Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

DT-swiss: díky, vyloženě silou sem to přetáhnout nezkoušel. mrknu na to.

swine: jojo oleje tam mám celkem naprd, od předu 20 000, 60 000 a 10 000 .. mám to z důvodu větší hravosti když nejsem na dráze a taky sem koukal že to "perfektní řešení" těsnění olejů v difech nefunguje tak jak má a při řidších olejích to uniká :?
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

tak sem si řekl že je potřeba dát exo trošku dopořádku, přes léto dostalo pěkně zabrat :twisted:

Proběhlo komplet rozdělání a vyčištění každýho kousku, znovu naplnění všech diferenciálů, tlumičů a přehození tyčinek za pozlacený z origo plasťáků k exu. Dále sem se konečně pustil do výroby dílů F1, F2, R1 a R2 s vlastní vložkou, která když se vymlatí tak ji prostě nahradím a bude to zase bez vůlí. V plánu je přidělat stabilizátory dopředu i dozadu ale kupovat je nebudu takže jedu z toho co mám doma :OK: Oprava prasknuté klece na zadní části, přemístit uchycení zadních tlumičů kvůli lepšímu fungování a odstranění odskakujícího zadku exa + vyrobit kryty zadních poloos a tak trochu i zakrýt zadní tlumiče aby tak netrpěly od lítajících kamínků. Času moc nemám, ale snažím se vždycky ve volné chvíli něco udělat :FINE:

tady pár fotek :
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

tak sem měl čas na dalších pár úprav. Hlavně mi šlo o ten stabilizátor zadní protože když sem viděl co za něj chtějí u axiálu, tak sem málem upad.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
michal09
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 04.10.2012 17:08
Bydliště: Praha 05

Re: blue EXO

Ahoj, musím Tě pochválit jak máš v topicu popsané a nafocené změny a prováděné opravy, jen tak dál.. :OK:

Prosím tě jak jsi přišel na stabilizátory? Ani nevím že tam jdou nějaké dát... Je to nějak výrazně znát při jízdě? Nechápu proč to nebyl obsah KITu...

Podařilo se ti vymezit vůle v řízení? Určitě pomůžou nový ložiska a co ty plastový čepy v těch okách? Měnil jsi je za kovové nebo dotáhnul napevno tak, aby se neviklaly? Já měl právě zato že se dotahovat nemají, aby čepy chodily v těch okách volně, což je asi špatně.

Jaké se ti osvědčily oleje do diffu? Chtěl bych aby šel výkon mírně na zadek, ale né moc, aby se to neustále přetáčelo.

Díky
aXial eXo
scX24 Chevy C-10
Uživatelský avatar
Petan.22
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 22.10.2012 18:50

Re: blue EXO

Ahoj ahoj, díky :) Stabilizátory jsem zahlídnul někde origo od axialu, ale chtějí za to uplně nesmyslný peníze tak sem si řekl, že si je vyrobím. Je trochu znát že se auto celkově uklidnilo do zatáček, ale víc to posoudím jak se dostanu na dráhu :)

Vůle v řízení jsem měl kdysy, ale to se mi povedlo vymezit dvouma tenkýma podložkama. Jak se dostanu k autu tak ti vyfotím a pošlu do PM. Jinak kloubky jsou jasná nemoc, měl jsem doma nějaký kovový a nějaký sem přikoupil. Na řízení už jsou vyměněný a ty ostatní se musí vymenit taky. Za mě je rozhodně blbost ty plastový dotahovat tak, aby se rozplácly.

A oleje v difech. Každej si dá co mu sedí. Já třeba zkoušel laborovat ale nakonec jsem zůstal u origo olejů jen s tou změnou, že středovej diferenciál jsem naplnil olejem 100k takžeho ho v podstatě uzavřel a nemám s chováním auta problém.

Zpět na „Axial“