luki
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2014 17:15

Prosím o radu

Ahoj prosím o radu :sad:

Rád bych si pořídil model axialu pro ježdění venku s dětmi.
Jsem dost na rozpacích jestli je výhodné si koupit model verze KIT nebo koupit RTR v každém případě ho časem do 1 roku hodlám přestavět na verzi 6x6 a upravit na vyprošťovací náklaďák .
Ptám se tedy vás zkušených kolika kanálovou vysílačku bych potřebovat pro případnou přestavbu 6x6 (přední a zadní naviják s ramenem - případně zatáčecí zadní náprava ) ?
Jaký motor ,regulátor ,vysílačku ,přijímač byste doporučily a jak to zapojit do verze KIT:?
Nemám žádné zkušenosti co se týče výběru elektroniky a montáže do RC modelů a verze KIT avšak složit stavebnici a nastříkat karosku to pro mne není žádný problém -jsem strojař. :OK:
Je rozdíl v mechanice (převodovce ) Dingo, Honco , diferenciály, kardany ??

Díky za odpověď

Lukáš - Začínající Axialista
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím o radu

Ahoj Lukine, je to těžké poradit. Je tu rozepsaných xxx topiků na téma kit vs. RTR a čím kit osadit. Co model - majitel - to jiný názor. Nicméně já jsem pořídil KIT, je tam pár tuningových dílů navíc o proti RTR.
Pokud uvažuješ o jiné - vícekanálové vysílačce (určitě min 4-kanál a víc) a pro tu původní nebudeš mít jiné využití, tak si myslím, že rtr je zbytečné placení za něco, co nepotřebuješ.
Převody, kardany a podobně je na honchu i dingu stejné.
Géčko
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
luki
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2014 17:15

Re: Prosím o radu

gecko-x píše:Ahoj Lukine, je to těžké poradit. Je tu rozepsaných xxx topiků na téma kit vs. RTR a čím kit osadit. Co model - majitel - to jiný názor. Nicméně já jsem pořídil KIT, je tam pár tuningových dílů navíc o proti RTR.
Pokud uvažuješ o jiné - vícekanálové vysílačce (určitě min 4-kanál a víc) a pro tu původní nebudeš mít jiné využití, tak si myslím, že rtr je zbytečné placení za něco, co nepotřebuješ.
Převody, kardany a podobně je na honchu i dingu stejné.
Géčko



Ahoj ,

děkuji ti za radu :OK: , půjdu teda do verze Honco KIT.
Můžeš mi prosím poradit jakou vysílačku si mám pořídit ?
Nemám s tím žádnou zkušenost, a jaký regulátor doporučuješ , motor bych tam dal axial 55T na pozdější šesti kolku se bude hodit :YOP:

Ještě jednou děkuji a přeji hezký den :FINE: :FINE:

Lukáš
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prosím o radu

Luki, Luki, co si tohle forum trochu pročíst? ;-)
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
luki
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2014 17:15

Re: Prosím o radu

Omlouvám se

jsem na tomto fóru nováčkem, dostal jsem tip od kamaráda.

Pročtu, zvážím, pořídím

Přeji hezký den

Lukáš
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím o radu

Ahoj, obávám se, že honcho se prodává pouze jako RTR. Jako kit koupíš pouze dingo a jeep, pokud se nepletu, ale určitě mě někdo opraví:-)
Jak jsem psal, radit je těžké. Já jsem zvolil toto:
regl Robitronic speed star crawler edition 2
rádio FS GT3C s přehrátým SW na 8-mi kanál
motor Speed 600 eco 7,2V
baterky lipol zippy 5000mAh
Naprostá spokojenost, ale možná bych zvážil jiný regl. Jsem s ním spokojený, jen má slabý bec - 1A mi zatím stačí, ale mám naviják ze serva a občas by si určitě vzal o nějaký ten proudík víc. A ještě jedna věc - má moc silnou brzdu v neutrále. Na expedice to nevadí, ale na blbnutí třeba na skále s těžištěm ve předu a čumákem dolů dokáže přetočit auto přes předek
:BYE:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Prosím o radu

Ahoj vítám tě tu mezi námi
Jak píše gecko tak přesně takovou sestavu jsem pořídil taky ;-) Bec na regulátoru bych neřešil a koupil rovnou externí bec, když tam chceš mít dva navijáky+ dvě serva řízení ;-) Jinak Honcho už se v kitu neprodává. Kup si dingo to je levnější než rubicon, když to chceš stejně předělávat :-)
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
luki
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 14.05.2014 17:15

Re: Prosím o radu

Ahoj všem,

tak nakonec po přečtení vašich rad a zkušeností na zdejším fóru jsem se teda rozhodnul pro Axiala Trial Honcho RTR .
Už jsem ho i objednal.
Důvodem je fakt, že budu jezdit rekreačně a pro radost s dětmi v přírodě.
Pokud je to chytne poté zakoupím verzi KIT, kterou rovnou přestavím na 6x6 vyprošťovák nebo Truck s válnikem na RC tank.

Ještě řeším jakou baterku mám k axialu koupit ( kapacitu a typ Li-Pol ,NiMH )
Mám nabíječku Turnigy Accucell 8150 k modelu tanku.
Walker Buldok M41A3 s baterkou NiMh 2000mA jezdím s ní v lese cca 2,5hod .
Pak mám ještě gelový akumulátor 12V 10Ah pro dobíjení v přírodě.

Zatím jedna Dcerka bude jezdit s tankem a druhá bude jezdit s Axikem - později možná já i s vyprošťovákem.

Je fakt, že po pročítaní vašich rad, námětů a různých příspěvků včetně fotek jsem dospěl k názoru, že pokud nemám žádnou rc soupravu , serva ,regulátor,atd... je lepší pořídit opravdu verzi RTR a pak ji vylepšovat a postupně předělávat.

Čauky Lukáš
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Prosím o radu

Baterku LiPo, nějakých 5000 mAh(nebo i víc, ta tvoje nabíječka umí 7A, ne?). Nejlépe 2S1P. Na http://www.bighobby.cz mají za slušné peníze. Ale jak právě koukám, tak třeba Turnigy nemají skladem.
A Honcho stejně začneš tunit, jako každej :-D . Linky do kovu a tak :YOP: :BYE:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Prosím o radu

s motorem 55T budeš jezdit na baterku 5000mAh min 4 hodiny:-)
ale v RTR je motor 27T, to je rychlík a celkem žrout, pokud nemá dcerka zkušenosti a cit v ukazováčku, tak hned kup 55T.
A pokud to nabíječka umí, tak kup lipolku
A nesouhlasím s tím, že je lepší koupit RTR a postupně ho vylepšit - bude tě to stát spoustu peněz a nakonec ti zbude spousta harampádí k ničemu
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prosím o radu

Nazdar pánová potřebuju poradit. Přemýšlím nad tím koupit wraitha ale zdá se mi dost rychlej a chtěl bych ho zpomalit na trial / crawling.
Nevíte o kolk bude pomalejší s takovoutu konfigurací.
motor 55T
pastorek/kolo převodovky 13T/87T
převod v nápravě 13T/43T

Je to v podstatě všechen tuning převodů co sem našel.
Díky.
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Prosím o radu

Lukáši to poleze s tím osazením jako šnek. Pokud chceš Wraitha, tak bych jen koupil motor HPI GT550 a bude to akorát. Vyjde tě to na 300,- a Wraith má větší potenciál, než jezdit max.4km/hod. Já s tím motorem jezdím i trial. Má sílu i v nízkých otáčkách a když přidám, tak i moje pětikilová Tacoma na muldách poskočí. Řekl bych že tento motor je parádní kompromis na všechno.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prosím o radu

To mě právě vyhovuje. Mám rád když model na plnej plyn "leze" a maketově se "přehupuje" přes překážky. Navíc mě vyhovuje velký zpřevodování na sjíždění kopců kde ho preferuju před brzdou reglu. Expe nejezdím a jejich rychlost je už na mě moc. Koukal jsem na ten motor a neudávají tam ani otáčky ani závity.
Každopádně díky za radu.
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Prosím o radu

Já nemám zkušenost se stejnosměrem, ale 13,5z crawler motor Novak (2000ot./V) na 2s, pomalý HD převody v nápravě a kolo/pastorek 80/19z dávají zhruba rychlost chůze na plnej plyn, dle mého tak akorát. Myslím, že určitou rezervu rychlosti to chce, docela často lze překonat překážku s mírným rozjezdem (výjezdy do kopce) a to s úplným šnekem neuděláš... 55z mi přijde moc, nicméně motor můžeš pořídit až nakonec. Já kdybych dal kolo/pastorek 87/13, tak se bude plazit hodně, na plnej plyn se bude sotva hýbat, doslova.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Lukas
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 04.02.2010 0:00
Bydliště: Brno-venkov

Re: Prosím o radu

Tak sem to nakonec risknul motor hpi crawler 55T, převody 13/87 a 13/43. Rychlost je normální klidná chůze, síla jako drak. ;-)
Moje galerie: http://defdrive.rajce.idnes.cz/
Moje auto:
Defender Brad 110 black

Zpět na „Axial“