Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

DT: Dík, od tebe to potěší. Snažil jsem se v rámci možností poschovávat elektroniku apod. a celkem se to myslím podařilo.

Jinak jsem teď dlouho jen příležitostně jezdil, úpravy žádné, tak aspoň pár fotek. Pár věcí chci ještě udělat, ale nějak zatím není čas.

Tahle spíš patří do rubriky zemědělské stroje :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) virtual dne 13.07.2016 11:18, celkem upraveno 1 x.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Dlouho jsem nic nepřidal, tak aspoň fotky se zimní tematikou:

Obrázek

Obrázek

A i na 2S jde jezdit po bariérách stylem FOF, i když to žádná raketa není... ale zábava to je.
Naposledy upravil(a) virtual dne 13.07.2016 11:19, celkem upraveno 1 x.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Třeba to někomu pomůže, probíhá větší servis Wraitha a instaluju tu novější kluznou spojku s kolem s 32P modulem, čísla dílů viz. manuál ke kitu Wraith Spawn. Po instalaci nepasuje původní kryt převodů, přestože v manuálu mají díly stejné číslo, (zřejmě) novější verze je větší viz obrázek - snad je to z fotky trochu vidět... Půl dne jsem myslel, že jsem se zbláznil :evil:

Obrázek
Naposledy upravil(a) virtual dne 13.07.2016 11:19, celkem upraveno 1 x.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
BigMisan
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2014 15:08
Bydliště: Nehvizdy

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Ahoj,
Instaloval jsem 32p spur na prevodovku od RC4WD AX2 a měl jsem stejný problém. 60T se tam prostě nevešel.
Koupil jsem 56T a ten úplně v pohodě. Na tuto převodovku používám upravený kryt spuru z origo převodovky... :-)

virtual píše:Třeba to někomu pomůže, probíhá větší servis Wraitha a instaluju tu novější kluznou spojku s kolem s 32P modulem, čísla dílů viz. manuál ke kitu Wraith Spawn. Po instalaci nepasuje původní kryt převodů, přestože v manuálu mají díly stejné číslo, (zřejmě) novější verze je větší viz obrázek - snad je to z fotky trochu vidět... Půl dne jsem myslel, že jsem se zbláznil :evil:

Obrázek
Wraith - tekin ROC412 3100kv + HW XERUN SCT PRO + 3S
Devastator - 6x6 - AR60 - Tekin PRO4 HD + Tekin RX8 + RC4WD AX2
Red Devil - SCX10 - HH Trailmaster PRO 3300kv + LRP Truck Puller + 3S
Arrma Typhon - 1/8 buggy - 4074 2050kv, teking RX8 GEN2, 6S!
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

No, tady je zvláštní, že to jsou díly jednoho výrobce a při použití dílů podle čísel to zdánlivě nepasuje. Oz. kolo má 56 zubů a na průměr se vejde, ale ten novější kryt je hlubší, přitom číslo má stejný. Přišel jsem na to vlastně náhodou a kdybych neměl možnost je položit vedle sebe, asi bych na to nepřišel.
Jinak jsem byl mile překvapen čistotou a neopotřebovaností dílů uvnitř převodovky. Ložiska v alu domku bez vůlí, zuby bez poškození, jediný náznak opotřebení u děr na uchycení kardanů, ale to ještě vydrží hodně. Je fakt, že jezdím spíš klidně a jen na 2S baterku...
V plánu jsou nějaké další úpravy, ale to podle dostupnosti dílů.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Nevím, jak moc to bude z rozmazaný fotky z mobilu vidět, ale vyměnil jsem v tlumičích těsnící kroužek za o fous silnější (to na fotce vidět teda nebude určitě) a hlavně pístnice z tlumičů Axial. Tlumič chodí krásně plynule a mnohem víc tlumí, i při použití řidšího oleje. Kroužky jsem napatlal vazelínou (TRF damper grease), tak snad olej nebude utíkat. Jen mám pocit by byly lepší dlouhé pružiny v jednom kuse, protože jak se dostane špína mezi tělo tlumiče a kroužek co spojuje pružiny, má to tendenci se kousat. Nevyrábí tu někdo pružiny na míru?

Obrázek
Naposledy upravil(a) virtual dne 13.07.2016 11:19, celkem upraveno 1 x.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: VW aneb Virtualův Wraith

ahoj, jak jsi spokojenej s pneu PitBull Rock Beast a kde jsi je kupoval pls ?
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Ahoj, bral jsem je na liquidrc, bývala tam doprava za 99 centů. Myslím, že jsem teď produkty Pitbull viděl i na rcmartu. Spokojenej jsem, jsou měkký, vzorek zabírá, jsou o něco větší a širší než Ripsawy, což znamená dobrou trakci (možná se i trochu míň boří) a víc místa pod diferákem, při traverzech se ale auto dřív překlopí...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Hm dikec du do nich ;-)
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

A ty Super Swampery ti nevyhovovaly? To byly ty větší XL? Ty si lidi celkem pochvalovaly. Rock Beasty 2 jsou taková klasika, od zimy po léto a podzim mi sloužily dobře. Tak ať ti taky sednou!
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Jo mam jeste Super Swampery XL .. jsou dobry ale na aute fakt obrovsky + jizdni projev zase o tolik lepsi není.. zkusím ty Rock Beasty a uvidím .. koneckonců testování mám rád :-D :-D
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Jinak pozor, RB2 jsou taky větší než Ripsawy. Mají průměr tuším 5,75", to je ta skupina větších kol jako Maxxis Trepador, Baja Claw nebo Interco IROK od RC4WD. Tím tě ale nechci od koupě odrazovat, jen abys měl všechny informace... Proti Swamperům se mi u RB2 líbí větší styčná plocha vzorku, ale sám jsem neměl možnost porovnání.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Dlouho jsem měl Wraitha rozdělanýho, tak tu shrnu prodělané úpravy. Tlumiče a spojku jsem už zmiňoval, převod 56/10. Kvůli nižší váze oproti kovovým kardanům zkouším Axial HD kardany, v zadním diferenciálu je pomalejší převod (underdrive), v předním standardní převod (obojí Axial HD soukolí) a nakonec jsem koupil i alu nápravy Vanquish V2. Pod kapotu se nastěhovala 3S lipolka, trochu jsem upravil nastavení regulátoru a servo napájí Castle BEC. BEC nastavenej na 7,4 V a servo (zatím) funguje také znatelně líp. Se změnou pohonu jsem moc spokojenej, auto je živější, přitom převod citelně zlepšil ovládání a sílu při crawlingu. Otočil jsem taky úchyty spodních ramen, auto je teď opravdu low-rider, spodní linky jsou prakticky vodorovně, s nastavením světlé výšky ještě budu laborovat.
Přes zimu jsem se taky dal na množení Wraithů. Protože je druhý pro mrňouse, je co nejvíc v plastu, těhlice je z Bomberu, zdá se mi bytelnější.
První fotka je test před přestavbou, třetí je teď z Velikonoc.

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) virtual dne 13.07.2016 11:21, celkem upraveno 1 x.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: VW aneb Virtualův Wraith

Ty jo chlape, máš to opravdu vymazlené, co říkáš té kvalitě zpracování Vanquish vůči ceně co za to chtějí?
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: VW aneb Virtualův Wraith

No, zaklepu, zatím se nevyskytnul problém, všechno sedí perfektně, ty pápravy mají větší ložisko na osu ke kardanu a vlastní systém uchycení ložisek na poloosy/diferák. Dokonce překvapivě dobře přestály první jízdu na kamenech, několikrát bylo slyšet jak kloužou, ale žádný poškození, materiál bude "nešizenej". Díly, co mám už dýl, taky OK. Cena je hodně vysoká, ale řek bych, že se dá říct, že odpovídá kvalitě.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Axial“