modul pro export do 3Dpdf. A jinak přímo Adobe Acrobat od verze Pro http://www.adobe.com/cz/products/acroba ... guide.html :lol:
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

jojoj, ale na 3D objekty je aj tak lepsi cesky soft Atlas DMR :) aspon pre mna, geodeta :)

ale inak autocad je velmi mocny nastroj v spravnych rukach
Axial SCX 10, Jeep Wrangler Rubicon, MD54DCRS, Novak 45z, KDS K7-X
http://skuky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Takže jelikož mám AutoCAD 2009 a modul mi chybí, nemám jinou možnost než si zaplatit licenci Acrobat Pro :?:
fufu, to se mi nechce :lol:
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Asi bych se zeptal nějakého dodavatele autocadu jestli není nějaký doplnitelný modul. Případně jestli je součástí novější verze a zda se nevyplatí přechod na ni než koupě acrobatu.
Já to mám součástí placené licence v Alibre a tam jsou ještě dvě verze toho exportu. Tu co mám já umí jen data a ta druhá umí i vyexportovat animaci dat.
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Já mám CAD ještě ze školy, tže to je výuková verze. Placenou nemám. Hold nemůžu dělat ty hezké pohybující se obrázky :lol:
díky za info :wink:
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

catar: tak bych řek že bude problém spíše v tom že AutoCAD není primárně 3D modelář ale je určenej na 2D kreslení takže právě tyhle funkce nemusí ani podporovat, obecně dělat v CADu 3D výkres je docela síla, taky jsme ho na střední dělali v tom ale v Inventoru nebo Solidu uděláš stejnej model podle mě tak za polovinu času, i když je fakt že jsem už dlouho v AutoCADu D nedělal, prostě AutoCAD je na 2D a D je tam spíš jako doplněk
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

AutoCad Civil3D (odporucam 2011) sice je to stavbarsky cad, ma moznost pracovania aj v 3D

a suhlasim s tym ze cad je hlavne na 2D, 3D je tiez obstojny, ale uz s tym musis vediet riadna pracovat
Axial SCX 10, Jeep Wrangler Rubicon, MD54DCRS, Novak 45z, KDS K7-X
http://skuky.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

No, myslel jsem že to bude jednodušší :)
díky za info pánové :wink:
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

catar: zkus si někde sehnat třeba tu studentskou verzi toho Inventoru a nebo Solidu, tam je to fakt jednoduchý, stačí pochopit princip tý tvorby a pak už to jde samo ;-)
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Andersonn: nevim jestli nedošlo k nedorozumění:) nemám problém s tvorbou 3D obrázku, to jde docela dobře i v tom AutoCADu, ale nejde mi vytvořit (exportovat) ten obrázek do formátu pdf aby byl pohyblivej. Aby se s ním prostě dalo otáčet atd.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SolidWorks, Autodesk Inventor

někdo kdo by mi pomohl v inventoru nakreslit jeden díl? potřebuju 3D aby to mohlo jít na frézu. Mám rozměry fotografie. +- nějaká drobná míra nehraje roli. Bude to sloužit jednak jako podklad pro výfuky z PETG a taky potřbuju dorazit kopyto a bez světel to nejde...
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: SolidWorks, Autodesk Inventor

inventor mi momentalne nejde ale v solidu bych neco zkusit mohl.o co by se iednalo?

Zpět na „CAD / CAM“