Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

GR 01

Ahojte komunita. Na toto fórum som natrafil pred 4 rokmi a odvtedy ho pravidelne sledujem. Už dávnu dobu som chcel nejaký rc model a nevedel som sa poriadne rozhodnúť ktorý,dosť som tu toho počítal s dozvedel kopec užitočných rád vďaka ktorým som sa rozhodol postaviť ho vlastnoručne a voľba padla práve na tento model. Objednával som na tamico de, 367e aj s gumami lebo niesu súčasťou plus kitu. Práce už nejaké prebehli, len stále ešte čakám na nejaké komponenty, servo riadenia a kolesá. Pár foto na rajceti,musím si prečítať o vkladaní obrázkov a budú aj tie :-D Budem Vám to tu trochu "spamovat" keďže je to moja prvá stavebnica a určite budem potrebovať nejakú radu.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: GR 01

Sem zvedavej, jak s tim budes spokojenej. Taky sem po nem pokukoval. Uz nejaky gmady mam a vzdycky sou na tom nejaky mouchy. Treba uplne nemusim to jejich rizeni, tak jestli uz to maj zmaknuty.
Obrázek
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

Čo som trochu pozeral na rccrawler tak treba poriadne namazat mechanizmus radenia a zabrániť nejakým homemade krytom vnikaniu nečistôt,ďalšia vec bola vidlička radenia v prevodovke ktorá je z plastu, mám ju už objednanu + pár vecí od gmade ale príchod koniec augusta. Jediná vec co mi chýba je vysielačka s prijímačom, aspoň 4 kanály a čo by bolo úplne že najlepšie keby sa dá prehodiť pre ľavákov,poraďte...
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

dosli kolesa a konecne sa mi podarilo naucit vkladat obrazky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poradte mi pls nejaku vysielacku
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: GR 01

Čau, co se týče tý vysílačky, tak můžu doporučit spektrum dx5c. Je to pětikanál a za trojku je to myslím slušná cena
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: GR 01

Ahoj, za me fly sky gt3c. Je to spolehliva 3kanakova a lehka vysílačka. Za cca 1100 v Číně vcetne lipolky. Za 200kc ti ju tady borci prehraji, zmeni sw na 8 kanal. Prijimac stoji cca 300. Takze za 1600 programovatelna 8-mi kanalovka...za mě top
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

Menší progres, prevodovka rozvodovka zložená, stále čakám na diely z MZracing mali byť skladom pred mesiacom ale mešká výroba u dodávateľa tak predbežne polka budúceho mesiaca :-( holt daň za to ze som šiel do Gmade, ale s tým som počítal. Objednané spodný chránič
plata + chrániče na diferenciály nápravy, ale hlavná vec je vidlička radenia hi/lo rýchlosti, budem to musieť potom znovu rozobrať lebo som sa nevedel dočkať a musel som to zložiť :-D
Objednal som Flysky FS-GT5 2.4G 6CH cez Ali lenže mi to pani colnici stopli a čakám na doriešenie. GT3C som nechcel lebo sa mi dizajnovo nepáči, je pravda že by to vyšlo lacnejšie, ale kopec vecí ešte okolo toho. DX5 tuším nemala taký prepínač ako by som chcel, lebo chcem aj DIG a neviem ako by sa to dalo na nej potom riešiť a bola drahšia



Obrázek
Obrázek
Obrázek
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

Obrázek
90% dielov doma :hura: môže sa začať
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

dnes konecne spravene dolne linky,za origo diel chceli nekrestanskych 70e tak som objednal z Aliexpresu linky na RR10 dlzka sedela,no po nahodeni sa krizenie naprav zmensilo o tretinu vdaka nekvalitnym klbikom,trocha prace a cele ma to vyslo na 18e :hura:

Prevodovka osadena tuningovou vidlickou radenia Hi/Lo , ozivenie elektroniky, nastavenie serva radenia slo bezproblemov

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Marcopolomt dne 29.01.2019 17:35, celkem upraveno 1 x.
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

Prevzal som nápad s baterkou od kolegu, len nemám 3D tlačiareň tak samodomo výroba, dal som držiak čo najnižšie ako to vrchné linky dovolili a nemusel som rezať do origo dielu a vojdú sa aj väčšie baterky, doplnená hliníková vyztuha medzi tlmiče. Doplnené vyztuhy na klietke
Naposledy upravil(a) Marcopolomt dne 23.04.2019 21:47, celkem upraveno 1 x.
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

Práce napredujú, urobený interiér, predná kapota, rampa,nejaká tá grafika

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Marcopolomt
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 26.07.2018 18:42
Bydliště: Martin -Slovensko

Re: GR 01

Tak prvá jazda za mnou ľahším terénom...každopádne treba poriadne vložky do kolies lebo sa mi to dosť bortí pri bočnom naklone, ďalšia vec, ešte tvrdšie pružiny do prídavných tlmičov a keďže baterka šla dozadu tak mám pocit že bez tej rezervy by to bolo lepšie

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Otázka na Vás, keď namontujem Piggyback tlmič hore nohami, bude to mať vplyv na chod a funkciu?

Zpět na „Gmade“