Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Lee's Drift Projects - Nissan Silvia S15, Subaru Impreza

Vím, že to na tohle forum asi moc nepatří, případně se nebudu zlobit, pokud se to přesune do Freekecu nebo rovnou smaže.

Nicméně se mi naskytla příležitost vstoupit do světa RC driftu. Opět to jsou pro mě neznámé končiny, protože s plackama nemám žádnou zkušenost. Ale zkusit se má vše. Základem bude podvozek Himoto Nascada. Nic moc, já vím, ale půjde to pod kudlu. Pokusím se o větší rejd, překopat střeva apod. Vlastně držáky serva a baterky. Dále největší práce bude na kastli a doplňcích. Na cestě je kastle Nissan Silvia S15. Styl tuningu bude spíše Decent, ne polepený hovada :D
Inspirace:

Obrázek

Každopádně uvidím, jak se mi bude dařit v týhle kategorii, ale rozeným offroadistou zůstanu nadále. :)

Začal jsem kolama. Disky už mám doma a udělal jsem modrej pruh. Z toho vyplývá, že na kastli se objeví převážně modrá :P

Dále PSH intercooler. Zítra jde do laku a dodělám potrubí. :)

Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Lee93 dne 23.09.2013 6:49, celkem upraveno 1 x.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Himoto tu mám na drift předělaný....motor vepředu,servo vepředu....kdybych zavřel oba diferáky tak by to možná i fungovalo...jenom pozor na ten rejd....já ho měl krásnej ale přebrousil sem poloosy za pár rozjížděk....chtělo by to určitě CVD...
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Motor je lepší dopředu jo? Uvidíme jak se to bude chovat, zatím díky za všechny rady. Nemáš nějaký fotky? :)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

taky sem teď překopával novýho drifta......

Obrázek
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Všechno se dává do předu, ale pak to chce CSko, aspoň teda u mě, když jsem to hodil dopředu na Sprint 2 tak mi to pak jezdilo jak sáňky, ale s CSkem je to lepší.
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

swab píše:taky sem teď překopával novýho drifta......

Tak to Subaru je libový.
Lee zase paráda, už se těším až ty projekty postupně doděláš a věřím že Silvia bude další super výtvor, hlavně použij hodně PSH, na samonosku a interiér :YOP: Přesně jak ten borec na scale 4x4, to je mazec neskutečný :FINE:
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Lee pokud ti můžu poradit tak ti řeknu jedno. Vykašli se na Himoto a pořiď nějakýho staršího Xraye T2. Daj se koupit za směšný peníze a bude to fungovat. Možnost přesnýho nastavení, spolehlivost a ovladatelnost. A pokud začínáš, tak je to ideální auto. Uděláš pár drobnejch úprav a bude to driftovat tak jak má. Dva kluci od nás Himota měli a nedělali nic jinýho, než se v tom vrtali a snažili se to nějak naladit.
Je mi jasný, že se tu určitě někdo ozve, jak i Himoto může dobře driftovat, ale ono je driftovat a driftovat. Řikám jen z osobních zkušeností.

Jinak Balů by ti mohl říct svůj příběh. Driftoval s TTčkem a pak od mě koupil XrayT3 a sám by ti řekl jakej to najednou byl jinej level.

Taky předělávat motor dopředu není tak uplně vždycky výhra. Nejdůležitější je přední náprava s velkym rejdem a co nejrychlejšm servem (třeba 0.06sec).
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Díky za tipy. V případě nouze podvozek můžu změnit vždycky. Tohle jsem hlavně dostal jako protivýměnu za rám, takže darovanýmu koni na zuby nekoukej :D Dám to do kupy a popřípadě to půjde na bazar. Uvidíme co vymyslím s tím rejdem. :)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Osobně bych to dal do kupy a na bazer hned. Nakonec zjistíš že investice peněz a hlavně času do himota je maření prostředkama.
Teď někdo prodává na modelbazaru T2 za 2500,- s dvojitejma poloosama a volnoběžkou. To je jen za cenu těch poloos a volnoběžky.

Máš na tom himotu volnoběžku ?
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

a už je to tady...Čerňas radí a nakonec zjistíš že si na to levej a nesklouzneš se ani s tim nejlepšim autě na světě....jako já.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Aby si Lee zjistil, jestli ho to bude bavit nebo ne, tak to fakt může zkusit s tím Himotíčkem. Zase taková sračka aby mu to zošklivilo, to není.
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

no mě se zvošklivilo po prvním ujetym kole....dokud mi zkušenější neukázali že i to moje Hájmótó docela driftuje a jenom já sem na to tupej.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

Salvatore, zkoušel si někdy s Himotem driftovat ????????????????

Čenda, no sice driftovalo, ale s maximálním vypětím sil a nervů a nakonec ti ho všichni co se s tim svezli, rádi vrátili.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: Lee's Drift Project - Nissan Silvia S15

mám T2 007, himoto nascada, TB-02,... Zo všetkého je najvhodnejší ten xray ako som ti písal, nevravím to preto, pretože to mám na predaj, ale preto, lebo je to tak, ten čo sa trochu vyzná dá za pravdu
porob si to, daj do toho peniaze a čas a pochopíš čo ti píšeme

pre rýpalov, jazdil som takmer na všetkom dostupnom, že takto píšem, najlepšia je cesta od xrayu prípadne remeňových tamiyi k yokomu, overdose a podobne

z TT-01 na xray bol rozdiel jak sviňa, mohol som tam nastavovať všetko, TT je ale trochu horšie jak TT ;-)

zo všetkého najlepšie sa mi ale jazdilo na TA-03F na to nedam dopustiť, ale už sa ťažko zháňa, tak som kúpil novšiu XV-01TC PRO keď predlžim senzorák, tak budem môcť povedať ako jazdí

premysli si to, radšej už ten sprint 2 ktorý sa dá prekopať na motor v predu alebo spomínaný xray
tie autá sa dajú tak prekopať, že by si nechápal, rajd jak sviňa bez nejakých zbytočných investícií ...

Prehovárať ťa ďalej nebudem, rob si čo chceš..

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“