Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Škoda 130 Rapid

Dostal jsem před vánoci boudu home made od Pepeho a lehce jí špricnul.Odstín orange je od RCCar,bílá taktéž.Nesmí chybět nákupní seznam pro sklerotiky na dveřích :D Linky jsou samolepkou,ale moc nedrží..... :evil: Použitej materiál bude nejspíš Pet-G.Nemám žádnej vhodnej on road podval,tak až bude čas hodím pod to Mkovej co mám.Samozřejmě budu muset dodělat světla a doplňky.

Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Škoda 130 Rapid

:-D Nákupní seznam...dobře řečeno ! :-D :-D

Ale barvička i kastlička na jedničku ! :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Škoda 130 Rapid

Moooc pěkná kastla. Za mne teda spis ty první disky. Barva super a s tím "nákupním seznamem" jsi mě dostal :-D :-D :FINE:
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Škoda 130 Rapid

cores píše:Použitej materiál bude nejspíš Pet-G.


Pokud vím, tak PET - G = Lexan, aspoň co jsem v práci zkoumal :)

Makám ve firmě na vakuovy tvarovani plastu a celkem hodně koketuju s myšlenkou udělat nějakou menší serku lexanovejch kastlí :)
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 130 Rapid

Aha ...... no tak to u vás v práci to musí teda vypadat když Polycarbonát je totéž jako Polyethylen tereftalát - glycol ... což je vlastně základem polyester :wink:
Kdyžtak si raději ještě o vlastnostech a charakteristikách Pet-G něco dohledej ať pak nejsi zaskočen docela podstatnými rozdíly ve zpracování ..........
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Škoda 130 Rapid

No, pokud Lexanem myslis klasickej dutinkovej polycarbonat, kterej se pouziva na zastresovani atd, tak to samozrejme ne. Nebo treba polycarbonat, kterej se pouziva na zasklivani sportovnich aut.
Ale proslo mi rukama dost origo " lexanovejch" kastli na rc auta a ver tomu, ale 90%, vcetne original axial kastli (dingo a honcho) kdyz vedle sebe dam vylisek z pet g a kastli, nepoznas rozdi . Opracovatelnost, tvarovatelnost, pruznost a i lakovani sprejema na lexan neni rozdil.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Škoda 130 Rapid

Nemyslel jsem výsledné výrobky , ale charakter materiálu a stím související chování při zpracování ..... rozdíly teplot tání a smrštění a s tím související krabacení a náchylnost ke ztrátě čirosti-zmléčnění atd. V tom jsou ty materiály dost podstatně rozdílné .......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

Re: Škoda 130 Rapid

Jo takhle
Jo, v tom máš samozřejmě pravdu.

Já to napsal blbě. Omlouvám se.

Samozřejmě pokud zachováme správnou technologii pro ten který materiál, tak výsledné výrobky jsoou hoodně podobné.

DOkonce bych řekl, že Pet-G o něco lepší a lépe zpracovatelné, ale to bude možná tím, že s ním máme větší zkušenosti a jede u nás o moc častějc, než polycarbonaty.
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Škoda 130 Rapid

Je blbý, že je to tu samá poznámka mimo téma, ale když doma křápnu do skříňky lexankou BMW a Žigulíkem z PET-G tak Žigulík prdne- pro nás zásadní problém že.
Škodovka je to ale nádherná ! :-)
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Škoda 130 Rapid

Alee další rapid.. Tež ji mam doma ale nejak podvozek chybí.Ikdyž ten bude až někdy za hoodně dlouho ..
Dokonce mas i podobne kola :OK:

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“