Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Gweck GS02 BOM

Ahoj, moc Gmejdů tu není, tak jeden přidám. Proč jsem ho koupil, je mi dodnes záhadou, pravověrný Vaterrista vidí jedno video, druhý, dvacátý... a než bys řekl Ascender, má doma BOMa, snad je to něco jako promiskuita, bo co..... :-D
Stavba nádherná, zase je to něco trochu jiného, v návodu pár bot, ale nic závažného. Celé je to myslím z třech druhů plastů, pohon (kardany, převodovka...) je nejtvrdší, pak jsou nápravy a související komponenty a zbytek je z takového srandovně gumového plastu, bohužel i sloupky tlumičů a kloubky linků, no uvidíme....
Všechny ozubené kolečka jsou v kovu, jak je u slušných firem samozřejmé, ložiska jsou krytá plechem, mám radši gumové krytky, ale co se dá dělat.
Trochu bych se zastavil u převodovky, vypadá moc pěkně, jednoduchá, nízko uložená, protiběžné kardany, ale má to ale, na webech se dají najít očesaná kolečka, zoufalí uživatelé (někteří).... Pravda je, že výrobce patrně podcenil počet šroubů co drží půlky u sebe a na kraji už to tak nedrží, špatně se to vysvětluje, musí se to vidět. Další věc je, že při montáži mi to nechtělo zapadnout do sebe, buď to zapadlo na jedné straně a na druhé ne, nebo naopak, na pátý pokus to klaplo, potom to sice má přitáhnout jiný díl, ale pokud by to při montáži nezapadlo na místo, asi už to není ono, no jsem na to zvědavý :-p
Další info o stavbě a případném tjuningu bude u fotek:
Obrázek


Ta slavná převodovka:
Obrázek
Obrázek


Pokračujeme:
Obrázek


První tuning, nerezové spodní linky kvůli váze a závaží na zadní nápravě 60gr na každém kole, s možností přidávat:
Obrázek


Obrázek
Obrázek

Nejdůležitější díl stroje je kryt spuru :-) když ho vyndáte, nejen, že se rozšklebí převodovka, ale hlavně vypadne motor i s pastorkem :-)
Obrázek


Konfiguraci zadních tlumičů jsem zvolil tuhle, podle jiných uživatelů to má lepší jízdní vlastnosti. Jenom byl trošku problém, že i když na to ve stavebnici díly jsou, v návodu o tom není ani zmínka, takže modelařina :-)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Gweck GS02 BOM

Ahoj Zdendo

Mně zajímá, jak se popereš s tou technickou záhadou, o které se ví. Ty to určitě zvládneš.
Budu tě ostře sledovat!!!
:-I :-D

Zdendo, to modré na kolečkách převodovky je Kloktajt? Abys to sapristi nakonec rozchodil .... ;-) ;-) ;-)
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck GS02 BOM

Josef, v návodu psali jasně: Use glue....... :YOP: :-D :-D
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Gweck GS02 BOM

gweck píše:Josef, v návodu psali jasně: Use glue....... :YOP: :-D :-D


tak v tom případě je jasné, proč v tom autě hrká...
Korejec někde udělal chybku. Nebo chybný překlad z korejštiny? Snad obé?
:-D
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Gweck GS02 BOM

já jsem zvolil tuhle konfiguraci a opravdu se to nepřeklápí jako když to složíš podle návodu https://www.youtube.com/watch?v=5GR7iH8bFKU&t=38s
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Gweck GS02 BOM

Zdendo
Už to jezdí? Proběhl řádný test?
P
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck GS02 BOM

Josef
Už to jezdí, ale na pořádný test se čeká až budou elementálové nakloněni :-)
Zatím jsem z nudy udělal pár fotek, srovnání Vaterrou.

Takže rozvor je stejný, ale Ascender je po několikaletém tjuningu, párkrát prodloužený. Rozchod je s těmito koly u gmejda o něco větší, ale hex-hex jsem neměřil
Obrázek

Rejd je bajvoko stejný, co na to polosy, to se uvidí.....
Obrázek

Tady je krásně vidět, jak je u Gmeida všechno těžký vepředu, to se mi moc líbí....
Obrázek

Kříží to kupodivu s těmi piditlumičemi docela dobře. Jinak na kastli se usilovně pracuje, čekám ještě měkčí pružiny do předu a závaží na předek se taky řeší a hlavně už se těším do pořádného marastu :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Gweck GS02 BOM

Se těším více než ty Zdendo.. neboj brzo to otestuješ páč v Brdech propukne ta 100letá zima hihi :-D
Tož to dej do kupy ať to protahneme :FINE: :FINE:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Gweck GS02 BOM

Zdendo

tu karoserii necháš stejnou, lexanovou? Zadní rám se mi docela líbí, ale já bych tam prdnul karoserii hard body.
Jak si pořešil tu převodovku? Hrká to?
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gweck GS02 BOM

Podivej se, jak si to vpredu krive uriz, jasne ze da hard body :FINE: ze jo :-p
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck GS02 BOM

Nic nehrká, zatím...... :-) Jinak na "tvrdý tělo" jsem pánové ještě nedospěl, stále jsem v rc pubertě a hned bych to rozbil :-p :-D :-D
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck GS02 BOM

Tak tohle mě fakt baví, bronzové těhlice z SCXII a sednou tam jak pérdel na hrnec. Náhoda? Nemyslím si. :-D Spíš to inženýři v Gmeidu zkopírovali naprosto přesně :hura: Jediný rozdíl byl menší rejd, ale to už je taková Axiální bolest, to bych těm, korejcum nevyčítal..... Pár řezů ostrým nožem na dorazech céček to spravilo :FINE:
Každá má necelých 50g a ještě dodělám závaží na přišroubování. Jo a taky jsem vyrobil šusplech.
Ahoj Z

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck GS02 BOM

Ahoj, ještě se vrátím k těm bronzovým knuklicím. Po montáži jsem zjistil, že páka na spojovačku je o nějaký milimetřík kratší než origo, což ale stačí aby se zmenšil rejd, ačkoli na vysílačce bylo nastaveno 150% výchylka :-( Pořešila to delší páka na servu a maká to dobře.
Taky jsem prvně vyjel do lesa, auto docela funguje z krabice, i když stále je co vylepšovat, momentálně řeším závaží a taky světýlka by měli být. Nějaké foto (děkuji klukům z bandy) tady:
https://www.rajce.net/a15724259

Obrázek
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Gweck GS02 BOM

Musím řici že na první jízdu pred tuněním Zdendy dost dobrý..sem rad ze Zdenda je prukopnik novych aut :FINE:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck GS02 BOM

Ahoj, tak jsem si trochu hrál s váhou, předně jsem vyhodil závaží na střeše zvané rezerva, ale proto, že jsem se jí úplně nechtěl vzdát dal jsem tam obal rezervy vycpaný polystyrénem, což váží nula, nula, prd. A je to fakt znát.
Vyhodil jsem závaží ze zadní nápravy, jde do batohu a někde v lese bude veliký výzkum :-)
Dodělal jsem závaží do předu, v každém kole je teď cca. 105g což bylo i před tím, ale v kruhu kolem knuckle, teď jsem vršek uřízl a přidal na dolní polovinu.
Čekám z rcmartu železné kardany, což by mělo taky nějakou váhu na spodek přidat.
Rozhodně to není finální verze..... :-p :-D :-D
Jo a ještě jsem roztáhl zadní tlumiče do tupějšího A, mnohem líp to kříží, ale zase se to víc houpe do stran, což je něco co fakt nechci, ale snad tomu pomůže hustší olej v tlumičích

Obrázek

Obrázek

Prozatím vše, tak ahoj

Zpět na „Gmade“