Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: MST Mr.Montyho ???

Sice jsem první (smazané) vlákno nestihl, ale toto již chvíli pozoruji. Jelikož jsem až tak netušil o co přesně šlo, tak jsem si musel s reakcí počkat. Modely MST jsem viděl maximálně tak na monitoru, tak nemohu posuzovat zpracování a kvalitu plastů, ale co se týče manuálu a skládání předmětné převodovky (netuším o který model šlo, tak jsem si prohlídl všechny typy manuálů co mají na stránkách a ze všech je srozumitelné, jak špajsku poskládat. Docela se mi líbilo to provedení planetové převodovky. Co se týká povolování šroubků, tak tam je celkem logické, že co je kov na kov bez jištění je třeba zalepit a to i v případě, že by to tam výrobce neuvedl. A co se týká porovnávání s CCčkem to je asi jako porovnávat TFko s TA05. Otázka tekoucích tlumičů, tak upřímně, zatím jsem neviděl model dané kategorie, který by měl odpovídající tlumiče, byť některé vypadají hezky, ale o funkčnosti si mohou nechat zdát. Nebo já jsem moc náročný co se týče tlumičů jako takových. Ostatně stejný přístup má i k středovým plastovým kardanům. Prostě tam je něco co drží pružinu a něco co přenáší krouťák a do jisté chvíle je to co do náročnosti dostačující. A pokud od toho chci víc, tak to upravím dle potřeby. Stejné je to i s koly atd.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST Mr.Montyho ???

ja to tu pozorujem tiez. To ze pravdepodobne Monty nema rad MST a niektore veci si nepripusti je jedna vec ( mam aj ja skusenost s nim ). Mne stale vadi, ze tu nikto z vas nemal ani tolko kultury aspon ako activia jogurt aby toto vlakno nebolo o Montym. Coz sa vam nepodarilo, lebo vysvetlenie bolo uz v inom vlakne skor ako tu ( dokonca Gecko vam to x-krat aj napisal ), cize stale tvrdim a stojim si za tym, ze toto je tu zbytocne. Je o stavbe uz vlakno samotne, dokonca niekolko. Proste v kazdej krajine sa najde skupinka ludi, ktora potrebuje poukazat prstom na niekoho konkretneho. Je to smutne, lebo sa treba tak trochu odosobnit a porozmyslat nad tym, ze toto je hobby a tak ci onak tu budu zastanci CC01, AXIAL, Gmade, MEX, Vaterra, RC4WD, Cross-RC, ECX, Traxxass alebo ine.
Mozno som tymto sratil vasu doveru a vpodstate mi to moze byt jedno. Kazdy sme nejaky. Co pozeram, tak celkovo tu prispevkov na fore nie je ako bolo niekedy a aj napriek tomu sa potrebujete dohadovat o tomto v extra vlakne? To tu uz nik nestavia modely, ktore by stali zato, aby sa hodnotili a davali inspiracie, ci podnety, ale ako hlavna celebrita bude Monty a jeho prihoda a vyjadrenia k MST? To fakt tu su ludia, co si precitaju jednu zlu recenziu a nevedia si urobit vlastny nazor? Toto je inteligencna hladina a kulturna uroven hobby?
Argument ako, ze ked si niekto precital Montyho vlakno, tak si nekupi MST, lebo ho to odradi? Co je Monty v CR? premier, prezident alebo uznavana vedecka a kulturna autorita? Ako toto su co za argumenty?
PS: ak by sa aj take nieco vyskytlo, tak predajca to chcel riesit, Monty to nechcel poslat spat, cize tym to je uzavrete. Lebo nie je nic horsie pre modely ako komunita, ktora neriesi problemy a neposkytuje odozvu vyrobcovi/ dodavatelovi, ktory tie modely vyraba pre prave tutu skupinu ludi, cize spotrebitelov.
Pre mna zamna si tento prispevok zmazte, ja len dufam, ze sa aspon niekto nad tymto niekde v hlbke svojho ja zamyslel a pochopil,ze toto nema zmysel a je to namierene len jednym smerom. Dakujem
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: MST Mr.Montyho ???

:-( Ano, všichni jsme zlí a hloupí a místo modelaření se navážíme do Montyho, a přitom stačilo tak málo. Stačilo napsat, jsem to ale ťunťa, spletl jsem to. Všichni bychom se zasmáli a začátečníci by pochopili, že je potřeba sledovat návod ke stavbě. Takhle si naopak pár zájemců řekne že takový šmejd nekoupí. Tož tak :-D :-D :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST Mr.Montyho ???

milan008 píše::-( Ano, všichni jsme zlí a hloupí a místo modelaření se navážíme do Montyho, a přitom stačilo tak málo. Stačilo napsat, jsem to ale ťunťa, spletl jsem to. Všichni bychom se zasmáli a začátečníci by pochopili, že je potřeba sledovat návod ke stavbě. Takhle si naopak pár zájemců řekne že takový šmejd nekoupí. Tož tak :-D :-D :-D

Slyšeli jsme slovo Boží, Bohudík
Ano Milane, o tohle mi šlo
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: MST Mr.Montyho ???

Mr-Monty píše:Tak už zbývá jen Lepra a obcovaní s Ďáblem.

Musím říci že se nestačím divit tomu co zde čtu ale to je věc názoru. Musím přiznat že jsem Gečkovy převodovku svěřil jelikož je strojař a dobrý strojař. Samotnou opravu jsem nevyděl a nebyl u ní ale nevěřím že bych celou převodovku 13 špatně složil. Prostě pokud vše opravdu vše do posledního šroubku rozeberete nemůže se toto v tolika pokusech stát. Jeho oprava ale nic nemění na mém názoru že MST je krám na spodek skříně.

Proč???
a) pokud jde tedy o ozubené kolo proč výrobce na to nikde neupozorňuje nebo ozubené kolo není označeno strana A nebo strana B
b) tekoucí tlumiče u modelu za 7000 kč nejsou zrovna běžná závada na přehlednutí ( za ten samí peníz byl nebo je AXIAL Dingo)
c) v době dorazu , tisícihranů a jiných vychytávka někam rvát kolik jak ve středověku je Humpolarna opět poměr cena zpracovaní
d) samovolné uvolňovaní šroubu jak píše Gečko není také dobrá vizitka.

Suma sumárum kupte si co chcete ja svůj názor ( MST JE PŘEDRAŽENÝ KRAM ,ZA SVÍCH 7000 Kč MĚNIT NEBUDU).

Pokud semnou nesouhlasíte je to vaše věc ale je to tak jediné co z tím naděláte. Fórum je od slova rokovat a upírat právo na názor je tak jaksi zhovadilost. Gečko napsal že jsem zastáncem Tamiya cc 01 ano jsem byl to můj první 4X4 model, a kdo ho neměl??? Bylo to myšleno tak že za tu cenu mám 2 podvozky CC01 a bez vad http://www.rcauta.cz/zbozi/10860/podvoz ... --Chassis- nemyslíme li to prokleté řízení. Žádný podvozek není dokonaly ani ty moje oblíbené Žilovy MEX a samozřejmě AXIAL ale prostě z MST se mi chce zvracet.
Poslední věc kterou zde ještě zmíním moje jednaní??? Mam zde některé prostě u sebe dobře zapsané a jak se vola tak se ozývá toť vše.

Pokud jsou někteří z MST spokojení přeji jim to.

PS: Ještě si dovolím poznamenat že dále již se stavbou MST nepokračuji a podvozek zůstane tak jak je a bude mi připomínat mou hloupost.
Hold chybami se člověk učí a některá poučení jsou dražší i o tom je život.


Mr-Monty píše:Nebudu to zde dále komentovat. :-I

Není také co a urážet se bezdůvodně také nenechám. Gečko mou důvěru ztratil , prostě ta jeho nezištná pomoc tak nezištná asi nebyla ale holt jak jsem řekl chybami se člověk učí. Bonmoty Swinaka staly už zato v prvním příspěvku . Milane klidně si těch podvozku :-( smontuj stovku možná mam vadný kus ale všichni se do mne obouváte. :-( Docela férové :hura:


Mr.Monty proč jsi smazal to původní téma?
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: MST Mr.Montyho ???

Z toho děláte drama, každej má jinej názor to že montymu něco nelíbí je vpořádku mě se nelíbí vatera a jako nikdo to neřeší.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST Mr.Montyho ???

martan2002 píše:Z toho děláte drama, každej má jinej názor to že montymu něco nelíbí je vpořádku mě se nelíbí vatera a jako nikdo to neřeší.

Mě se taky Vatera nelibi, ale jen proto, že se mi nelibi, tak nebudu psát, že je to šmejd. Drama z toho udělal Monty tim, jak svou fatální chybu schovává za tvrzeni, že je to šmejd. A když se ukáže příčina, tak kolem sebe kope. A nejvic mě mrzi, že i do lidi, co to s nim už nějaký pátek táhnou a přehlíží jeho rozmary, naladovost a pomáhají mu.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST Mr.Montyho ???

super, ste tu proste borci niektori. proste ak zaklady taktnosti a neosocovania, tolerancie a schopnosti sa povzniet nad niektore veci je tu zjavne niektorym cudzie. A pochopit princip mojho prispevku asi nad ramec osobnosti. :OK: :tleskam:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST Mr.Montyho ???

milan008 píše::-( Ano, všichni jsme zlí a hloupí a místo modelaření se navážíme do Montyho, a přitom stačilo tak málo. Stačilo napsat, jsem to ale ťunťa, spletl jsem to. Všichni bychom se zasmáli a začátečníci by pochopili, že je potřeba sledovat návod ke stavbě. Takhle si naopak pár zájemců řekne že takový šmejd nekoupí. Tož tak :-D :-D :-D

JJ presna takych istych zaujemcov ako tento argument si to presne kvoli jednej blbost nekupi, lebo si to nedocita dokonca a tak . gratulujem. Vysvetlenie jak svina. Vazne uvazujem , ze niektori su o co lepsi ako Montyho tvrdenie, ale rozdiely su asi zanedbatelne. A navody su kvoli tomu, aby bolo drahsie postovne, vsak?
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST Mr.Montyho ???

A ty jsi myslel ty borce jak? Povznesl ses, nikoho neosocil a tolerujes nas nazor na to, co tu pisem. :-I
Jak se to říká? Kazes vodu, sam pijes víno?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST Mr.Montyho ???

jasne, stale tu bude nejaky argument. sa cudujem, ze clovek ktory napisal, ze to nebude dalej riesit tu ma uz asi najviac prispevkov. Tak neviem kto tu co kaze. Ja som nic take ako Milan nenapisal, ale ked vam tu chyba sa urazat a silou mocou si to niekoho brat do ust, tak prosim. Ako som pisal, ja pokracovat v tomto nevidim zmysel a mi je len luto, ze tu mieco take vobec vzniklo
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST Mr.Montyho ???

pera2008 píše:
milan008 píše::-( Ano, všichni jsme zlí a hloupí a místo modelaření se navážíme do Montyho, a přitom stačilo tak málo. Stačilo napsat, jsem to ale ťunťa, spletl jsem to. Všichni bychom se zasmáli a začátečníci by pochopili, že je potřeba sledovat návod ke stavbě. Takhle si naopak pár zájemců řekne že takový šmejd nekoupí. Tož tak :-D :-D :-D

JJ presna takych istych zaujemcov ako tento argument si to presne kvoli jednej blbost nekupi, lebo si to nedocita dokonca a tak . gratulujem. Vysvetlenie jak svina. Vazne uvazujem , ze niektori su o co lepsi ako Montyho tvrdenie, ale rozdiely su asi zanedbatelne. A navody su kvoli tomu, aby bolo drahsie postovne, vsak?

Cele zo tu vzniklo, protože Monty (a to mu neměl nikdo za zle) přehlídl v návodu drobnost a nebyl schopny si nasypat popel na hlavu a přiznat svou chybu, ktera se může stat každému. Místo toho zalozil vlakno, kde plival, jaky je to šmejd a nasadil tomu korunu tim, že bez vysvětlení vlakno smazal.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: MST Mr.Montyho ???

To jako ja jsem tu nekde napsal, ze to nebudu řešit? Kde?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST Mr.Montyho ???

ano, to je pravda. a Ty si poskytok dostatocne vysvetlenie v stavitelskom vlakne, Monty vymazal vsetku evidenciu o svojom omyle a nemal nato si to priznat. a preto aby sa ukazalo, ze Monty na to nemal gule, tak sa tu vytvorilo na to extra vlakno, super
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: MST Mr.Montyho ???

gecko-x píše:S Montym je to trochu složitější. Byť je vcelku jednoduchy a přímý, jednání s nim je o to složitější. On na mst zanevřel a fakt, že byla chyba na jeho straně, to ještě umocnil. Stále tvrdi, že je mst zgarb, že cc01 je lepší. Můj argument, že cc je v základu naproto nepoužitelný proti mst nepřijal.
Nechci a nebudu ho tu obhajovat, ale ani nějak hanet.
Souhlasim s Leprasolem, jeho reakce a špína, co kydal na mst zustaly nepodložené a nakonec se ukazalo, že i neoprávněné. Takže by to neukončené vlákno mohlo potenciální zajemce zbytečně odradit.


Veta: "Nechcem a nebudem ho tu obhajovat ani hanit" ?

Ja sa tiez nestotoznujem ako Monty reagoval a ani to neschvalujem, ale asi to bolo to najlepsie, ako z toho von. Mozno niekto iny by to urobil inac a bolo by to lepsie.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „Tak takhle NE!!!“