Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

přijedu se podívat ale jezdit nebudu :OK: :OK:
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

wolff píše:přijedu se podívat ale jezdit nebudu


SRABE ! ! !

:-D
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Taaak na monstry je defakto všechno hotovo, manželka noční, no prostě nuda jak sviňa - neni do čeho píchnout... doslova!

Což - nedavno jsem sem hodil derivace Matějovo podvozku a říkám si, jestli těch kastliček nemá nějak moc, když já na svojom jenom toho Chevyho (a na trial tu bodlinatou - ale ta jezdí celej rok na užitkáči)
Tak jsem vzal toho černýho defa, ten už leží víc jak rok ladem, bez užitku. Bouda dobrá, jenom ošoupaná, otlučená, popraskaná a hlavně dlouhá - nastartoval jsem rozbrus, vteřiňák, toluén, trochu PSH a hned bylo co dělat. Ještě jsem si stihnul nařezat a naohybat trubičky, zapálit hořák a trochu si zaletovat. Už mi to doma schne, pěkně ve stříbrnej barvě. Do rána byla klícka jako víno...
Ještě to nemám na fotkách, ale je jasný že na letošní AST vyjedu s novou tváří
:FINE:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Jsem provedl prvninjizdni testy pohybliveho podvozku. Musim to vzit ven, ale poznatek z domova je ze servo odejde a je jich treba vic :-D a hlavne se to hreje tak ze jsem si o regl spalil prst. I motor. Dve minutky brzda plyn a to je neco. To bude tema obr kolama a tezkym prevodem. Ale jak jinak na monstr dzem nez s tezkym prevodem...

Tech 60m to snad zvladne a pak si oddychne. Je to holt sportovni nacini. Nebo ze bych preci ubral na pastorku aspon.... :-p
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Vsichni zivi a zdravi...?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Nu jistě! Myslím - tedy jsem. Ráčil dát Pán i v plné síle a zdraví.

Ale nechme tlachání (jasně, ono toho tu není zas až tolik ke čtení, ale stejně). K věci. Před nedávnem jsem nastínil, že jsem říznul do starý boudy, takový mojí modelářský prvotiny a kvůli pravidlům ASTu jsem ji trochu pošolíchal. Samozřejmě kvůli pravidlům českým, neboť závody u nás vznikly po návratu z evropy. Cituji ASTový dirigenty:

O co se tedy vlastně jedná?
RC Advanture Scale Trophy ( RC AST) si ve světě modelářů bere za vzor závody typu amerického RECON G6 nebo evropského CEST.....

blablabla

......Co tím chci říct? Naše modely projdou před startem technickou přejímkou, kde budou rozděleny do příslušných tříd a ohodnoceny plusovými nebo mínusovými body. Body se udělují za „scale“ vzhled a doplňky, které si auto veze nebo neveze s sebou do závodu. Některé doplňky jsou pravidly přímo vyžadovány, a pokud je závodník nemá, dostává penalizaci formou bodů. Detailní výpis najdete v pravidlech závodu (překlad vydáme co nejdříve)......

blablabla

Takže je to jasný, ona myšlenka je: zajezdíme si českej AST abychom si vyzkoušeli jak to funguje, trochu "polepšíme" naše auta a ty co to chyte a jsou ochotni do toho jít víc, prostě svejm autům dají víc a jedou to třebas zkusit mezi velký kluky do Evropy.
Ale jak už to u nás v čechách bejvá, zatímco v rakouském ASTS (který je od letoška profesionálním nástupcem průkopnického a zrušeného CEST) moje auto bez problémů na přejímkách projde bez ztráty bodu do nejpřísnější kategorii C1 (u nás street), v naší malokotlinské české amatérské lize nejsem s Chevym do streetu vůbec připuštěn a i v offroadech (pro evropu a zbytek světa C2) si nějaké ty penalizace odnesu.
Takže jsem musel postavit něco co i v čechách projde, protože když už to auto jede jako bejk - je složité sundavat úvodních xx trestnejch který jsou hned na startu.
Protože my jim to natřem!!! Loni třetí celkově mě dost motivovalo - takže letos by to chtělo o špetku vejš a to znamená sundat alespoň 50 bodů hned na startu...

Blablabla...

Prostě makám na tom - ještě chybí poziční světla, manuální ovládání navijáku, nějaký drobnosti na korbu jako svařit lopatu, nějaký to zavazadlo a podobně. Ale už se to rýsuje.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Tak černá DEFbouda je k ježdění ready, proto přišel čas na repas stříbrného Chevyho. Zatím dostal trochu výztuh v místech popraskanýho laminátu v útrobách. Dostal novej lak pěkně z venčí, nějakou tu novou droboť do interiéru jakož i do exteriéru a plánuju exocage...

Vytunil jsem třebas šnorchl - ta žlutá je fajn, ale pak už se mi přestal líbit jeho humpoláckej tvar kterej sotva připomínal úhel se sklem a navíc už mi vylámal díru do kastle.
Obrázek

Takže se díra zvětšila, a šnorchl z imitace na kastli přerostl ve skutečnej krásně vytvarovanej šnorchl přímo od motoru...
:-D

Obrázek

A taky jsem po dlouhej době začal čuchat toluen a čumět při tom na PSH a tak jsem jen tak z hecu zkusil Hi-Lift Jack a docela dobrý. Fotky ale nevyšli a tak až někdy na živo...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Hele dobry covece. Checy chtel.zmenu. Jsem zvedav na nejakou barevnou kombinaci. Takhle je to celkem suchy a samolepkama, jako toho cernyho, to nezachranis :-p

Edit
A pamatujes jak nedavno ukazoval Kali jeho hever? Byl kovovej a vubec se u toho nesjizdel toulenem. Jestli mas horsi tak ho ani neukazuj
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Chevy je vážně děsně nudně fádní. Trochu tý oranžový bych tam nějak vrátil, ale napřed umotám ty trubky a pak se uvidí co vlastně je vidět. I když mám vizi, jak se to podaří kdož ví, samo to pak napoví...

Obrázek
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Mira píše:jak nedavno ukazoval Kali jeho? tak ho ani neukazuj


Tak si ho nechám pro sebe, ale Kaliho jsem neviděl. Asi o hodně přicházím...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Tak kovovýmu konkurovat nemůžu. Taky nepotřebuju aby až tak moc zvedal, protože už když mi bylo dvacet a zrovna v jednom životním úseku byl švorc - říkal jsem si, chce to nějakej kultovní vůz. Na brouka nebylo, tak přišel TRABANT.
Ale odbočuju, už tenkrát jsem vzal auto pěkně do teplejch a zvednul si ho růčo...
Takže u malýho to dělám taky tak, pěkně ručně - proto nepotřebuju funkční hi-lift. Usochal jsem si tedy jen maketu...

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Jako je to trapny, aby si za nejaky dva body skrz povinnou vybavu musel vozit todle. Tos ho moh rovnou namalovat :-p

Trabuka, jo... Ja ho dycky hrozne chtel. Ale poslednich 10 let jsem mel jiny starosti a dneska to nesezenes. Tak aby to jezdilo v provozu. Deda mel wartase tak jsem hodne najezdil s tim, exkluzivni model co mel razeni na podlaze, ne pod volantem, sibr na strese, pred spolujezdcem barevnou telku (!), na zadnich okynkach ultracernou folii devadesatych let a na zadnim okne brutalni orlici zleva doprava.

O tmavy okna a orlici se deda postaral hned jak to privezl rukama, na telku vzal sroubovak a sibr zakazal pouzivat. Byl to v poradi jeho ctvrty wartas a na ponku mnoho zapecenych motoru znacilo, ze rad podtacel motor :-D

Sibr mel bomba zlutej bakelitovej deflektor a vitr zevnitr necucal luft ani pri 130 kmh (trivalec dvoutakt s volnobezkou a 13l spotrebou s prehledem nakladal 120tkam i mrtvejsim favoritum) a v lete jak pres to slo slunicko tak byla cela posadka uvnitr vozu zalita brutalni zlutou barvou...

Jakys mel trabuko?
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Mira píše:Jakys mel trabuko?


Trabant 601 12v ebza
(po druhém brodění začoudilo a už to byl jen 12v kladivoun)

Tady je ten fešák...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Bozi.

https://youtu.be/q4JUFvqIU-Y

V case 25.18 je misto, ktere stoji za shlednuti i kdyz by vas zbytek dokumentu neuchvatil.

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“