Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

No práve objednávam Turnigy 60A ESC s programovacou kartou a Ezrun 9T motor, aj s poštou to vychádza na 62€, dúfam, že mi to colníci nezastavia :) Veď to nebude veľký balík a hodnota bude napísaná 21,93USD... Lebo hobbyking nemá v EU warehouse žiadny lepší regulátor...

Myslím, že za tú cenu lepšiu kombináciu nekúpim... A Mambu alebo CastleCreations moc kupovať nechcem, i keď by som bol rád keby boli za rozumnú cenu :D
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada: Aký Short Course Truck

Balíček doma. Colníci ho nezastavili.
Kto rozmýšla nad nad nejakým brushless "lietadlom" tak môže smele kupovať. Je to brutalita, budem musieť veľa trénovať, aby som to dokázal pri plnom plyne ukočírovať... Kolesá preklzujú na hoci čom, hodiny na mieste aj na asfalte.
Vidím to tak, že budem musieť zháňať zachvíľu nové prevody.

Akurát mi nejako nepasujú tie Zippy lipoly 5.0. Lipo cut mám na regli na 3,5V/článok a po zastavení auta mi nabíjačka nabila asi len 2000mAh... Je 3,5V veľa? Môžem ísť na 3,2 prípadne 3V na článok?

Vďaka za info...
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Rada: Aký Short Course Truck

Myslím, že 3,2v na článek je bezpečné minimum.
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada: Aký Short Course Truck

http://jujk0.rajce.idnes.cz/Hardcase_Lipo

Vyskočila mi z miesta a kardan ju trochu zodral :( Asi by ste ju už nepoužívali, čo?
No nič, bude asi "burn test" :D
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Rada: Aký Short Course Truck

Tak potom co jsem shlédl pár videí na jutub a viděl co lipolka dokáže bych se na toto bál jen šáhnout, ne tak to rvát do auta. Pusť si videa pod heslem "lipo fire" a hned se na to budeš dívat jinak, abys místo převodů rovnou nekupoval nové auto. Mě to vyděsilo dost, hned jsem si objednal vak na baterky
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada: Aký Short Course Truck

Tiež som si myslel, že ju čo najskôr zlikvidovať... Čo už, 20€ v prdeli a o skúsenosť navyše :) Zajtra ju napojím na nejaký 12-15V zdroj na dlhom kábli a budem robiť video :D

Inak, čo sa týka bateriek - Turnigy, Zippy, alebo niečo iné? Alebo ich robí jeden číňan a lepí dve verzie nálepiek?
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Rada: Aký Short Course Truck

Z této baterky bych vykuchal jeden článek - ten nepoškoozený by měl být v cajku. Když ho nabiješ tak na 3.8V, tak ho muzes skladovat dlouho a nikdy nevis, kdy se bude hodit (poniceny clanek v jinej baterce, vyroba 3s z 2s atd)
Uživatelský avatar
DeadMan
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: 07.09.2010 0:00
Bydliště: Kolta pri NZ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rada: Aký Short Course Truck

No tak to je celkom dobrý nápad :-)
Je nedeľa, tak mám hlavu vypnutú. Zajtra by mi to určite napadlo. Ale asi by už bolo neskoro :-D

Zpět na „Shortcourse“