Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Kde si kupoval kastli? :OK:
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

QuwinZZy-_- píše:Kde si kupoval kastli? :OK:



Stačití napsat název kastle do vyhledávače a za minutu máš výsledek.

http://www.mz-racing.net/?page=search&s ... xhdGUnYWxs

Ale to je hodně práce chápu to :NO: :-p :NO:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ano moc práce vystihl jsi to hrozně moc práce :OK: :OK:
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Honzo budu bohužel teď pryč a slyšel jsem že definitvně končí Satalice, je to naprd :(
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Zajímalo by mě, jak je to se životností koleček. Ta poslední odlitá vypadají už profi, ale ten materiál ( L285 ? ) asi nebude to pravé ořechové. Nedokážu posoudit, co je lepší - jestli jen obyčejná pryskyřice a nebo plněná uhlíkem nebo keramikou ( nebo něčím jiným a nebo zpracovaná z kovu na CNC mašině ) - sice by to asi bylo pevnější, ale na druhou stranu možná hrozí větší obrus. Podívej se prosím, jak vypadá povrch těch koleček po pár hodinách jízdy. Výhodou je určitě to, že se těch koleček dá odlít spousta ...
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Vigo píše:Honzo budu bohužel teď pryč a slyšel jsem že definitvně končí Satalice, je to naprd :(



Ono se něco vymyslí neboj. Chce to jen čas. Az se vrátíš tak by jsme mohli něco dohodnout :) :tleskam:
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Ahoj,

Povrch koleček je zatím bez viditelného poškození, ale bílá vazelína má v odstřiku na krytu mírně namodralou barvu tj něco se obrousilo, mohly to být ale jen drobné nepřesnosti zubů co přesahovaly. První kolečko má i jeden zub z obou stran ubraný bublinkou o cca 1mm a i ten zatím drží. U driftovacího auta ty síly nebudou tak zásadní, alena normální buggy nebo onroad nevím nevím.. muselo by se to zkusit. Materiál L285 je asi nejkvalitnější běžně dostupný epoxy, dělají se z toho i skutečná letadla, výhoda je že je řídký tj se dobře odlévá. Naplnění sekaným sklem nebo uhlíkem by pevnost zvýšilo, jenže už by byl hustý a navíc zuby jsou jemné a moc skla by se do nich nedostalo tj to moc nejde. Odlití z Mosazi by bylo určitě nejlepší a nejpevnější, jenže na mosaz je potřeba jiná forma a tavící pec, už to není taková standa. Tohle zatím drží a to je to ta první verze, až se oholí dal bych tu bez bublin a vidělo by se.

2Bedna: Jasně, něco určitě podnikneme do konce Března.

Vigo
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Tak dneska u mě byl kamarád co auto skoro nejezdí, momentálně několik let žádné nemá, ale lítal odmala letadla a je v tom hodně šikovný. Vzal to do ruky a napoprvé jezdil líp než já po 3h tréningu :D Něco jsem natočil, ale bohužel to nej video kde jezdí osmičky jsem nějak smazal grrr No ale už mi to taky jde celkem. Největší výzva byla zajet kolem obou bodů ovál v celý v táhlém driftu a to nen í sranda, na tu rovinku už člověk musí najet rychle a pekelně pod pynem :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=1iBDbIR ... e=youtu.be
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

ma to nějakej divnej zvuk.....
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

No ozvěna, mobil a stejnosměrný motor :) Jinak v reálu je to celkem tiché
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

No pěkný. Kastle by slušela ještě kousek níž. A možná bych zkusil dát ještě víc závaží na předek aby tomu víc ujížděl zadek.
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

JJ díkes, pořád si stím hraju, kastli už jsem taky měl níž, jenže mám na koberci občas vlnku a drhlo to, tak zatím než vlny vyřeším to mám takhle posazené výš.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

V Neděli na dráze už začal regl zlobit tak, že se nedalo jezdit a následně zasmrděl a umřel. Naštěstí už na mě včera čekal balíček s novým combem 17,5T. Váhal jsem mezi 13,5 a 17,5 a nakonec vzal tu 17 s tím, že jsem dal 22 pastorek. Jezdí to hned úplně jinak, když jde plynule regulovat výkon a necuká to. Převod vypadá dostatečný, v případě, že by časem byl lehký, můžu jít výš. Krása jak to jede plynule :)

Taky jsem se pustil do zaformování zadního kamenu, teď čekám až vytvrdne forma a uvidíme jak se povede. Přeci jen je to trochu složitější, pokud bude výsledek uspokojivý, svrtám nově vyrobené kameny na sbíhavost cca 2-2,5°, protože zadek na delších rovinkách při akceleraci tancuje. Pak dám nějaké fotky.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno (soon) :)

Tak jsem zaformoval zadní kámen a celkem se to povedlo včetně rozdělení formy. Originál jsem trochu zvětšil lepenkou, aby měl odlitek víc materiálu kolem děr, protože ho budu svrtávat na sbíhavost. Už to mám i odlité a vypadá to co jsem ráno v rychlosti mrknul slušně, jen jsem nestihnul udělat fotku odlitku a hodím jí sem později.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: TT-02 Drift Subaru BRZ/Toyota AE86 Trueno

Takže odlitek celkem vyšel, ale trochu jsem nedomyslel část formy a tak v místě vnějšího ložiska to není ideální. Včera jsem to tedy zaformoval znovu a uvidím dnes jak forma vyjde. Jinak kvalita se zdá být ucházející. V místě kde byl páskou zvětšený průměr je to takové hrbolatější (holt lukopren zkopíruje vážně vše), ale funkci to vadit nebude. Doufám, že forma bude ok a večer odliju další kámen. Ten co je na fotce by sice použít šel, ale je to takový hnus tj radši udělám dva nové.

Obrázek

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“