Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

je to opravdu mazec .. ale snad když se vychytají tyhle blbý mušky tak bude exouš sloužit ..
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: blue EXO

no , čistokrevnou buggi jsem v ruce měl a je v tom rozdíl , jinak já v tom jezdím 10,5Z od LRP a nejradši mám skejt-park takže to dostává čočku , tak nevím , ale zátěž to dostává taky slušnou
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: blue EXO

Mě by dost zajímalo, jak dlouho by to hajmoto vydrželo s tím motorem, co máš v exu. :mrgreen:

Bohužel s těma nevychytanejma věcma to je opravdu na pytel. Něco se dá předělat snadno, něco hůř, ale taky sem čekal víc. Na druhou stranu, za ty prachy, co mě exo stálo si zas tak nestěžuju a nějak s tim vydržim, za tu srandu to stojí :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

já o žádným himotu nemluvil :D ale s castelem by si asi žádný nerozumělo ..

jinak máš asi pravdu no .. jen mě to trochu mrzí vůči třeba assu sc10 4x4, který je o 15 stovek levnější ale kvalita je daleko vejš než u exa. U exa se platí za exkluzivitu no .. ale co už, zatnem zuby a budem si uživat :)
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: blue EXO

tak to také netuším jak dlouho by to vydrželo , mě tato kombinace drží už rok
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

Takže exo prošlo kompletní generálkou. První fáze se týkala umytí celýho podvozku. odmašlil sem elektroniku a vzal sem to celý wapkou :D Pak sem naplnil znova diferenciály, všechno namazal jak se patří a hlavně sem do celýho modelu koupil nový ložiska.

Ale hlavně sem konečně vyřešil problém s neustálým ničení ložisek. Týka se to hlavně zadních, ale přední taky nebyly nejlepší takže sem zakročil taky. Mám pro vás 2 způsoby jak to vyřešit. Podle fotek už vše uvidíte :)

1. způsob :

Našel jsem si 2 podložky. obě mají tloušťku 1 mm.
Obrázek

poté jsem do toho svisláku normálně strčil vnitřní větší ložisko a normálně unašeč. zase foto
Obrázek

podložky mají 5 mm díru, tak aby sedly na větší průměr unašeče. Poté jsem je zvenku normálně pustil dovnitř
Obrázek

Pak už stačí normálně nasadit ložisko, HEX a můžete kolo stáhnout dle libosti. Motá se krásně volně a nikde nedře.
Obrázek
Obrázek

Když se kolo na hex stáhlo bez podložek, tak hex měl tendenci tlačit do kroužky toho vnějšího ložiska a tím pádem mělo snahu se ložisko křízit a po krátke době se vydrřela klec kolem kuliček a ložisko se rozpadlo na pár části. Díky těm podložkám se vnitřní kroužek ložiska opře unašeč a samožřejmě nedochází ke křížení a všechno se motá volně.

2. způsob :

Je o něco složitější a asi to nemá doma každej, je k němu totiž potřeba výstružník o průměru 10mmn se zarovnanou hlavou
Obrázek

zjistili sme totiž, že k tomu aby se ložisko přestalo křížit po utažení hexu, jsou potřeba pouhý 3 desetiny milimetru. Pro jistotu jsou lepší 4 desetiny. Takže na druhých svislákách co sem koupil pro tu buggy co stavím, sem to udělal tím výstružníkem. Vzal sem ho do ruky a opatrně motal a měřil.

Tady na tý fotce je krásně vidět rozdíl mezi protáhnutou dírou výstružníkem (ta vlevo) a svislákem bez protáhnutí (ten vpravo)
Obrázek

opět odzkoušeno a silně přetaženo a funguje bez problémů :OK:

To by bylo k mým poznatkům asi vše, přeju hodně úspěchů vám nakaženým exařům :mrgreen:

A abych dokončil ten úvod, vyměnil sem i moje prasklý pravý zadní rameno
Obrázek

tímto chci poděkovat uživateli "cesilko797" za nový ramena a perfektní cenu :hura:
Obrázek

Omlouvám se za ten sloh :mrgreen: a doufám že vám to někomu pomůže :)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: blue EXO

Výstružník je supr věcička,bohužel jí nemáme.Michal to vytočil vrtákem a ukazoval mi jak to krásně jede volně.Budu to muset taky pořešit,páč i v tuningu vod TOPCADu je to stejně na pytel. :-(
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

čoveče ty svisláky co mám na exu jsem udělal těma podložkama a je to možná i lepší než tím výstružníkem :) doporujčuju ti udělat to taky tak. 2x podložka tlustá 1 mm, dát je na sebe a máš vyhráno .. mužeš to stáhnout dle libosti :)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: blue EXO

Přijde mi lepší to trochu vybrat než podkládat.No každopádně s tím chce něco udělat.
Michalovo obr:

Obrázek
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: blue EXO

a co takhle koupit unašeče z csx
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

jojo cores, předky mají celkem dobrý .. ty jsem vzal tím výstružníkem jenom trošku. ale ty zadky posrali hodně no. Jinak myslím že ta mezivložka je lepší řešení. Výstružník je sice pěknej, ale celkem ztenčíš tu stěnu mezi ložiskama.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: blue EXO

Koukam, ze si nakonec dosel ke stejnymu reseni co ja. Slo to i tim vrtakem a ani to nedalo moc prace. To ze se ztenci ta mezistena z meho pohledu nebylo nijak zasadni pro dalsi funkcnost.

Frenky píše:a co takhle koupit unašeče z csx

:?:
Obrázek
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: blue EXO

scx 10 přepsal jsem se myslím že jsou o něco delší
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: blue EXO

muzu te ujistit, ze jsou naprosto stejny.... :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

Musel jsem to udělat .. nebavilo mě neustále měnit ložiska a teď když jsem pořídil ty od avidu tak by mi jich bylo líto :D naštěstí taťka pracuje v oboru tak ten výstružník nebyl problém. Jinak k těm unašečům z SCX .. jsou stejně dlouhý jako má exo pokud se nepletu

Zpět na „Axial“