Uživatelský avatar
DMiloslav
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2016 18:26
Bydliště: Brno

OPEL ASTRA DTM

Všechny Vás zdravím :wink: Na zdejší forum jsem dostal typ při sobotní koupi karoserie Octavia WRC.

S RC autem jsem začal před pár lety jako "hobbík" za kterého se stále považuju. Už od začatku mě docela mrzelo ,že karoserie aut vypadají tak "obyčejně" bez jakéhokoliv detailu. Většina je řešena samolepkou. Pro můj pokus jsem použil karoserii OPEL ASTRA DTM kde byla pořizovací cena velmi nízká a v případě neuspěchu by mě to až tak moc nebolelo.. Podle fotek skutečného vozu jsem vymodeloval většinu dílu které vyrobce Tamiya řešil jen obtiskem. Hlavně boční prolis karoserie který mají snad jen vozy DTM.
Vše je vyrobeno s plastové podložky která se dá běžně koupit v kancelařských potřebách. Dily jsem vyrobil podobným způsobem jako papírovou vystřihovanku. Vše je na lexan přilepeno ,vybroušeno a nalakováno zvenku bílou barvou na lexan.Pak přišel na řadu barevný odstín a nakonec dvě vrsty čirého laku.
Na konec jsem auto opatřil osvětlením ,včetně třetího brzdového světla. Celek je posazen na podvozku TL-01 a jedná se docela o "žehličku" diky nizké světlé vyšce. Alu kola od PD Model jsou osazena nizkoprofilovou pneumatikou , která se myslím už nevyrabí.
Celé auto je stavěno spiš jako RC model než auto na závodění a patří do kategorie karoserii které si "rozbiju" sám.

V rozestavěné stavu mám Subaru Impreza WRC 07 a Mazdu 868B pro kterou přestavbou dalšího TLka tvořím samostaný podvozek.

Pár fotek... už to něco najezdilo tak se nějaká ta chybka určitě najde.
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: OPEL ASTRA DTM

:OK: Opravdu krásná práce, jen mi přijde divné, že když už si s tím tak hraješ aby to vypadalo co nejvěrněji, tak proč tam zůstávají ty nehezké "rohy". Když navíc sám říkáš, že na závody to moc není. :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2016 18:26
Bydliště: Brno

Re: OPEL ASTRA DTM

Diky :wink: Máš pravdu ty rohy nejsou nic moc.
Před 10 lety kdy to celé vzniklo mě to nenapadlo.Pořád se to rc modelářství posouvá vpřed... :wink: a tady najdu taky určitě nějaký super nápad a inspiraci.
Je to vyfocené s uchycením na jinou karoserii.Ted to má svoje rohy zkrácené jen aby to šlo zajistit.

Poloviční Subaru 07 in construction
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: OPEL ASTRA DTM

Tak když už si s tím hraješ až takhle, tak se mrkni na toto, to se ti určitě bude hodit :-) http://www.yeda-shop.eu/OVERDOSE-OD1638 ... -d1324.htm
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 21.02.2016 18:26
Bydliště: Brno

Re: OPEL ASTRA DTM

Díky :FINE: Super.Vypadá to zajímavě... určitě zkusím..
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: OPEL ASTRA DTM

:FINE: Máš to krásný, ale to už jsem ti říkal v tu sobotu. :-)
Doufám že až začneš s Octou, tak uděláš nějaký fotoreport. :-)

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“