Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Drift

Voni tamáje jsou fakt nejkvalitnější,ale je toho málo za hodně.Nedávno jsem chtěl oranžovou,ale je taková vyblitá,tak jsem sáhnul k RCCars.Momentálně už tamka má i oranžovou metlu.

Fascolore jsou bezva,že se dá namíchat jakejkoliv odstín.Ale když namám kvér je mi to k prdu. :cry:



Co se týče Driftu,tak vždycky slintám na Modelboby,hlavně u tej vaší vytríny s podvozkama a mám chuť něco koupit.Jenže by to chtělo pořádnou dráhu v hale. Kastli bych volil jedině Skyline R-34GT-R. :-D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Drift

Mě se to naštěstí nijak neslilo, jinak pokračuji pomalu dál. Na kastli jsem nedal origo spoilerky na blatníky, nelíbilo se mi to. Taky jsem si dozadu udělal samodomo samolepku viz poslední foto :) pár mobilovek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Drift

Hele nechaběj ti na tý kastli ty nástavce na koncích blatníků ?
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: Drift

Jj chybí, nelíbily se mi, mám je na stole stříknuté, ale prostě je to s tím moc kosmické :/ pár fotek z foťáku, ještě chybí dodělat světla, ale to počká...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Drift

THE 20 simplest yet shortest ways of getting slideways with a rwd:

#1 get any rc car as long as its not a tt01 and it should be TUNABLE IN EVERY WAY down from camber, caster, toe , body roll, Damper. Maximum tunability is important for both user and chasis compatibility


#2 no need to practice CS to get into rwd its is completely different ; in other words people who tell those ppl that Master CS before RWD, dont believe them
thats pure BS


#3 keep practicing donuts(Throttle practice) with RWD no matter how boring it may get... then practice figure 8's to master the "catching" switchbacks and then get a gyro after mastering the "skills" part of the setup


#4 "Creative part" Be ready to modify your rc kit! Be Crazy!!
Mix and match anything you can find down from parts or metal plates from old appliances LOL Do XenoTransfusion of parts from one chasis to another to create the ultimate chasis like in the real world -Swapping an SR20DET and putting in an LS1 V8 in a JZX100
(Eg. u buy Kondo custom Y arms for the lower deck and u buy yokomo DRB Upper arms and buy MST XXX Knuckles and put it together in a Sakura D3 Chasis with Traxxas Suspension Towers)
Take risks even though you know you might mess up the steering if you dont do it right in DIY


#5 get a feel of the right tire combos catering to ur setup since 99% of car hardware is useless if that 1% which are the tires arent setup right! (this part can be frustrating, since testing is required - HIT or MISS accdg to surface friction coefficient)


#6 WEIGHT add some rear weight coz we need some grip at the rear and add front to bring the Center of Gravity to the front to make the back wanting to chase the front


#7 GYRO IS A MUST this is the "Technical Part", you may think gyros is for pussies but its not... if you have drifted KA24 S14a in real life you let go of the steering and catch it at the right time; Same application in rc but the gyro catches that for you. coz in 1:1 you barely have 1.6 secs to react to a real cars steering in long drifts so if that time is 1:1 and apply it to 1:10 scale 1.2 times a scale of 1/10 would mean you would have 0.16secs to catch a switchback Which is insane!!!! Name me one person who could catch all rc drifts consistently coz i think that would be GODLIKE!
GYRO!!!!! GAIN OF 60% Above is considered gay coz u let the whole car drive for u LOL


#8 DEVOTE time and practice ! RWD Drifting is a whole new level


#9 DON'T FOLLOW EXACT SETUPS of what is on the forum, get the idea and apply it! analyze it.... Each setup is acquired by the preferences of that person


#10 get brushless motors in the range of 9t-12.5t more higher top speed since your gear ratio will compensate for that


#11 Gear ratio is up to you but always go for lower gear ratios to have better throttle response whilst goin "slideways"


#12 No money doesnt mean you cant pursue the RWD setup! A TON OF PEOPLE HAVE DRIFTED by doin ghetto mods - again DIY Skills is a must for this setup


#13 In rwd drift you need to be open minded coz i thought that rwd was all about putting weight in the front and just going freestyle drifting


#14 There is NO BEST CHASIS for RWD Out there! its just How well it was designed so its doesnt mean that rwd drifting is only for big names like Yokomo ,HPI, & MST coz even a "Ofna Hong JLseries" could drift really well i bet none of u guys heard bout that chasis lol its China btw


#15 Be prepared to lose some of your CS and 50/50 skills sad part about rwd drifting... i lost 2 yrs of practice just some time ago
in the "Skills Part" you have to constantly keep 1/5 of the throttle coz when u let that throttle off. Remember Its an Instant Handbrake causing the car to snap out of its drift since rc cars dont have front brakes. In long drifts using the "handbrake" makes longer drifts goin in the entry and then "power-over" or full throttle is applied to get to the outer corner


#16 Steering angle!!!! at least 65 deg is way more than enough since in drifting we must keep a certain angle to prevent from keeping us to slow! remember MORE Drift Angle = Lesser speed coming out of the turn unless first turn was after a long straight


#17 Suspension Front hard to prevent oversteer snapbacks and create "a little understeer" and Rear must be very soft to make it grip in the corners so you can put more throttle and have more angle coz by applying from Daijiro Yoshihara's mechanic ( Friend of my japanese friend in Adachi-ku Tokyo)


#18 RWD setup is never stopping at a point... Always want to achieve more LOL coz it brings in more ideas!!!! (Bright light)


#19 Get some Caster! Improve straight line stability yet it also balances the cars forces enacting upon it when it gets "slideways"
i dont recommend (-) Caster since it makes the car quite unstable


#20 For Ackerman AKA Toe (+/-) ; its always good to have ackerman! More ackerman = faster turn in entries and faster switchbacks just remember dont go overboard as the outer wheel drags the whole chasis and vice versa Reverse ackerman good for lesser reac time and it is better in tracks where it requires u to be slow everywhere since the outer wheel doesnt drag the chasis to the other side at slow speeds where momentum require would be more than at high speeds


#21 MOST IMPORTANT RULE!!!
Remember a good rwd chasis is based on how you will apply and ANALYZE things from the 1:1 world to the 1:10 rc world after all; the goal of RWD RC Drifting is to get the most realistic EXPERIENCE on a scale model of 1:10!
Keep RWD Drifting Fun!
Uživatelský avatar
jancernik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 709
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC

Re: Drift

?????
Jak se naskytne možnost do něčeho nacpat nějakej brutální pohon, tak to tam prostě nacpu, ať se děje co se děje. Prej sem schopnej nacpat krávu do králíka :D
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Drift

Zajimavej soubor poznatku k RWD driftu.
Uživatelský avatar
BJ SKID
Uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: 07.01.2014 19:10
Bydliště: Přerov IX

Re: Drift

Tak trošku jinší driftovací náčiní :-D

https://www.youtube.com/watch?v=UcD-movBq2g&hd=1
Vaterra Twin Hammers, BLITZ ESE /HPI - FLUX WARP/,Schumacher CAT SX2 a SX3
http://www.youtube.com/watch?v=Ktkg7qahDL4
Fotoaktivita:
http://lhudecek.rajce.idnes.cz/
http://www.digimanie.cz/forum/member.php/315659-BJ-SKID
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Drift

Nevím, kdo z Vás co to tu sledujete je na FB, ale včera jsem tam naházel videa z perfektní akce v západních Čechách https://www.facebook.com/events/3414129 ... 4/?fref=ts
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Drift

Sledujeme, sledujeme 8o ale ne všemu rozumíme :-( proč jezdí někteří sami a třeba třikrát :-p
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Drift

Pěkná akce Čefo , škoda že většina akci ja moc daleko :-D , a když je poblíž viz Uherský Brod , nebo Otrokovice tak to zjistím až po Akci :-D
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Drift

milan008 píše:Sledujeme, sledujeme 8o ale ne všemu rozumíme :-( proč jezdí někteří sami a třeba třikrát :-p


Závody se sestávají z dvou věcí - kvalifikace a bitvy, kvalifikaci jedou jezdci sami na dráze a v tomto případě třikrát, musí projet drift pointy za které sbírají body, podle bodů jsou dosazeni do pavouka bitev. Nesmíš se při tom ježdění nabourat do bariéry, nebo dostat hodiny. Čím více bodů, tím vyšší skupina v pavouku, tím větší šance na lepší umístění. Já nasbíral 60 bodů, byl sedmý v kvalifikaci a stačilo to na poslední místo v B skupině, Vzhledem k mému naivnímu stylu jízdy jsem prohrál dvě bitvy a klesl tak až na 14 místo, ALE TĚŽKÁ SPOKOJENOST !!! :BYE:
Hodnotí se styl jízdy dodržování stopy a "umělecký dojem" vše je prostě na rozhodčích jako v krasobruslení. V bitvě má první jet co nejlepší stopu a dělat cestu pro druhého a druhý má za úkol se co nejtěsněji držet prvního - to je můj naivní styl, udělal jsem krásnou stopu a místo pro druhého a tím prohrál první jízdy. Potom při stíhání jsem boural do bariéry a v druhé bitvě dost podobně. Proti mně byli zkušenější borci, ale jako zkušenost do dalšího ježdění neskutečné !!! STAČÍ ?
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Drift

Děkuji moc za vysvětlení, já si vždy myslel, že to jsou závody, ale jak je to na umělecký dojem a na bodování rozhodčích :NO: tak to mne okamžitě přestalo zajímat, :nuda:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Čefa66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 544
Registrován: 08.01.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Drift

No ono se tam hlavně jede za tou partou !!! Jedou tam i kluci, co nemají velké ambice, ale děsně si to užíváme a to většinou vzhladem k mému věku nechlastám, nehulím a rád se vyspím v klidu, ale nálada je squělá a stojí to za to. JE TO SUPER BANDA jako ta trialová po Reconu, nebo když jsem začal v roce 2013 s trialem. TAM DOUFÁM, ŽE SE TO VRÁTÍ, protože ty lidi jsou tam stejně perfektní !!!
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Drift

Jo, to chápu, skvělá parta je nade vše. :OK:
bflmpsvz

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“