Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: turnigy trooper

Nick-xvs píše:Jasně že sou to oni. Přísahal bych že sem to tam iXkrát prolez úplně všechno i sem to hledal podle čísla dílu a nic. Du to hned objednat. díky moc už jsem je chtěl odlévat z plastu


oleje jsou k mání jaký chceš, stačí se ozvat, stačí si vybrat...
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

No vzhledem k tomu, že píše, že je začátečník, je vhodnější doporučit zrovna ten, co funguje, ne? A tento se mi osvědčil. Takova rada je mu fcil k ničemu. Až k tomu pricichne víc, může začít laborovat a zkoušet. Ale vzhledem k tomu, že to nemá na závodění, tak je to celkem jedno, si myslím ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Díky za radu. A stejné parametry jako ten wt30 mají i jiné oleje, myslím tím viskozitu. Například s údajem 3000? Nebo jak se to převádí?
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Avantar
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 20:02

Re: turnigy trooper

stáhni si prográmek: calc RC ve spoustě věcí pomůže. Je tam dokonce převodník olejů wt30 = cca 350 cps

do tlumičů bych volil 300 - 450
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Na eshopu, kde se mi podařilo sehnat rezervní ramena (jediný, kde je měli skladem), byl dostupný jen olej 36wt (skladem za rozumnou cenu), tak to snad bude dobré pro to mé ježdění, ne? Mezitím jsem pročítal diskuze a třeba na Traxass Slash používají 40wt vpředu a 50wt vzadu, ale pokud to chci mít i na "expedici" tak by to už mohlo po kamínkách na cestě poskakovat místo toho tlumení. Ono se i časem uvidí, kolik toho ty originální plasťáky vydrží :-D Díky všem za rady.

PS: mezitím trochu auto tuním. Bohužel nejdou vkládat přílohy, tak se nepochlubím (a na nějaké externí úložiště to ukládat nehodlám) :mrgreen: ...
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Ahoj lidi, tak ten olej 36wt je v pohodě, hezky tlumí, ani málo, ani moc, myslím, že tak akorát.

Objednaná ramena (určená pro Acme Trooper/Flash/Raptor) jsou sice designově stejná, rozměry také sedí, až na délku ramen. Ta je asi o 2mm kratší. Naštěstí to jde vyladit díky dlouhému závitu na kulovém kloubu, takže to neřeším.

Zatím jsem vyrobil "bordelkryt" a pak se pustil do podběhů, načež ty jsem vyhodil, protože by musely být ke karoserii přidělané a to nechci. Udělal jsem tedy dvojitý "bordelkryt" a druhý dávám, když je mokro nebo sníh. funguje bezvadně, po hodině ježdění nebylo v prostoru elektroniky skoro nic (jen dírou táhla řízení se tam něco samozřejmě dostalo).

V plánu je ještě vícerychlostní převodovka, protože 50km/h je fakt moc. Buď se mi podaří něco vyrobit, nebo tam šoupnu alespoň redukční planetovou převodovku 2:1 (nefunkční akuvrtačky jsou už na cestě) :mrgreen:

No a nemohl jsem odolat a vyrobil jsem světla, protože auto prostě musí svítit, níže pár foteček :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A jedna z výletu venku

Obrázek

PS:. ten viditelný zimní "bordelkryt" je zatím udělaný z kalendáře a polepený izolepou kvůli voděodolnosti (než seženu vhodný materiál), tak mne nekamenujte :lol:
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Ahoj lidičkové,
po několikavíkendové práci na redukční převodovce (z akuvrtačky) jsem to nakonec vzdal a pořídil si již hotovu od MPJet, 3,8:1. Zástavba se povedla a Trooper nyní dokáže jet pomalým krokem i celkem svižně. 50km/h to sice není, ale touto rychlostí jsem vážně jezdit nechtěl. Převodovku jsem dnes testoval na zmrzlém sněhu na zahradě, opravdu hodně poskákaném od psů, takže dír, hrbolů a nerovností je tam opravdu dostatek. Trooper si přes ně pohodově hopsá na minimální rychlost a nechce se zastavit ani zadrhnout. Do diferenciálů ještě nacpu hustější vazelínu kvůli lepší svornosti a může se na "expedici". Pravověrní expedičáři nad mým výtvorem jistě ohrnou nos, ale já jsem spokojený, navíc se mi tento typ auta moc líbí. Ano, vím, že to nezdolá velké kořeny v lese, schody a balvany, ale o to mi nejde. Expedice pro mně znamená odněkud někam dojet a pokud to vezmu tou snadnější cestou a ne potokem či přes kořeny jako ostatní ... vem to čert :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: turnigy trooper

Kamaraaaaaaade ja ti teda fandim skrz to nadseni, ale bojim se, ze delas neco malinko spatne :-D aby to vedlo ke kyzenemu cili...

Vem si, ze to auto je delany na 50 km/h plus. A pomaleji funguje spatne - uhly a delka tlumicu, delka ramen.. Vzdyt ani predni kola nepruzi nahoru-dolu, ale naprava cela je naklopena... No aby to mohlo jezdit 50+......

Ja nechci byt sycek

Ale proc sakra chces na expedici kdyz nechces pres koreny a do terenu? Vzdyt to se tam dela :-D

Design, meritko, otevreny dify, dlouhy ramena, rychly prevody.... Driv nebo pozdejc (podle toho jak zavres ty dify) ti odejdou, ty zubaty kola nejsou na pomaly zaber velkou silou (velke Nm = to, cos udelal tou redukckou), ale na kone v motoru, cili rychly toceni motorem. Proto jsou polovicni nez na expe autech....

Vis, proto je na trhu tolik, tolik, tolik, tolik, tolik, tolik moznosti... Aby ses v tom nasel..
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

jj, jasný. Já vím, že dělám koně z osla :lol: ... a nikdy to kůň nebude :oops:
Mně jde spíš o pohodový poježdění v terénu (například po lesní cestě a plynule) a ne abych to každých 50m zastavoval, páč minimální rychlost je i tak moc velká). Nejsem žádný divočák na skákání 1 metr do výšky a 5 metrů daleko. Tahle čína by tak jako tak takové zacházení moc nevydržela. Navíc je to moje první "dospělý" auto.
Vážně jsem ho potřeboval hlavně zpomalit, expedice jako takové mi stejně moc neříkají, spíš jde vážně o to pohodové ježdění. Chápu, že převody jsou dělané do rychlosti, stoupák 45° nepolezu šnečím tempem ale vyhupsnu nahoru rychle. Teď má auto alespoň víc síly :OK:

Pravděpodobně časem dojdu ke stejnému závěru jako většina zkušených jezdců, že na určitou disciplínu je určité nářadí, ale chci si tím projít sám. Navíc mně to kutění baví možná i víc než ježdění :mrgreen:

Hele, mám auto od vánoc, chce to nějaký čas, no.... nebudu hned profík :lol: :oops:

PS.: při mazání diferáku (konkrétně zadního) jsem si všiml, že na té vnitřní kleci je z boku malý imbusový červík, který slouží pro mechanické uzavření diferáku, kdyby to někoho zajímalo (aj jsem to vyzkoušel). Pravděpodobně to mají i ostatní diferáky v autě.
Naposledy upravil(a) Jimi dne 10.02.2017 13:54, celkem upraveno 1 x.
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: turnigy trooper

Přesně...časem zjistíš,že snaha je tatam auto bude v poličce a koupíš nové,co ti bude vyhovovat na tvé ježdění..Když toto je na to skákání.. :oops:
Ale jak píšeš,každý tím projde.
Ale světla jsou parádní - hlavně ty zadní.
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Oj, díky, taky ta výroba světel dala dost zabrat :oops: A na cestě je už světelná rampa na střechu :P

Jak jsem psal, rád kutím a bastlím a pokud to pak jezdí, svítí a funguje, jsem spokojený :wink:
A třeba mně to časem i omrzí, kdo ví, já jsem hlavně letadélkář :mrgreen:
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: turnigy trooper

Jimi píše:Tahle čína by tak jako tak takové zacházení moc nevydržela


Zas to auto nepodceňuj, měl jsem zadokolku a čtyřkolku se stříďákem 3600kv a 3900kv a huráhurá i na závodní dráze kreštesty v tempu, osmimetrový skoky, kotrmelce - to vše v celodenní zátěži a (kromě těch origo plastovejch tlumičů) tomu autu není co vytknout. Jezdily bez jakýchkoli problémů a poruch. Jen ty tlumiče do kovu a je třeba počítat s velkou spotřebou vzorku na pneumatikách...
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Už nějakou dobu hledám náhradu za plastové tlumiče, ale nevím, co vzít. Zase tam ale nechci dát tlumiče dražší než celé auto. Myslíte že by šlo třeba tohle?

http://www.promodels.cz/cz-detail-864612-olejove-tlumice-pruziny-1-10-delka-100mm-4ks.html
ve značkách se nevyznám co je dobré a co Shit. :oops:
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Originální tuning z hobbykingu fungují parádně
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: turnigy trooper

Tak mohu potvrdit Gečkova slova mám to na své Turnigy wd 2 a myslím že i jemu se sní jezdilo dobře když jí zkoušel .
no a kdyby někdo mněl zájem jedna je i na prodej zde http://inzerce.modelbazar.cz/podekovani ... ction=i-ok
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )

Zpět na „Shortcourse“