Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GMADE Komodo

Gmade má třeba kastle + komplet doplňky k Sawbacku v nabídce náhradních dílů, tak nevidím jediný důvod, proč by to nemělo být i v případě Komoda.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: GMADE Komodo

tady už je předobjednávka komoda http://www.mz-racing.net/p12872-gm54000 ... bjednavka/ :tleskam:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GMADE Komodo

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: GMADE Komodo

tak je na skladě http://www.mz-racing.net/p12872-gm54000 ... o-4wd-kit/ :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
sosak
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 08.03.2010 0:00
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: GMADE Komodo

Tak šasi je hotový. Musím říct, že ze spracování stavebnice jsem sklámaný. Je to jak z nějaký předserie, hodně pretoku, narezly hřídele, výlisky náprav do luku, a všude ty křížový šrouby. Na funkci nebude mít vliv, ale je to hodně čínský. Zlatý Honcho
XRAY M18T
AXIAL SCX10 Honcho
GMADE GS01 KOMODO
Tamiya Stadium Blitzer
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: GMADE Komodo

Za tie peniaze je to rozunma cena.Axial je prezitok ( nevravim, ze nema svoje vyhody ). Cim viac modelov bude na trhu, tym viac sa vyrobcovia budu snazit
Podalsie, ak mam na trial zobrat Axial, Vatteru alebo GmadeKomodo, tak berem komodo. Ma vacsi rait, nema tak siroku sasi ako Vaterra. Proste zlaty stred
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: GMADE Komodo

pera2008 píše:Za tie peniaze je to rozunma cena.Axial je prezitok ( nevravim, ze nema svoje vyhody ). Cim viac modelov bude na trhu, tym viac sa vyrobcovia budu snazit
Podalsie, ak mam na trial zobrat Axial, Vatteru alebo GmadeKomodo, tak berem komodo. Ma vacsi rait, nema tak siroku sasi ako Vaterra. Proste zlaty stred

Jojo Axial je přežitek a proto je to nejrozšířenější auto na expedicích. To jsou názory, pojď na mě z boku. :EVIL:
Za jaký peníze, komodo je stejně drahý, jako Axial a Vattera, tak by mělo nabídnout i srovnatelnou kvalitu. Na porovnávacích fotkách vedle něj SCX10 vypadala jak chudej příbuznej, pak si to natěšenej modelář koupí a vypadá to jak popisuje Sosak. No tak to bych byl taky naštvanej.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: GMADE Komodo

Tak hlavně by to chtělo seriózní recenzi a test i s fotkama, a bez emocí :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: GMADE Komodo

Axial som nazval prezitok preto, lebo nic nove nema. Vattera prisla s vacsim raidom, Komodo prislo s vacsim raidom a axial prisiel s novou karoseriou.
Ked Axial vyjde s novym modelom, tak ok, ale co viem, tak novsie SCX10 nemaju ( pokial sa nemylim tak 1ve SCX10 bolo vydane v 08/2008 a ked sa nemylim, tak je 08/2015 ) :-(
Ano, je najrozsirenejsie a ma aj najviac dostupnych dielov a upgradov ( za 7 rokov by som sa divil, ze nie je najrozsirenejsie ). Nebudem sa tu hadat, pretoze pre niekoho je super Axial, pre niekoho Vattera a pre niekoho Gmade, Mex ci RC4WD.
Kazdy ma to svoje a aj ine nastavenie modelu.
Tak ako som pisal, prevedenie mozno je horsie ale ked Axial, Vaterra a Komodo stoja rovnako, tak Komodo ponuka viac, ma spatne zrkadla,snorchel a roof rack.
Ma uzsku karoseriu podobne ako Axial. to su 2x + oproti konkurencii ( doplnky, raid a uzska karoseria )

recenziu si mozte pozriet tu: https://www.youtube.com/watch?v=oj4iG4-FQ6g

Ma aj unboxing video

PS: nikoho nebudem naberat zboku, Mex ma cez 5KG a to by bolelo. Nikto ju nechce chytat a je vopred upozorneny, ze ani nesmie, ked sa kotula :-D
PS2: je to moj nazor, ked niekto s nim nesuhlasi, som s tym ok, ja by som Komodo kupil na trialy urcite, akurat by som lexanku vymenil za ABS
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: GMADE Komodo

Počkám si na tu recenzi, video o projížďce lesní pěšinou a uváznutí na prvním kameni mě ke koupi nezláká. :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: GMADE Komodo

tie tlmice su dost lacne, cize viem, ze ten chlapik to meni za Kingy( tecu a aj v manuali je, ze ich treba utesnit ).
Co sa tyka recenzie, tak Sawback je uz nejaky cas na trhu a ked sa nemylim, tak je to iste, len rozdiel je, ze Komodo ma 4 link a sawback mal listove pery. Tie napravy vizeraju takmer rovnako a co viem, tak so sawbackom boli ludia spokojni.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: GMADE Komodo

:-D Sawback už mám nějaký čas doma, takže pokud Komodo není výrazně změněné k lepšímu tak je to prostě docela obyčejné auto, právě na tu lesní pěšinu a o trialu bych už vůbec nemluvil.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: GMADE Komodo

tak toot ma vacsiu svetlu vysku a po trochumodifikaciach by to mohlo fungovat. Sawback je nizsky a nema 4link. Vtom asi bude hlavne rozdiel, co sa tyka jazdnych vlastnosti. neviem ako je to s taziskom, toto by ma zaujimalo
dalsie video: https://www.youtube.com/watch?v=e6BtVOySDKs

Vizera to byt lahke s tvrdym pruzenim
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: GMADE Komodo

já mám sawbacka asi rok a půl a od té doby co jsem s ním začal jezdit jsem přestal nosit nářadí protože to je bezporuchový auto akorát to absolutně nekříží takže mi chvíli trvalo než jsem se s tou cihlou naučil jezdit ale výjezdy to má neskutečný 8o :OK: jak vidím tak komodo má ty pružiny pěkně tvrdý takže to kříží podobně jako sawback ale po změně tlumičů to určitě bude o hodně lepší a hlavně když se to vrazí pod kastli defa tak nebudou kola vylezlý přez fendry a bude to vypadat pěkně scale :OK: myslím že kdo koupí neprohloupí :FINE:
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: GMADE Komodo

Ahoj, dovolím si pár komentářů ke Komodu: Model nemá(!) jiné šasi než sawback, jsou pouze přidány linky a použity tlumiče GS T. Karoserie je samonosná, tedy nárazníky jsou pevnou součástí karoserie a nikoli šasi (velká nevýhoda pro toho, kdo chce používat šekle a navijáky na nárazníku) , to samo již předurčuje model k využití na lehčích expedicích bez nutnosti používat pevné nárazníky. Karoserie má však pěkný tvar a lexan je opravdu špička..! Vypadá to náramně a dokonce ani ne tak "obrovsky". Provedl jsem úpravy, které vedou ke zlepšení vyvážení modelu a zároven i fixaci předního nárazníku změnou připevnění karoserie. Tedy držák baterie přemístěn dopředu, vyrobeno přední uchycení nárazníku ke karoserii.
Model jsem sestavil za pomoci nerez šroubů a šasi mám nastříkané na červeno. Přední osa má mosazné výstelky (závaží trubková v ose) , CVA polosy a AL C a páky. Nastavil jsem záklon rejdového čepu ca 2stupně.
Od modelu nečekám, že by se z něho stal soutěžní trialový speciál, ale líbí se mi kvalita lexanové karoserie a samozřejmě, že každý z Vás si může najít cestu k vylepšováním.
Uvidím jak se s ním bude jezdit, podrobím ho zátěžovým zkouškám.
Vše o čem zde píšu je na fotkách: http://raun.rajce.idnes.cz/KOMODO/
Tak, snad to někomu pomůže pro inspiraci... :mrgreen:
#RTR.CZ member and driver

Zpět na „Gmade“