Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

RC OFFROAD VIMPERK - O dráze a lokalitách v okolí

Obrázek

Délka: 25x50m
Zábava: 4/5
Obtížnost: 5/5
Mapa dráhy: Zde

Kontakt: 728212970

E-mail: PitaWilson@seznam.cz

Trochu historie

Na jihu čech blízko hraničního přechodu Strážný se nachází město Vimperk. V létě roku 2012 mě napadla myšlenka udělat dráhu, která by obsahovala různý terén ze všech lokalit v okolí Vimperka a aby to bylo vše na jednom místě. Začel jsem pátrat po lokalitách, které by mohlo město nabídnout. Vytipoval jsem některé loality, vytiskl fotky z Mrakolendu a Jajeklandu a šel na MěÚ žádat o přidělení pozemku. Nabídli mě pozemek, jenže ten už měl pronajatý Bikeclub a tak jsem musel uhánět šéfa klubu a znova vysvětlovat jaký mám záměr. Obě strany souhlasily a v září 2012 mě bylo vyhověno a mohlo se začít stavět.

Současnost

Dráha v současnosti stále přibývá na rozloze a vyrůstají nové úseky. Povrch tvoří převážně hlína a kameny a některé části písčité. Na hodně místech se nachází plno prudkých výjezdů a sjezdů a hrabavých míst. Dráha se pyšní 5m dlouhým Hillclimbem. Ač dráhu tvoří převážně hlína a kameny, tak úpravy terénu jsou opravdu různorodé a zábavné. Je to takové hodně přírodní a díky tomu se dá jezdit v trialu nespočet kombinací a pokaždé je to jiné, což vytváří kouzlo Vimperské dráhy. Pod dráhou teče řeka Volyňka, která je na poslech při ježdění taková relaxační :lol: V létě využíváme na chlazení nápojů a dá se tam opláchnout model.

Takto to vypadalo na začátku.

Obrázek

Aktuálně

Obrázek

Video:
[youtube]54pgtBHnajo[/youtube]

DALŠÍ EXPEDIČNÍ LOKALITY V OKOLÍ:

Kopec Homolka

Délka: 1-2,4km
Zábava: 3/5
Obtížnost: 3/5
Mapa: Zde

Homolka se nachází kousek od dráhy. Nejlepší je zaparkovat u Lidlu a odsud vyrazit. Tento kopec má 2 trasy. První je dlouhý okruh dlouhý 2,4km. Druhý je výstup na kopec dlouhý cca 1km po freerajdové dráze a na vrcholu se nachází ohniště a výhled na celý Vimerk. Les je výborný, že je jehličnatý, tudíž jsou cestičky pořád čisté, bez listí. Cesty jsou místy kamenité, místy samý kořen a po celou dobu jsou často hrabavé výjezdi, což nás hrozně baví.

[youtube]sVPw4uDox9g[/youtube]
[youtube]abwtVNSnFK8[/youtube]

Les u kempu Vodník

Délka: 200m-4km
Zábava: 5/5
Obtížnost: 4/5
Mapa: Zde

Lesík blízko kempu Vodník je sice malý, ale asi nejvíc zábavný, ze všech okolních lokalit. My mu začli říkat "skatepark" protože je hrozně členitý a různorodý. Je hodně mechový a na fotkách to vytváří dojem pohádkového prostředí. Je tam sposty výjezdů, plno skokánků a opravdu se tam krásně zablbne. Pod lesem je restaurace, kde se dá odpočinout a najíst a před restauraci se nachází nádrž o rozloze 70x30m, což je výhodné pro majitele RC člunů.

[youtube]1B1OO6YHsqI[/youtube]

[youtube]1WBJoJhabRw[/youtube]

Pravětínské údolí

Délka: 40x30m
Zábava: 4/5
Obtížnost: 4/5
Mapa: Zde

Vodní lokalita u pravětínské hráze, která obsahuje spousty kamenů písek a bláto. Protéká tam křištálově čistá voda a je to tam výborné hlavně v létě, kdy se obují nějaké sandále a člověk může brouzdat ve vodě a při tom jezdit neustále ve vodě. Na břehu je ohniště, tudíž může být i teplá svačinka a chlazení pití se postará potůček. Hloubka na model je akorát, ale je nutné mít zatěsněnou elektroniku. Samozřejmě jsou tam i místa, kdy se dá z auta udělat ponorka. Lokalita cca 70x70 m, ale dá se tam vydržet celé odpoledne a nebude to nudit.

[youtube]vbM8KIQQzok[/youtube]

Další lokality budu aktualizovat a toto téma upravovat. Připomínky a návrhy pište do "Pokecu o všem"
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „RC Off Road Trial Vimperk“