Uživatelský avatar
storm1974
Uživatel
Příspěvky: 364
Registrován: 23.05.2012 0:00
Bydliště: Ludgeřovice

Re: Vaterra Twin Hammers

Vypadá to dobře :OK:
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

Tak jsem byl dnes projet poslední úpravy. Ppřední náprava funguje podstatně lépe, než s originálním uchycením tlumičů.
Obrázek

Natáčet mobilem a řídit jednou rukou mi bohužel moc nejde. Hlavne se zpátečkou jsem mel problém. Ona tedy i normálně funguje dost podivně (necitlivě), tak předpokládám, že mě časem nemine výměna regulátoru.

[youtube]xnokA_u31N0[/youtube]

a po chvíli ježdění mi přišlo, že to celé nějak divně zatáčí a ejhle, levé přední kolo dostalo asi moc velkou ránu. Každopádně s tím řízením musím něco vymyslet...

Obrázek
Naposledy upravil(a) mrnousek dne 09.07.2015 5:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dodoph
Nově příchozí
Příspěvky: 48
Registrován: 28.06.2015 16:59
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Vaterra Twin Hammers

Tak jsem právě odeslal objednávku na Vaterru Twin Hammers v kitu + vše potřebné. Jen už není servo 903 WP s kovovými převody, a prodejce netuší zda bude i pastorek 20T. Takže až jí budu mít doma, stane se ze mě zde velmi aktivní dopisovatel, neboť tady budu pořád hledat pomoc ;-) . Lítám s letadly a s auty jsem na úplném začátku. Mám sice Losi Mini-Desert Buggy 1:18, ale to je tak akorát jezdit na zámkovce.
FrSky TARANIS X9D Plus / Flysky FS-GT3C
**SWIFT II**ASW28-2000mm**Defender Truggy-Axial SCX10**Motorový člun Carina**
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Vaterra Twin Hammers

mrnousek píše:Tak jsem byl dnes projet poslední úpravy. Ppřední náprava funguje podstatně lépe, než s originálním uchycením tlumičů.


Já už jí mám taky nějakou dobu a pořád jsem váhal jestli mám předělávat to uchycení tlumičů a nechtělo se mi do toho, protože to funguje hezky, podobnej systém má traxxas a tam je to taky paráda, tak nevím jestli to není jen otázka nastavení? :wink:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

Tommys píše:
Já už jí mám taky nějakou dobu a pořád jsem váhal jestli mám předělávat to uchycení tlumičů a nechtělo se mi do toho, protože to funguje hezky, podobnej systém má traxxas a tam je to taky paráda, tak nevím jestli to není jen otázka nastavení? :wink:


Zkoušel jsem laborovat s tvrdostí pružin a nedocílil nějakého rouzmného chodu. Buď to bylo moc tvrdé a nechodilo to do zdvihu, nebo to naopak nemělo tendenci se vracet do plného roztažení. Do laborování s olejem jsem se ale nepouštěl. Tohle uchycení tlumičů mi ale uvolnilo místo pro případnou baterku na světla, případně naviják. Původně jsem myslel, že tam přesunu primární baterku, ale ta moje se tam těsně nevejde, takže dočasně tam mám receiver.
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Vaterra Twin Hammers

Předchozí majitel té mojí , tam měl tvrdý pružiny a úplně utažený , ale z toho praskla ta příčka kde jsou chycený , já dal zase naopak měkký pružiny a bylo to pořád na zemi . Takže měkký , trochu přitažený pružiny , ale není to pořád ono .
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

gufy píše:Předchozí majitel té mojí , tam měl tvrdý pružiny a úplně utažený , ale z toho praskla ta příčka kde jsou chycený , já dal zase naopak měkký pružiny a bylo to pořád na zemi . Takže měkký , trochu přitažený pružiny , ale není to pořád ono .


já to právě měl buď na zemi, nebo be vzduchu. nic mezi tim. O tom, že by každé kolo šlo nezávisle jsem si mohl nechat jen zdát. Ani stabilizátor přední nápravy nebyl potřeba. Teď je znát, že se auto tolik nenaklání a kola lépe nezávísle pracujou.


jinak včéra jsem si ještě trochu pohrál s pilníkem a z řízení už mám trochu lepší pocit. Ještě večer asi kus ubrousím a tím zvětším trochu rejd. Jen jsem nakonec musel ublížit i servu...
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Vaterra Twin Hammers

možná jsi mohl využít toho plechu , cos tam dával a přidělat na něj dvě páky a mělo by to šlapat pěkně .. tohle plastový kvedlátko mně tam štve ..
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
Uživatelský avatar
madov
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 10.07.2015 9:49

Re: Vaterra Twin Hammers

zdravím pánové

jsem zde úplně nový a chtěl bych se s váma podělit o své zážitky se svou twiginou

twiginu RTR jsem si koupil jako úplný RC nováček

po zakoupení mi kolega pomohl celé auto "seštelovat" a hned jsem vyrazil vyjezdit první baterii.....trvalo mi to asi asi 10 minut, nadšení obrovské!!!

jenže......baterie nešla znova nabít. po zdlouhavém zjišťování jsem narazil na první problém.....na regulátoru byl swič přehozený od novoty na niklovou baterii => li-polka v háji
naštěstí se mi podařilo baterii reklamovat, ale jsem přesvědčen že to bylo jen díky tomu, že jsem auto koupil v německu...dokonce mi dali novou 2400mAh
hned jsem si koupil ještě jednu 2700mAh

následně jsem zjistil, že nabíječka není schopna tyto baterie nabít.... => nákup pořádné nabíječky

pak jsem zažil 14 dní nádherného ježdění, které se moc líbilo i dalším dvěma kolegům tak moc, že si také objednali RTR

auto vůbec nešetřím.....musí prostě všude vylést, ze všeho skočit.....a nádherně hrabe v písku a ještě krásněji v antuce :hura:
jenže tam sem našel slabinu.......mezi pastorek a hnací kolo převodovky se mi dostal kamínek a z auta je "řechtačka".......nové kolo náhonu převodovky vše uvede do správných kolejí, utěsňuji kryt kol......ale za dva dny znova....
pak mi odchází motor......kolegovi po dni ježdění regulátor a druhý ztrácí kardan, tečou mu tlumiče....
po kompletní rozborce třech nepojízdných aut zjišťujeme, že auta RTR jsou tak trochu nedotažené, nedoštelované.........

takže můj poznatek č 1 je, že RTR nejdříve rozebrat, namazat ozub kola a kardany, složit a vše podotahovat!!!

mé servo řízení má po měsíci řádění cca 5mm vůli -> koupeno nové

dále jsem si koupil stabilizátor před. nápravy, a nikde se nemůžu dopátrat, jak ho správně namontovat.

proto bych chtěl poprosit, jestli ho někdo máte, jestli by jste mi tu nedali nějakou fotku ať mám trochu představu

předem děkuji za ochotu..... :OK:
Uživatelský avatar
camelos
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 24.06.2015 15:21
Bydliště: 15 Km od Frydku-Mistku

Re: Vaterra Twin Hammers

madov píše:zdravím pánové
jsem zde úplně nový a chtěl bych se s váma podělit o své zážitky se svou twiginou
twiginu RTR jsem si koupil jako úplný RC nováček
po zakoupení mi kolega pomohl celé auto "seštelovat" a hned jsem vyrazil vyjezdit první baterii.....trvalo mi to asi asi 10 minut, nadšení obrovské!!!
jenže......baterie nešla znova nabít. po zdlouhavém zjišťování jsem narazil na první problém.....na regulátoru byl swič přehozený od novoty na niklovou baterii => li-polka v háji
naštěstí se mi podařilo baterii reklamovat, ale jsem pře

Zdarec,

vidim,ze nejsem jediny, kdo mel potize s RTR verzi, viz.muj prispevek na predchozi strance. Myslel jsem, ze na me vysel patecni kus:D,ale jak tak ctu,
i na tebe se dostalo. Bohuzel:(

madov píše:dále jsem si koupil stabilizátor před. nápravy, a nikde se nemůžu dopátrat, jak ho správně namontovat.
proto bych chtěl poprosit, jestli ho někdo máte, jestli by jste mi tu nedali nějakou fotku ať mám trochu představu
předem děkuji za ochotu..... :OK:

Foto stabilizatoru nemam, jelikoz ho nevlastnim a proto ho sem nevlozim,ale na trubce je videjko, podle ktereho,
by ti nemelo delat problem, jej sestavit. Tu je odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=f3twylEHYBQ

A kdyz uz sem pisu, vlozim par fotek, na cem zrovna pracuju. Moc se mi nelibi original ram a proto jsem se rozhodl vykutit novy.Zatim ho nemam kompletni,
ale pro predstavu budou fota stacit. Berte prosim ohled na nerovnosti a nehezky vzhled, ale vyrabim to z plastu,ktery se neskutecne krouti a hlavne
je to verze jen na zkousku. Samotny ram, mi svari kamarad ze 4mm oceli.(Chudak, souhlasil driv, nez videl co ho ceka :)))
Uvitam jakekoliv napady, pripominky a pokud nekdo nahodou podobnou vec vyrabel, nevadily by mi nejake pozitivni i negativni zkusenosti(popripade na co si dat pozor).
Omluvte kvalitu fotek, foceno mobilem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tohle je zatim vsechno,az pokrocim dale, vlozim dalsi fota.
Mejte se!!! Camelos
Kdysi: TAMYIA Citroen Xsara 2WD 1:10, CEN ME16 1:16, CEN Magnum NX 1:10, FG MODELLSPORT Marder 26ccm 1:6
Ted: VATERRA Twin Hammers 1:10
Uživatelský avatar
madov
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 10.07.2015 9:49

Re: Vaterra Twin Hammers

camelos dík moc za návod.....přišroubováno, a tetka jen vyzkoušet.... :HOPS:
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Vaterra Twin Hammers

ten rám vypadá zajímavě :-) V origo servu se mi taky vytvořila vůle , ale stačila rozborka a výměna plastovýho kroužku za kuličkový ložisko a je klid .
branka : Extrem , obrana : Klakson,Robinson,Seberkrem,Ibalgin, útok : Trautenberk,Rozerval-Parkund , Pivson,Simson,Sony Ericson,Parkinson
mrnousek
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 27.04.2015 14:16

Re: Vaterra Twin Hammers

Tak jsem si řikal, že jsem chytil asi nejaky dobrý kus, že krom povolujícího se kardanu a vůle v servu řízení me nic nepostihlo (samozřejmě pár úrazů z provozu jako ohlé táhlo řízení a utržený držák baterie se nepočítá)... tak jsem dnes po 10 minutách ježdění dojezdil. Auto ze začátku jezdilo skvěle. Dokázal jsem vyjet trasu, kterou jsem na úplném začítku ježdění s TH nedal. Pak při přesunu na další lokalitu auto jelo hrozně pomalu. Zastavi jsem, že zkusím vyměnít baterku (ikdyž tam byla úplně čerstvě nabitá). Z auta se začalo trochu kouřit a už se nerozjede. Jdu to rozebrat a zjistit, zda odešel jen motor, nebo regulátor....

auto zapnout jde, reaguje na řízení a řazení, ale motor se prostě nehne...
Uživatelský avatar
madov
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 10.07.2015 9:49

Re: Vaterra Twin Hammers

tak přesně takhle mi odešel motor.....jen jsem nezaregistroval spáleninu.....

ale z druhé stránky mi to přišlo k dobru a koupil sem si
http://www.rcking.eu/cs/stejnosmerne/20 ... 34827.html

:FINE: :hura: spokojenost!!!

úžasná akcelerace, maximálka sice jen trochu ale hodně silný....

:-p ale samozřejmě "spotřeba" se zvedla.....
Uživatelský avatar
madov
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 10.07.2015 9:49

Re: Vaterra Twin Hammers

:?: pánové, chtěl jsem se zeptat...

máte někdo zkušenosti s hlinikovými díly v podvozku

jesli to rozměrově sedí + nějaké postřehy

děkuji

Zpět na „Vaterra“