Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Jaký používáte motor. Mám tam 540 od nosramu 9T pure evo a strašně topí i přes uložení v alu držáku. Rozehřiva mi i alu šasi, co je pod celým modelem. Budu muset na něj dát větrák. S tou 13,5-kou to bylo v pohodě. Je to tím výkonem, otáčkama motoru? Četl jsem tu, že do zadohrabů dáváte i 6,5 závitů.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Avantar
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 20:02

Re: turnigy trooper

přehřívání má mnoho faktorů. Jedním z nic je převodový poměr. Nemáš moc těžký převod? Dále pak jak agresivní rozjezd, brždění, terén na kterém jedeš ....
Já mám slash 2WD motor 10,5. Když jezdím na trávě nebo hlína, nestačím chladit ani větřáčkem. Z toho když jedu asfalt tak naprosto v klidu. A to jezdím s lehkám převodem 13,60.

P.S. jaký je ten regl co máš? nejsou s nim problémy?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Převodový poměr jsem předělal do sily, v tom jsem problém nečekal. Děla mi to i na asfaltu, v terénu, na trávě je to stejné. Zvažují, jestli tam nevrátim tu 13,5-ku
Regl se zatím jeví jako v pohodě, píší 120A, tak by mel byt v pohodě. A za ty prachy.... 500 i s poštou, no nekup to ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Avantar
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 06.08.2015 20:02

Re: turnigy trooper

podle forky typuji na pure2. Dle výrobce pro offroad 4x4 doporučený převod kolem 10.. Koukni ještě na časování a nastav ho nejblíže k 0° pokud je možné. může taky hodně pomoct. Osadil bych větráčkam, pokud teplota není nějak extremně vysoká tak bych se nebál. Obecně by se nemělo překročit cca 80°C.

JJ taky si říkám za tu cenu že ho skusím...
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Ano, je to nosram pure evo 2
Převod je tam určité vetší, jen na spur/pastorek mám 48/12 a v rozvodovkach pocitam +- 1/3 to by vycházelo +- 1/12
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Tak jsem nastavil časování na nulu a i přes to se motor hřeje na můj vkus dost. Rozhodl jsem se vrátit tam 13,5T a je to v pohodě. Stejně mám plný ruky zřídit i ten pomalejší motor ;-)
Časem, až nebudu tolik bourat, tak pořídim rychlejší. Na hobbykingu naskladnily díly, tak musím honem dokoupit do zásoby, co jsem rozbil :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: turnigy trooper

Tak jsem nastavil časování na nulu a i přes to se motor hřeje na můj vkus dost. Rozhodl jsem se vrátit tam 13,5T a je to v pohodě. Stejně mám plný ruky zřídit i ten pomalejší motor ;-)
Časem, až nebudu tolik bourat, tak pořídim rychlejší. Na hobbykingu naskladnily díly, tak musím honem dokoupit do zásoby, co jsem rozbil :-)


Mě si do očí tvrdil že to máš na ježdění a sem tam na nějaké to zablbnutí., :-( o podnikaní v oblasti demolic budov a obecního majetku si mi zatajil. Nechápu proč ? :-( byl bych ti dobrým kolegou a spolupracovníkem v této oblasti. ;-) :-D :-D :-D
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Tento super stroj, bohužel, putuje dál, třeba se nový majitel přizná a pochlubi, jak jezdí ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: turnigy trooper

Nu uvidíme, ale jisté očekávání se u nového majitele zapřít nedá :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: turnigy trooper

Juuuuu tak to abysme mazali nekam zalitat a zaskakat. Az budes mit cestu to hod do kufru, sloziste je plny 30 metrovejch driftu a 5 metrovejch skoku...
Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Re: turnigy trooper

Ahoj. tak jsem nakonec po dlouhém váhání pořídil taky Troopera. Je to teda bestie a obluda veliká což sem trochu nečekal... Ale k věci, když jsem ho objednával na HK tak tam byla náhradních dílů hromada. Při objednávce sem si k autu přihodil jenom tlumiče s tím že si zbytek případně objednám zvlášt, no co čert nechtěl zlomil jsem horní rameno. A ted, at hledám jak hledám tak na HK už ramena na troopera nejsou a jinde taky ne. Našel jsem je i tady v čechách v pár e-shopech ale tam mi objednávku zrušili že výrobce asi ukončil činnost a že je nejsou schopni sehnat... Zatím jsem si vyrobil z hliníku abych mohl jezdit ale radši bych je měl z plastu. Máte někdo tip kde je sehnat? předem děkuji Milan
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Musíš to tam projít celý, něco mají pod nitro trooper, něco pod short course Truck 1/10
Ramena jsou myslím tyto, zkontroluj číslo dílu, ale měly by to být ony.
https://hobbyking.com/en_us/front-rear- ... 2016t.html
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Nick-xvs
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 19.10.2013 19:32
Bydliště: Borovany (ČB)

Re: turnigy trooper

Jasně že sou to oni. Přísahal bych že sem to tam iXkrát prolez úplně všechno i sem to hledal podle čísla dílu a nic. Du to hned objednat. díky moc už jsem je chtěl odlévat z plastu
Uživatelský avatar
Jimi
Nově příchozí
Příspěvky: 34
Registrován: 29.12.2016 11:13
Bydliště: Zábřeh (Šumperk)

Re: turnigy trooper

Kluci, prosím o pomoc. Dostal jsem tento SCT k vánocům a už jsem měl i havárii. Přitom se mi rozpůlil tlumič a vytekl z něj olej. Jelikož jsem tímto oborem nepolíbený, když nepočítám rc hračku, co jsem měl jako 10letý, tak prosím o radu, co tam nalít (koupit). Tlumiče jsou plastové, ale na závody to nemám, jen pro vlastní zábavu. Možná časem koupím lepší, ale do začátku to stačí. Doma samozřejmě nic nemám, kromě oleje do převodovky 1/1 auta. Díky.
Auta: SCT Turnigy Trooper | Expedička TRX4 Sport
Technika: Taranis X9D+
A také nějaká poletovadla
https://mendoza04.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: turnigy trooper

Ahoj, pokud je ten tlumič ok, jde složit, tak já jsem je plnil olejem , co jsem měl doma z kitu axial WT30. Tady na bazaru ho Vitas nabízí za pár kaček. Myslím, rc-balik.cz, mrkni tam. Náplň jim všechny 4 a myslím, že to bude OK
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Shortcourse“