Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Nooo tak třeba tohle mi trvalo cca 14 dní a to jsem dělal jen třeba hodku či dvě denně , to jen večer a někdy se čas a chut nenašla vůbec. Ale někdy mi to rafne když mám den volna, že u toho vydržím celý den. A u mě je problém že nemám poruchy, že bych jen něco dotáhl mě se obvykle rozbije něco kvůli čemu musím předělat půlka auta a žene mě touha už jít jezdit :-D .
Ale hlavní rozdíl vidím taky v tom že nemám děti, to vidím u bratránka s ním nejsem schopný nic udělat vše mi chybí a těch otázek :-D :-D
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Kdyby jen pokládal otázky, tak bych to přežil. Ale on chce pořád pomáhat. Povolovat, utahovat, hledat ztracené šrouby, atd.
Vlastně, je vše OK
:-)
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Já když byl malý tak jsem byl stejný všude jsem musel asistovat a vše mě zajímalo jak funguje. Rozebral jsem vše co šlo a nejradši to co nešlo a to mi vydrželo až do dnes :-D takže je to ok :-D
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Se s tím pořad mazlí Josef co ? :-D
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Wraith je můj milášek :-D :-D :-D
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ti.. věřím..je to nemoc :YOP:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Já jsem to Tome dělal taky. :-)
Takže jablko nepadlo daleko od stromu. Až na to, že moje malé imbusy nacházím v pískovišti. A malej nic samozřejmě o ničem neví. Vyvalí na mne oči, usměje se a řekne, že jsem jeho milovánek. A co udělám ? Nic. Jen mu dam pusu. A posbirám imbusy. :-)
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Josefh píše:Já jsem to Tome dělal taky. :-)
Takže jablko nepadlo daleko od stromu. Až na to, že moje malé imbusy nacházím v pískovišti. A malej nic samozřejmě o ničem neví. Vyvalí na mne oči, usměje se a řekne, že jsem jeho milovánek. A co udělám ? Nic. Jen mu dam pusu. A posbirám imbusy. :-)


:-D :-D :-D má tě pěkně zmáklého já nic já muzikant v tomhle jsou ti děti boží nedá se jim odolat a vše je jim odpuštěno ;-)
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj lidi tak po delší době si to tu zase trochu doplním. S Wraithem a naši Brdskou bandou proběhlo pár expedic fotky z nich najdete tu: topic16274-30.html .
Co se týče závad, po půl roce topení mi odešel motor gt550. Dále padl další regulátor nyní testuji tento s ochranou nano sprejem http://www.mz-racing.net/dyns2210-tazer-60a/ a v poslední řadě jsem u serva uštípl po dopadu a na jedno kolo tisícihran. Jinak co se týče závad celkem nic, takže takové klasické ježdění :-D
A nesmím zapomenout Wraith dostal dárek v podobě modulárních náprav od Slicka, popis najdete dole ;-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Modulární nápravy:
Jednou z velkých změn na Wraithu jsou modulární nápravy od Slicka zde o nich najdete veškeré info topic15830.html .
Byl jsem na tyto nápravy hodně zvědavý co se odolnosti a funkčnosti týče a musím říct že mě mile překvapily. Vůbec je nešetřím vláčím je po šutrech, topím co to de, auto se kutálí, skáče a dopadá na jedno kolo a to vše s váhou auta 4,3 Kg a nenašel jsme známky poškození, deformace a nebo hlubokých vrypů.
Jednou z mnoha věcí co se mi na nich líbí je celková rozebiratelnost náprav, když si vymyslím že to chci rozebrat není problém, můžu sundat cokoliv, přední víčko diferenciálu, zadní víčko u hrušky, obaly poloos, vše dostupné, dost to zrychluje údržbu.
Jako u všech Slickových produktů i zde jsou použity odolné materiály, tělo je z vysokopevnostního duralu a obaly poloos jsou ocelové trubky. Líbí se mi že poloosy sedí v obalech jen s nepatrnou vůli, akorát na vrstvičku vazelíny viz foto.
Obrázek

S tím souvisí že i po tom co jsem auto na expe topil a pak ho umyl ještě hadicí, bylo po sundání krytu diferenciálu sucho v nápravě + tomu pomáhají o kroužky na krajích náprav. Opravdu jsem tomu sám nechtěl věřit ale sucho tam bylo, já u předešlých náprav měl vodu vždy a né málo.
Nápravy jdou taky udělat v různých šířkách a jejich případné zúžení díky tomu že se dá obal poloos jednoduše vysunout z těla diferenciálu, není nic složitého.
Další super věci pro větší životnost je ochranný plech , který krásně sedí a je uchycen pomocí dvou šroubků. Dal jsem mu hodně rán přímo o kámen ve velké rychlosti, ale nezdeformoval se a odvedl svojí práci.
Obrázek

Nápravy také snižují díky své hmotnosti těžiště auta a není potřeba dovažovat kola a likvidovat díly odstředivou silou.
A takovou poslední tečkou je rejd, jsou zde použity známé díly tedy, kardanové poloosy, Slickovy domky řízení a céčka, vše dohromady pomáhá k tom že i s rozvorem 370 mm, nemusím tolik couvat a zatočím kde potřebuji.
Obrázek

Určitě bych je tedy doporučil, splňují to co já potřebuji a to je odolnost na moje ježdění, možnost úprav, množství příslušenství a servis když zničím věc za pár korun, vím že zavolám Slickovi a on mi jí obratem dodá ;-)

Fotky zde: http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Napravy_Gerard/

Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Ahoj už delší dobu jsem tu nic nepřidal tak si to tu trochu oživím ;-) . Wraith stále jezdí a baví mě jako jeho první vyjížďku je to stroj na pořádné vyblbnutí, navštivili jsme spolu a tou naší BB bandou spoustu krásných místa užili si spoustu srandy. Nešetřím ho naopak mu dávám pořádně zabrat. kotouly, skoky, dření o kameny a 3S je taková normál vyjížďka. Co se týká úprav už není moc co vylepšovat jezdí a vypadá tak jak jsi představuji, ale něco se přeci najde.
Warith byl v rámci údržby kompletně rozebrán, vyčištěn, znovu namazán a dostal nový motor GT550. Pak přišly beadlock disky http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... R-4x-WHEEL , našroubovat po obvodu ty šroubky je makačka, ale chválím použití větším šroubů na imbus 2,5 mm člověk se už nemusí tolik bát při dotahování stržení.
Dále mi Zdenda vyrobil hliníkovou střechu, ta plastová mi praskla díky Zdendo :OK:. Celé auto bylo spuštěno co nejníže, teď už jsou linky skoro v rovině s platem . A pak přišlo na řadu elektro, koupil jsem vodotěsný LED pásek na 12 V a vzniklo osvětlení podvozku. přeci jen je lepší vidět i pod auto na terén a taky to podle mě vypadá to dobře.
No a poslední věc když už mám horní rampu na slabší a silnější svit to samé jsem udělal i se spodními světly přes den tedy jdou přední světla ( 4 diody paralelně ) na 250 ohm a v noci 47 ohm. Ještě mám doma vložky do kol od Poslchmartin ale to zase příště, fotky úprav od této dále http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Upravy ... G_4671.jpg
PS: Zapomněl jsem na měnší výročí slavíme s regulátorem 4 měsíc bez hoření, radši to zaklepu:-D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Jo, máš ho vymazlenýho. Moc pěkný. :OK:
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Tome "Milášek". :OK: ... priprav Gerarda na "jízdu".. se bude zase napařovat v Brdech co ? nový disky, novej motor, osvit mechu :-D budes jezdit vepredu na noční expe ;-)
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

pěkné Tome...
co je to za disky?
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Krásnej stroj.
Jak jsi zachytil ten požár reglu ?Se divím že jsi měl na to nervy a nehasil jsi.A proč jsi měnil nápravy ? Ty co jsi měl předtím nebyli dobrý ?
Ten spodní plech jsi prodřel nebo je to schválně ???
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: Tomyho Wraith z Rakovníka

Libor: díky moc ;-)
Rosta: Přesně milášek diť to znáš, právě že mi Gerard brečel že to má furt rozebraný a že mu nic nekoupím a že je zvědav s čím v neděli pojedem :-D . Tak jsem mu to potunil, jinak s noční expe počítám to byl jeden z důvodů proč jsem to tak vylepšil, ale inspiroval mě k tomu osvětlení podvozku Michal.
Pepa: díky ty kola jsou přesně tyto je to nahoře v odkaze ;-) http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... R-4x-WHEEL
Milan: Jak to říct ten dým (naštěstí to nechytlo ) byla největší kravina co jsem mohl udělat s odstupem času to uznávám a měl jsem velké štěstí fotit kouřící regulátor znova už nee :-( . Nápravy jsem měnil, protože mě oslovil Martin ( Slick ) s tím že by potřeboval testnout ty jeho a já si je po čase odkoupil. Spodní plato je odřené od ježdění já nejezdím zrovna šetrně, takže jsou to šrámy z bitev, ale o to mám to auto radši každý škrábanec mi připomíná jak jsem si to užil ;-)
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)

Zpět na „Axial“