Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers

Zacal jsem se Summitem a v nem stridak, neskutecne hovadsky auto na vyblnuti. Pak EXO, skvela masinka. Nasledovalo neco na SCX napravach. Ted je Wraith, ale prave zacinam pokukovat po tomto auticku.
Videa mam zkouknuty, ale stejne to nenahradi osobni zkusenost. :OK:
jak velky je rozdil mezi prvnim a druhym rychlostnim stupnem a co elektronika jak ta slape.
rydlas
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 16.05.2013 11:37
Bydliště: Nymburk

Re: Vaterra Twin Hammers

kilator píše:Zacal jsem se Summitem a v nem stridak, neskutecne hovadsky auto na vyblnuti. Pak EXO, skvela masinka. Nasledovalo neco na SCX napravach. Ted je Wraith, ale prave zacinam pokukovat po tomto auticku.
Videa mam zkouknuty, ale stejne to nenahradi osobni zkusenost. :OK:
jak velky je rozdil mezi prvnim a druhym rychlostnim stupnem a co elektronika jak ta slape.


Zdar,
mám ho asi 2 týdny, šlape to všechno v poho... Dneska jsem udělal pár změn, ale spíš z nudy, než z musu... Rozdíl v kvaltech je... asi 20km/h :) Odhadem.. vše se dá změnit jinejma zoubkama :-)

Za ty prachy je to super věc :) Jo a s pořádnou baterkou to dělá fakt divy :)
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaterra Twin Hammers

V dubnu by měl být dostupný nový RTR set Vaterry Dvoukladívka - Vaterra Twin Hammers 1.9 Rock Racer RTR 2015
Místo RC soupravy Spektrum DX3E bude obsahovat čtyřkanálovou DX4C. Cenu u nás odhaduji okolo 12000,- Kč.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Vaterra Twin Hammers

kilator píše:Zacal jsem se Summitem a v nem stridak, neskutecne hovadsky auto na vyblnuti. Pak EXO, skvela masinka. Nasledovalo neco na SCX napravach. Ted je Wraith, ale prave zacinam pokukovat po tomto auticku.
Videa mam zkouknuty, ale stejne to nenahradi osobni zkusenost. :OK:
jak velky je rozdil mezi prvnim a druhym rychlostnim stupnem a co elektronika jak ta slape.


Sice jsem koupil kit (jsou v nem proti RTR kovovy prevody v prevodovce, stabilizatory na predek i zadek a super swampery misto tech spuntikovejch gum), ale co se tyce rychlosti, tak jde o to jak moc rychly ho budes chtit, ja ji mel s 20z pastorkem a HPI GT 550 na 3s lipo a druhej kvalt byl znat, ale s 25z pastorkem uz tam zas tak velkej skok nebyl, ale nemam to na uplne rychlou jizdu (mozna neco jako cc s 35T motorem). Podvozkove jsem naprosto spokojenej jak to funguje. Jedinej problem co jsem mel bylo razeni, to mi porad moc nechtelo fungovat, ale po posledni uprave to radi jak ma a stacilo by asi i slabsi servo. Co mi u toho trochu vadi je, ze tam nedas velky baterky, povedlo se mi tam narvat http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 00-mah-35c a to je uplny maximum co tam asi pujde. A pod tou kleci je mista tak akundrat na elektro a nic vic tam nedas ani nejde nic nikam predelat, protoze prevodovka je dost velka. Jinak je to docela sroubovacka, hlavne kdyz se chces dostat pod klec, tak to mas asi 12 sroubku nez ji sundas :-D Ale po prvotnim trapeni s razenim uz jsem spokojenej a fakt ten podvozek krasne pracuje :OK:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
rydlas
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 16.05.2013 11:37
Bydliště: Nymburk

Re: Vaterra Twin Hammers

Já si lehce upravil to zadní baterkový plato a dal jsem si tam toto:

http://rydlas.rajce.idnes.cz/Vaterra_Twin_Hammers/#vaterra2.jpg
Vaterra Twin Hammers
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

Jsem uz tyden vicemene spokojenym majitelem tehle hracky. Koupil jsem sice variantu RTR, ale dle informaci, co jsem zatim dohledal je vybavena trochu "nestandardne". Konretne ma jiny regulator. Namisto uvadeneho Dynamite Tazer 12T je instalovan Dynamite Tazer 60A a je instalovan servosaver na radicim servu. Jinych rozdilu jsem si zatim nevsiml. Dle decalu se ale nejedna o model 2015.

Kazdopadne jsem k ni poridil rovnou nove(?) uvedenou baterku. Kapacita 4200mAh a sedne tam jak ulita.

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/bla ... 37431.html

Co me ale o vikendu trochu zaskocilo, dochazelo k rozhozeni trimu plynu. Projevovalo se to tak, ze nekdy proste nesla dat zpatecka, az po znovunastelovani trimu se auto rozjelo. S trimem ale predtim na vysilaci hejbano nebylo. Byl stale nastaven na stejnou hodnotu jako na zacatku.
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers

Co jsem se docetl, tak novinka pro letosni rok se bude prodavat s vysilackou Spektrum DX4C. To je docela pokrok.
Cena ty baterky je docela brutus. Mam 3kousky Zippy 2200mAh 40 c a v pohode na dlouhou vyjizdku.
Velky minus je rizeni. Tam je to na hovno. Po par jizdach vakl a ta paka taky neni zadna vyhra.
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Vaterra Twin Hammers

zatáčení chce předělat nějak takhle :
http://www.rccrawler.com/forum/chassis- ... rs***.html
taky se na to chystám ..
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers

Souhlas.
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

ad řízení: chci zkusit alternativu od bluemonkey ve spojení s Traxxas Aluminum Steering Bellcrank. Až dorazí, poreferuju zkušenosti.

jinak jsem byl už nucen vyměnit servo řízení. To originální mělo po týdnu ježdění hroznou vůli na ose. Jako náhradu jsem zvolil SAVÖX - SW-1210SG, tak snad vydrží víc.
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

Tak můj Twin Hammer prošel drobnými úpravami.

jiná kola a pneu (pneu jsou z KITu)
jiné uchycení předních tlumičů + jiné (provizorní) přední tlumiče
jiné plato na baterku, jehož součástí je i úchyt zadních tlumičů

ještě mám někde na ceste kit na řízení, ale zaseklo se to někde na pošte...

dvě fotky narychlo mobilem
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers

Osobne jsem zvedavej na to rizeni.
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

včera jsem na poště vyzvedl poslední součástku potřebnou k instalaci kitu řízení ze Slashe. Nainstalováno, ale zatím jsou pocity spíše negativní. Instalace je poměrně problematická. Je potřebné ubrousit původní díry na uchycení kytu řízení, použít hliníkovou páku na servo řízení, tu zkrátit na úplné minimum a stejně se to tam skoro nevejde. Tyč řízení je potřebné na páku serva přidělat z opačné strany, takže je pak potřebné řešit jiné výchylky na servu, jinak se bude servo samo plátit čepem. Přínos v použití tohohle řazení jsem zatím nenašel. Rejd mi přijde, že se nezvětšil, vůle v řízení stále nějaká je. Uvidím až to projedu, ale zatím ve mě zůstává pocit zbytečně složité instalace s nulovým přínosem.

Ještě budu špekulovat, zda nedat jinak servo řízení. Buď posunout kus dozádu, nebo dát vzhůru nohama a tím dostat páku dál od středu auta, tím by se získalo trochu operačního prostoru.
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

včéra jsem chtěl vyzkoušet nové řízení, jenže test nedopadl úplně dle mých představ. Po cca 300 metrech jsem vytrousil čep řízení (byl zalepenej locktitem). Náhradní s sebou nenosím, takže následovala cesta domů.

Obrázek
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers

Pokud se k tomu dostane, udelej fotku toho rizeni. Fakt me to zajima.

Zpět na „Vaterra“