Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rally cars

Ty voe to mě zajímá, vypadá že by mohli vydržet víc jak ripmaxy, kolik chce za sadu?
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rally cars

Koukni do "rellycros JAJEKLAND"
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rally cars

Rozhodl jsem se pořídit si opravdu něco na hraní a také na táhání za Jeepem. Padl mi jako zapřisáhlému tamiyistovi (neplést si s taoistou :-D ) podvozek M-03 . Může někdo napsat své postřehy a zkušenosti ? U podvozku se mi líbí přední náhon i když pro rallye to asi to pravé ořechové nebude.

.Předpokládám že bude problém s nedotačivostí nebo přetačivostí zadku v zatáčkách
Naposledy upravil(a) Mr-Monty dne 27.12.2012 13:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rally cars

Asi myslíš M-03. Zkušenosti nemám, jen je třeba brát v potaz, že je podstatně menší výběr karosérií díky atypickému rozvoru oproti ostatním klasickým podvozkům, ale to je ti asi jasné :-)
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
swab
Častý přispěvatel
Příspěvky: 781
Registrován: 30.10.2011 0:00
Bydliště: P-9 Střížkov

Re: Rally cars

no pokud mysliš Tamiyu M-03 tak se na ní vykašly a sáhni rovnou po M-05Ra mam jí doma a je to parádní motorová myš a když se nasaděj rally mini kola tak díky svý vejšce umi projiždět i slabší terén i na základní nastavení s origo pikslou a převodem dokáže na asfaltu při ostrý jízdě smažit gumy... je pravda že kastlí je míň ale pokud seš zběhlej v online nakupovaní tak pánové mimo CZ maj pěkný kousky.....např na RCmart.com
CC-01 Mitsubishi Pajero
MST/CMX Scale Avia A21F
Yokomo YD-4 MR BMW E30 Touring
TT-01/Long Ford F-350 Super Duty
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rally cars

Na http://www.forum.tamiyaforum.cz/ je expert na M-03 jistý Vrakouš, má několik Miníků a bohaté zkušenosti, díky krátkému rozvoru na členitých tratích se dají 4x4 porazit, ale to už je o rukách ;-)
bflmpsvz
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rally cars

Měl bych dotaz. Pořídil jsem si DF-03ra a po cca 5 minutách se mi povolil zadní diferenciál tak, že se kola v podstatě netočila. Rozebral jsem to, abych se podíval jak to inženýři v tamiyi vymysleli a musím se přiznat, že moc nechápu jak to má vlastně pracovat.
V podstatě na jedné straně je šroub a na straně druhé matice. pokud se to utáhne, a obě kola se točí stejným směrem, je vše OK, jakmile ale zapracuje dif, a jedno kolo se protočí a druhé nikoliv, dojde k povolení nebo naopak utažení. Něják mi uniká, jak tohle v praxi má fungovat. Jinak to došlo tak daleko že ten středový šroub se mi ukroutil.
Podvozek jsem už koupil sestavenej, ale jak jsem to rozebíral, tak podle návodu mi to přišlo sestavené správně.
Problém jsem asi vyřešil po svém (ukážou testy), ale stejně by mě zajímalo jak to má fungovat.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rally cars

No jestli se nepletu, je tam kuličkový dif. Utažením nebo povolením reguluješ svornost, čím víc utáhneš tím je svornost větší respektive pokud to dorveš nadoraz bude to jako uzavřený dif. Proč se to povoluje ti už neřeknu, ale kluci s kterýma jezdíme rallycross to samé řešili od začátku ... (kiki a storm) tak se poptej. Ono Dfko mělo být perfektní rallyové auto, ale ve finále má tolik much, že s ním rally skoro nikdo nejezdí ... tím ti samozřejmě nechci kazit dárek, po nějakých úpravách to musí fakčit.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
romanm
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: 06.07.2009 0:00
Bydliště: pardubice

Re: Rally cars

pro mr-monty:-) Ahoj zkušenosti z M-O3 mám dobré, jezdil jsem s ní rally a perfektní . Měl jsem i M-05ra ale to se moc neosvědčilo. M-03 je sice starší typ podvozku ale má lepší rejd s velkými koly u M05 dřou o motor. M-03 má vpředu rovně tlumiče a lépe pruží než skosené u M05.Ve svém autě mám olejové tlumiče a ložiska . Jediné úpravy co jsem dělal byl šusplech a ucpání otvorů proti nečístotám. Já mám verzi M-03L -což je rozvor 239mm a auto jede hezky rovně a má i slušnou obratnost ,hlavně ve vracečkách. Tady je pár fotek :-) http://romanmr.rajce.idnes.cz/mini_cooper_2WD
Uživatelský avatar
tjjack
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 11.07.2010 0:00
Bydliště: Litvínov

Re: Rally cars

zax píše:Měl bych dotaz. Pořídil jsem si DF-03ra a po cca 5 minutách se mi povolil zadní diferenciál tak, že se kola v podstatě netočila. Rozebral jsem to, abych se podíval jak to inženýři v tamiyi vymysleli a musím se přiznat, že moc nechápu jak to má vlastně pracovat.
V podstatě na jedné straně je šroub a na straně druhé matice. pokud se to utáhne, a obě kola se točí stejným směrem, je vše OK, jakmile ale zapracuje dif, a jedno kolo se protočí a druhé nikoliv, dojde k povolení nebo naopak utažení. Něják mi uniká, jak tohle v praxi má fungovat. Jinak to došlo tak daleko že ten středový šroub se mi ukroutil.
Podvozek jsem už koupil sestavenej, ale jak jsem to rozebíral, tak podle návodu mi to přišlo sestavené správně.
Problém jsem asi vyřešil po svém (ukážou testy), ale stejně by mě zajímalo jak to má fungovat.


Problém samovolného utahování a povolování je v axiálním ložisku pod hlavnou toho šroubu. Ložisko musí jít volně, jinak to dělá tyhle brikule. Diferenciál jinak musíš mazat vazelínou na to určenou, jinak moc nefunguje. Přijde mi, že ty tam máš normální a proto se ti točí jedno kolo a druhý ne. Můžu doporučit Hudy Super Diff vazelínu, já s ní jsem naprosto spokojen. Dále musíš ten diferenciál zajet, tzn, když ho rozebereš, vyčistíš, namažeš, tak ho dotáhneš jenom lehce, na vysílačce si natrimuješ nízký otáčky a pak už jenom podržíš chvíli jedno kolo, chvíli druhý kolo. Postupně budeš ten diff utahovat, a pokračovat stejným postupem v zajíždění. Aby diff pořádně fungoval, tak nesmí nijak přeskakovat, ale jít krásně plynule. Ještě kdyby ti to nešlo zajet a pořád přeskakovalo, tak můžeš mít zešišatělý kuličky a pak musíš pořídit nový. Já osobně mám dobrou zkušenost z keramickými, které víc stojí, ale diferenciál má dle mě plynulejší chod ;-) ....
Legenda zvaná Plísňák cabrio
HAJZLTEAM
+ ještě nějaký rychlý mrchy
Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rally cars

Kurde tož to je podvozek pro modeláře!
Zajíždet diferenciál :-D , paráda!!! Pořiď si do toho i spalovák ať se nenudíš a můžeš si zaběhnout i motor :-D :-D ...
Dělám si jen prdel .... :-D :-D :-D
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
bartas007
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: střední čechy

Re: Rally cars

kluci prosím poradte mi co jsem to vůbec koupil za káru ... jsem z toho nějakej mimo je to tt- 01 ?
nebo co to je ? je to staré asi 5-7 let tady dávám fotky na rajčeti ,prosím omluvte je to foceno mobilemhttp://bartas009.rajce.idnes.cz/nastenka# díky :BYE: :BYE:
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Rally cars

ano nejspíš je to ttčko ale tady si myslím má být takovej kryt http://bartas009.rajce.idnes.cz/nastenk ... 150038.jpg
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
bartas007
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: střední čechy

Re: Rally cars

ty je fofr a za 1000 to není zlé ne ? komplet rtr pouze bez tužkovejch baterek :-D
Uživatelský avatar
gufy
Uživatel
Příspěvky: 304
Registrován: 23.09.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Rally cars

To není TT , ale co to je nevím ...

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“