Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Sobotní výjezd na Velký Blaník.
Sníh mokrý a extrémně lepivý.

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=6rTuUEvp094[/youtube_url]
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Poježdění na hradišti Závist :)

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=gDf2TMpaaEI[/youtube_url]
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Za mokra to moc nejezdilo, ale jakmile to večer umrzlo, tak to lítalo suprově :)

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=GN6ihQSDuzg[/youtube_url]
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Sobotní výjezd na Třemošnou.
[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=a55zC5c1ZhY[/youtube_url]
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak konečně jsem se dostal k úpravě uchycení předních ramen. Jako největší problém se ukázalo sehnání 5/3mm ocelové trubičky, navštívil jsem víc jak desítku obchodů a nic. Naštěstí pomocnou ruku mi podal gecko-x za což mu moc děkuji :FINE:
Trubičku jsem musel ještě protáhnout 3mm vrtákem, protože byla maličko užší, výsledek perfektní. Nicméně jsem zjistil, že i když jsem s Yetim byl venku jen párkrát a rozhodně jsem s ním nikde neskákal, tak jsou ty šrouby co drží to rameno již mírně ohnuté. Takže nezbývalo než za 47 peněz objednat nové u Pecky.
Pak už stačilo ramena provrtat nejdříve 4mm vrtákem a následně 5mm vrtákem. Do zvětšeného otvoru šla trubička už relativně snadno zasunout.
Uvidí se jak se tato úprava osvědčí, ale mělo by to eliminovat to ohýbání šroubů i při nějaké divočejší jízdě.

Obrázek
Párkrát jeté a už ohnuté :sad:

Obrázek
Do trubiček se to nevleze, bude to chtít nové šrouby.

Obrázek
Upravené rameno.

Obrázek
Namontováno :hura:
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Dnes namontován Turnbuckle Set (AX31249) :hura:

Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak ten tuning s tema trubičkama do ramen :OK: :OK: Taky to zkusím 8)
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak konečně dorazily další díly na vylepšení Yetiho :hura:

Machined Front Shock Tower (AX31170)
Obrázek

Obrázek

Machined 4 Link Mounts (AX31165)
Obrázek

Lower Link Plate Set (AX31245)
Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak nové díly se mi na poště slézají jak šváby na pivo. O víkendu namontováno další vylepšení, tentokrát Upper Link Plate Set (AX31244) a Machined Shock Mount Plates (AX31166) :)

Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak mám čerstvou zkušenost s nákupem na asiatees.com přes ebay.
Potřeboval jsem nějaké díly na Yetiho, u nás k nesehnání, zbývala USA a Čína. Cena dílů v USA sice trochu levnější, nicméně po přičtení $36 za poštovné a DPH 19% to vycházelo cca o 850 Kč dráž. Takže jsem zvolil Číňana. Na asiatees.com, na které jsem dostal doporučení, neměli požadovanou barvu, nicméně asiatees prodává také prostřednictvím ebay a tam požadovanou barvu měli. Učinil jsem tedy objednávku přes ebay, což se nakonec ukázalo jako správná volba, ale nepředbíhejme. Asi za pět dnů se ozval Číňan, že nemá požadovanou barvu a jestli si vyberu jinou nebo chci vrátit peníze. Vybral jsem si tedy jinou barvu, kterou mimochodem neuváděli skladem na ebay ani na asiatees.com, nevadí. Číňan to potvrdil a posla číslo zásilky, které však nefungovalo. Nevadí, u poloviny zásilek z Číny mi sledování nefunguje. Čekal jsem tedy do 18.2.2019, jakožto do data nejzazšího dodání dle ebay. 19.2.2019 nic nedorazilo. Dle pravidel ebay, jsem se s tímto problémem obrátil nejdříve na prodejce, tedy asiatees. Ten mi měl do 5 dnů odpovědět a nabídnout nějaké řešení. Prodejce na to měl čas do 23.2.2019. 24.2.2019 však nebyla žádná reakce ze strany prodávajícího a tak jsem se obrátil s řešením na ebay. ebay mi odpovědělo, že můj případ vyřeší do 48 hodin. Za 15 minut mi přišel e-mail, že moje reklamace na nedodané zboží byla uznána a vracejí mi peníze na kartu. To bylo ještě v neděli večer 24.2.2019. Dnes 28.2.2019 dopoledne mi byly peníze připsány na účet.
Tak se mi opět potvrdilo, že když se nakupuje z Číny, je vždy lepší nakupovat přes ebay nebo AliExpress, kde je jistota rychlého vrácení peněz. Protože jinak by se musel přes banku posílat Chargeback na nedodané zboží, což znamená dva měsíce čekání a to ještě musíte mít banku, která to umí (umět to mají všechny, ale realita je bídná...).
Takže sotva mi přišly peníze od Číňana z ebay, poslal jsem je Číňanovi z AliExpressu :mrgreen:
Snad druhý pokus vyjde.
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

musím potvrdit, že u mne vrácení peněz přes ebay zafungovalo taky bez problémů :FINE:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak první zádrhel. Po nainstalování zesílení zadních horních linků Upper Link Plate Set (AX31244) jsem zjistil, že při křížení zadní nápravy, tyto kovové destičky narážení nejen do pružin ale i do samotného těla tlumiče. Což není vůbec dobré, při prvním skoku bych to viděl na minimálně ohnutý ne-li úplně utržený tlumič. Zkusil jsem přemontovat tlumič na druhou horní pozici, je to sice trochu lepší, už to nenaráží do těla tlumiče jen do pružiny, nicméně úhel pod kterým to pruží není úplně ideální. Pokus byl posunout tlumič i dole, na druhou pozici, nicméně na to mu ty 2 cm prostě chybí. Takže asi budu muset dozadu pořídit delší 93-137mm tlumič.
Nebo někdo nějaký nápad?

1 nastavení
Obrázek

1 nastavení - kovová destička naráží do pružiny i těla tlumiče
Obrázek

2 nastavení
Obrázek

2 nastavení - kovová destička naráží do pružiny
Obrázek
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Tak ho dej na horním uchycení z vnější strany, popřípadě ho dej zvnějšku i na spodním linku. Ty duralové výztuhy linků mi přijdou takový zavádějící vylepšení, kdyby to bylo z uhlíku, tak to je jiná, to by fungovalo jak má.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
Sibstr
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 14.01.2018 20:55

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Worlusho píše:Tak ho dej na horním uchycení z vnější strany, popřípadě ho dej zvnějšku i na spodním linku.
To určitě ne, to už je na mě moc velký bastl, já radši "čisté" řešení. Pořídím horní linky od Vanquish nebo SSD.
Worlusho píše:Ty duralové výztuhy linků mi přijdou takový zavádějící vylepšení, kdyby to bylo z uhlíku, tak to je jiná, to by fungovalo jak má.
Já si myslím, že ty výztuhy horních linků jsou funkční a naprosto v pohodě až tedy na to, že jsou poměrně robustní a nelze tak používat klasické 125mm tlumiče v přední pozici, nýbrž je nutné pořídit delší 137mm tlumiče do zadní pozice.
Axial Yeti - Rock Racer
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Axial Yeti 1/10 - Rock Racer

Prej bastl :-D

Normalne podlozim, delsi sroubek a jedu, jako kdyz to tak ma bejt :FINE:

Ale klidne porid znacku, radi se podivame, takovy veci lahodi oku

Zpět na „Axial“