Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Vaterra TH od Slaného

Ahoj, odhodlal jsem se ke koupi kitu Vaterry TH i když nemám s autíčky vůbec žádné zkušenosti. Věřím, že se zde najde spousta dobrých duší co poradí a pomůžou :lol:.
Výrobce již nedodává servo na řízení....jaké se vám osvědčila od jiných výrobců?
Také jsem koukal na oleje do diferenciálu....vyčetl jsem tady že čím hustější tím lepší (500000). Jenže z té široké nabídky jsem trochu vedle. Mohl by mi někdo dát odkaz abych věděl čeho se chytnout?
Další a pro dnešek poslední dotaz...nějaké prodejna v Praze nebo směrem na Kladno kde opravdu autům rozumí a na můj blbý dotaz " potřebuju nějaký hustý olej do diferáku" mi poradí, a né že prodají jen aby si naplnili kasu. Nejvíce jsem kvůli letadlům jezdil k Peckovi, ale to zrovna asi není to co hledám.
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Vaterra TH od Slaného

Na řízení jsem použil tohle
http://aukro.cz/servo-s-kovovymi-prevod ... 60180.html
Lepší je ale tohle
http://aukro.cz/silne-servo-turnigy-tgy ... 85655.html
regulátor tenhle
http://aukro.cz/stejnosmerny-regulator- ... 85686.html
A na řízení mini servo,ale to v nabídce teď borec nemá.Zkus se ho zeptat.
Pozor ,ne mikro ale mini.
Tah tak kolem 4 kg. A jak to budeš ladit,tak začni bez páky na servu a dej malé výchylky.Přidat můžeš vždy.Já mám na vysílačce GT 3 nastaveno asi 40 %.
Tohle by se mohlo hodit
http://www.promodels.cz/cz-detail-86449 ... ogove.html
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Tak Vaterra je sestavená a ted si budu hrát s elektronikou. Ještě potřebuju nastavit sbíhavost a odklon.....kolik jste nastavovali?
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Vaterra TH od Slaného

dodoph píše:Tak Vaterra je sestavená a ted si budu hrát s elektronikou. Ještě potřebuju nastavit sbíhavost a odklon.....kolik jste nastavovali?


Já nestavoval od oka aby se mi to líbilo.Aut mám 6 ale s TH je největší sranda.Tak ať se ti zadaří a užij si to.A moc se s tím nepárej a jezdi.
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Tak Vaterra hotová. Řazení mi dalo trochu zabrat, ale už funguje. Problém ale je u serva na řízení. Vyjíždí celá páka ze serva a vůbec netuším co s tím. Pár minut jezdím a je venku :?
Jinak je to vidět na fotkách http://dodoph.rajce.idnes.cz/Vaterra_Tw ... C_1595.jpg
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Vaterra TH od Slaného

Tak to jsem ještě neviděl. Vypadá to na výměnu serva.A jak ti to řadí ?
Jinak s Vaterou užiješ spoustu zábavy.Ta tvoje je moc hezká.
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Milan3528 píše:Tak to jsem ještě neviděl

To nechápu taky je to tam jen nasunuté tím výřezem....čekal bych nějaký šroubek.
Řadí to docela dobře...ze dvojky na jedničku trochu tvrději, ale jinak v pohodě.
Tak bylo to moje první stříkání lexanu a bohužel jsem si nevědomky při strhávání jedné vrstvy maskování strhnul krycí folii....ani jsem netušil že tam je :lol: Je tam spousta nedokonalostí, barva se mi místy dostala pod maskování, ale napoprvé jsem spokojený :wink:
Taky mě trochu udivil ale malý rejd.....mám asi 55% výchylky....když jsem dal přes 60%, tak servo začalo kvílet :?
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Vaterra TH od Slaného

šroubek tam je a drží páku , tohle je asi rozlisovaný velký ozubený kolo s tím dříkem . Ten výřez už ovládá potenciometr a s tím velkým kolem to musí tvořit jeden celek ..
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Prodejce zareagoval na mou reklamaci serva velmi korektně.....prý tohle ještě nikdy neviděl a že to musí být nějaká výrobní vada. Posílá mi nové servo a tohle si mám prý nechat na pokusy 8) . Slušní prodejci ještě existují.
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Vyměnil jsem reklamované servo a jezdil asi tak 15 min....a zase stejná závada :? . Zkusili jsme tu část kde to bylo slisované, tak natvrdo spájet....a zatím to vypadá velmi pevně. Jen nechápu co je špatně. Řízení jsem nemohl sestavit špatně, že by serva byla z celé špatné serie se mi taky nezdá. Vypadá to jako kdyby se páka serva křížila a uvolnila lisovaný spoj.

Mám ještě jeden problém....zadní kola šmajdají, ale děsně. Předpokládám, že je to vložkami v pneumatikách. Někde jsem četl že je dobré ponořit je do horké vody a nechat proschnout a ony se srovnají. Jak je potom správně nasazovat? Ve stavebnici kola byla částečně sestavená....vložky byly již v pneumatikách. Jen jsem je nasunul na disky a uchytil pomocí kroužku.....ale něco asi je špatně :lol:
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Vaterra TH od Slaného

Co myslíš tím že se páka serva kříží ???
Zkus ubrat na vysílačce vychýlení serva (Epoint).
Pneu - musíš dávat velký pozor při montáži těch kroužků a utahovat je na přeskáčku a hlavně sledovat aby tam ta guma dobře seděla.Ve vložkách to asi nebude,jen to rozdělej a zkontroluj.
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Myslím jestli se nevychyluje od serva a zase k němu...jako křížem proti správnému pohybu. Dnes budu mít servo po opravě, tak uvidím co bude dělat za pohyb. Výchylky mám nastavené jen na 55%.
Jo kroužky jsem utahoval přesně podle návodu a stejně to vždy někdo trošku nesedí. Zkusím to znovu kompletně rozebrat i s vložkami a zase sestavit a uvidím. je divný že to dělají jenom zadní. našel jsem tady docela zajímavý článek, http://www.offroad-rc.info/WordPress/?page_id=137 tak to když tak udělám podle něj. :-I
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Spájené servo zatím drží....uvidíme až zkusíme těžší terén. Jinak vše jsem překontroloval a nenašel jsem něco co by způsobovalo ty problémy. Chci zkusit někoho z okolí a jít si s někým zajezdit a třeba někdo něco objeví co mám špatně. Docela se ale přikláním k myšlence, že to opravdu bude prostě levným serve.
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Vaterra TH od Slaného

dodoph píše:Spájené servo zatím drží....uvidíme až zkusíme těžší terén. Jinak vše jsem překontroloval a nenašel jsem něco co by způsobovalo ty problémy. Chci zkusit někoho z okolí a jít si s někým zajezdit a třeba někdo něco objeví co mám špatně. Docela se ale přikláním k myšlence, že to opravdu bude prostě levným serve.


Co to je levný servo ? Já nakupuji komponenty na Aukru od jednoho dodavatele a servo na řízení mě vyjde asi na 250 kč a funguje super a bez problémů.V ceně to asi nebude.Byl jsem na exkurzi ve fabrice na výrobu olejových filtrů do aut a z jedné linky se na konci lepily nálepky renomovaných firem i firem levných na stejný výrobek.Ty serva jsou možná něco podobnýho.Máš kovové převody ???
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra TH od Slaného

Dal jsem tam TowerPro MG995 a u obou stejná závada. Ted ale kdy že to natvrdo spájené, to zatím drží....dneska jsem jezdil asi 20 minut a zatím úplně v pořádku. Dneska jsem upravil výchylky na 65%.
Tady je krátké video z pole https://www.youtube.com/watch?v=FUYr2qvMkP4
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**

Zpět na „Vaterra“