Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Z původního simulátoru době minulé s ruskou krajinou a ruskými stroji se v dalších verzích hra dostává do zahraničí podle fotek zde uveřejněných kolegou.
Americká auta pozná každy. :mrgreen:

Takže z Ruska do Ameriky. :-D A jedéééém z kopce... :FINE:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

No, tak ty americký šunky s náhonem na zadní, to bude stát za starou belu :-( svatý rusko :-p
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Coach
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 09.03.2016 18:58

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

MartinK píše:No, tak ty americký šunky s náhonem na zadní, to bude stát za starou belu :-( svatý rusko :-p

Aspoň bude sranda, keď s Hummerom budeš vyťahovať Peterbilt z bahna :lol:
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Jestli auta v této dvojce budou mít chování vozu jako v předchozích dílech spintires a MudRunner tak ty americke vozy nebudou žádný zázrak.

Aktuální verze je super. Mám ji koupenou ofiko a je skvělá.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Sodoma
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 14.08.2017 20:06

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Tak jako aut máme dost už teď a popravdě, když vidim DÝLKU toho americkýho tahače, mám značné obavy, že mimo garáž daleko nedojede... Leč uvidíme.
Osobně mě víc zaujal ten vodojem v pozadí za Humošem - Budou nové objekty na mapy ;-)
Uživatelský avatar
Sodoma
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 14.08.2017 20:06

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

BTW, není tu mezi vámi nějaký elektrotechnik? Mám v podstatě hotový FFB volant a vyvstal mi nečekaný problém: Divokými manévry roztačené FFB motory generují elektriku, která mi přepětím shazuje zdroj... POtřeboval bych poradit... :-p
Pitrsonn
Uživatel
Příspěvky: 268
Registrován: 08.10.2015 11:20

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Sodoma> K indukcnym zataziam (motory, rele ... ) sa zvykne davat dioda,
Dovod: Motor sa sprava ako prevodnik medzi elektrickou a mechanickou energiou, ale kedze realny motor nie je 100% efektivny, tak cast dodanej energie ostava vo vinutiach a pri zmene smeru otacania motora dochadza k zmene polarity prudu a taka zmena vyvolava napatove spicky opacnej polarity (U = - L * dI/dT). Diody sa pouzivaju na ich "blokovanie".
Takze ja by som zacal tym ze paralelne k motoru zapojit obycajnu kremikovu diodu.
Uživatelský avatar
Sodoma
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 14.08.2017 20:06

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Díky za tip, zkusím s tím něco vymyslet.
Trošku potíž vidím ve faktu, že ty motory jsou střídavě napájený z jedný či druhý strany (otáčení vlevo či vpravo), a jestli dioda dělá to co si myslim (jednostranně propustná součástka) tak to na jednu stranu pomůže a na druhou bude dělat neplechu, ne?
Možná jí dát do vedení před H-můstek (BTS7960B)? Tam je napětí stejnosměrný furt...
Jinak pokud by to někoho zajímalo, je to stavěný (zapojený :-p ) podle tohohle (BACHA NA ZVUK!!):
[youtube]v7A_fFHfN_c[/youtube]
Pitrsonn
Uživatel
Příspěvky: 268
Registrován: 08.10.2015 11:20

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

H - mostik (sluzi na riadenie smeru otacania motoru) sa pouziva pre DC (a krokove motory) ... vo volantoch sa na force feedback pouzivaju asi DC motory
Po nazreti do katalogu BTS7960B (https://www.infineon.com/dgdl/bts7960b- ... 782ebd6b60)
je vidiet ze diody su priamo v cipe ... takze tym to nebude, cim napajas motory ? Snad nie arduinom ? Pouzivas DC motory (mozu byt aj s kefkami aj BLDC) ?


U DC motorov je zmena smeru otacania riesena zmenou polarity napatia, mas stale DC napatie, len zmenis polaritu, rychlost otacania motora je riadena PWM (pulzne-sirkovou modulaciou)
Uživatelský avatar
Sodoma
Nově příchozí
Příspěvky: 71
Registrován: 14.08.2017 20:06

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Zdroj napájení Meanwell LRS-150-12 (spínanej, už jsem v mezičase zjistil že nevhodnej, ale zatim nemám alternativu. asi nouzově zkusim experiment s autobaterkou)
Motor s převodovkou 1:19 POLOLU (DC)
Je nějaká šance vyloučit, že jsem v mezičase ty integrovaný diody neodpálil?
Arduino samotný je napájený USB
Pitrsonn
Uživatel
Příspěvky: 268
Registrován: 08.10.2015 11:20

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Ako.. 12 A zdroj (pri 12 V je to 144W) nestacil ? (Nemam pocit, ze motory by mali menovity prud > 2A). K H-Mostiku, ak sa motory roztocia do oboch stran tak je to OK. Vypadky zdroja by nemali vadit. Nemas niekde skrat ? Presiel si cele zapojenie ?
Coach
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 09.03.2016 18:58

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Tatra 148 od mBig bude zadara na steame. Dozvedel som sa to na vk v mbig skupine, ako tam jeden dal obrázok k tomu Magirus a bola tam aj Tatra 148.
Obrázek
Bohus
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 07.11.2015 19:37

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

[youtube]y2jzQuUPSgo[/youtube]
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“