Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Free kec - na téma RC AST

Ahoj kluci, co mi přijde zvláštní na novém pravidlu týkajícího se navijáku a práce s ním je to, že když ho nemám jsem trestán a když ho mám a použiju ho jsem také trestán. Trochu mi to přijde divné.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Free kec - na téma RC AST

kdyz ho nemas nejsi trestan... kdyz ho mas si zvyhodnen...ale ne kdyz mas servo navijak nekde v aute musis mit maketu nebo funkcni jakoze scale navijak viditelne na narazniku... pak jsi zvyhodnen za vzhled.... ze je trestany pouziti navijak / vytahovani se je snad jako fer ne?
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Free kec - na téma RC AST

Používat ho mohou všichni, tak proč trestné body? Je jedno jestli to, že mám naviják bereš jako plusové body za vzhled, nebo jinak, pořád je tam ten bodový rozdíl. Ty to bereš jako plus, jiný to bere jako trest když ho nemá. Vím, že už tady na tohle téma debata proběhla, myslím že navijáky k offroudum patří a proto ty body za použití nechápu.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

bonus za viditelny navijak se týka vzhledu to bylo asi řeceno.

penalizace za jeho pouziti je oprávnena... S navijákem lze vyjet všechno.... a jelikož do ted bylo pouziti navijaku "zadarmo" mnohdy jezdci tahali navijaky automaticky rovnou pod kopcem. Jelikož chceme podpořit váš jizdní um "zpoplatnili" jsme je :OK:

navíc penalizace za použiti navijaku je dle moho nazoru spise symbolická - 5b ;-)
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Free kec - na téma RC AST

Je to tak hele... pak to vypada jak hra na navijakovanou ... branka se ani nezkusi projet aby se nahodou auto nesklouzlo a nemel si dotek tak si uz narovine pred brankou lidi navijakovali.... myslim ze tohle k offroadu nepatri... navijak se ma pouzit v pripade ze auto nemuze dal vlastni silou... a kdyz je ted zpoplatneny bude se to tak delat...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

Za mě proč ne... klidně bych dal penalizaci za naviják... ALE... stavěl bych k tomu úměrně branky... umí mě nasrat, že přijedu k překážce, která by v reálu byla totálně nereálná, najednou prostě přejet kládu... to je blbost... na začátku první ročník byl nápad že to bude scale trophy. Takže žádný extrémní terén... trochu bych to více promyslel... první ročník se stavěla branka zvlášť street a zvlášť offroad. Udělal bych to nějak podobně v tom smyslu... prostě strýtovky ať se tam fakt kurevsky tolik netrápí... pak je dost velká pravděpodobnost něco na tom autě vykurvit... a co jsem se bavil tak to není jen můj názor. Ty scalovky jsou převážně těžký krávy, který nejdou pod 5kg, a tou váhou dostávají fakt na prdel... letos plno lidí nedojelo kvůli tomu že prostě auto nemohlo ten terén zdolat a zkurvilo se, potom tohle i lidi dost nasere... takhle za mě a myslím že nejsem jediný... A nemyslím to nijak zle negři :-) ;-)
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Free kec - na téma RC AST

Jo máš recht, někdy se branka trochu vymkne. Ale občas to staviteli prostě přijde OK a trochu to přecení ... tys myslím na Skalinách postavil takovou soutěsku mezi skálama, kde si každej brutálně zhobloval dveře a taky to vypadalo na první pohled jakože dobrý :lol:

Navijáky zadarmo dost ubraly adrenalinu a napětí při zkoušení zdolávání různých překážek ... primárně by furt mělo auto jet v terénu svépomocí. Nemluvě o časové náročnosti navíjení celého týmu v 2/3 sekce, které pak mnohdy na konci závodního dne způsobuje problémy s ukončením závodu na čas.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Free kec - na téma RC AST

Souhlasím s tím co napsal Dyno, mám auta scale z ABS ale na závody jsem vozil lexanového Jeepa.
Taky bych raději jezdil s peknou ABSkou ale po závodě by už asi pěkná nebyla. Překážky jako byla třeba tahle http://libor66.rajce.idnes.cz/Adventure ... G_3189.jpg ze které se prostě muselo
skočit do díry která ani nebyla dost široká, tak tam se prostě model musí ku.vit. Proto ty auta asi nikdo z nás nestaví.
Pokud to bude scale závod, myslím že to označení by se mělo týkat jak aut tak i překážek.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Číža
Častý přispěvatel
Příspěvky: 699
Registrován: 24.05.2013 14:36
Bydliště: Libiš

Re: Free kec - na téma RC AST

Myslim, ze muzeme prislibit větši ohleduplnost k C1 formou C1 branek. v Praxi by to znamenalo, že NĚKTERÉ branky budou pro C1 a C2 oddělěny. C1 pak samozřejmě lehči nez C2. Určitě však nebudou branky-trasa komplet odděleny.

neznamená to však, že C1 pojede ve 100% Scale terenu. Ano je pravda, že C1 by meli být co nejvíce scale, tedy co nejvice podobné realnemu aut v 1:1 (C2 samozřejmě také ale ten duraz na detail už nemusí být tak prisny). Dle mého názoru je totiž Scale teren (tedy teren v našem případě 1/10) velmi ojedinely a vhodný spíse na krasna videa než na záživné poježdění. Jako příklad si můžu vzít třeba kamenou část u Ještědu. Myslím, že se jedná o záživnou část cesty i pro Scale káry, ale pokud bych jí zvetšil 10x bežný offroad by neprojel...nebo s velkými obtížemi.....

Další otázkou je .. co je to brutalni branka, dost širokej průjezd, průdký výjezd nebo sjezd apod. .. v tomhle případě proste nelze vyhovet všem at se snazime jak chceme. Trat je vzdy pro kazdeho jinak nárocna... zaleží na zkusenostech a aute. Začatečníkovi s malým Pajerem může dělat problem těsný průjezd, protoze si treba nesikovne najede a jiny borec tam pak s prehledem profrci autobusem v podobe Traxxasu nebo scale 110 Defikem .. tohle je proste dost individualni a trat vzdy nekomu nesedne at uz je duvod jakykoli... no a pak samozrejme dalsi vec jak rika sWINak ... obcas se to zda být OK a zasekne se tam 1/2 startovního pole... za to se muzeme omlouvat ale muze to nastat bohuzel vzdy. Trat v průbehu stavby nikdo netestuje abychom neponicili pripraveny teren a také proto, že stavitele pak nastupují do zavodu a trenink je zakázan....

takže asi tak no :YOP:
https://www.facebook.com/RCAdventureScaleTrophy/?fref=ts
#RTRCZ
C3 JEEP J7
Axial SCX10- II JEEP
MST T-REX JEEP
CC-01 Mitsubishi Pajero
https://www.flickr.com/photos/137013544@N06/
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

Taky záleží jak to kdo rád.
Za mě osobně dosud terén dobrej, jak pro C1 tak C2. Občas adrenalin a občas kapka vzteku proč zrovna tudy??? Jenže aby to mělo ty správný grády, tak je to tak akorát. Kastli si bez problémů trochu odřu, hlavně nerozlámat a i to se povedlo, tak holt exocage a všechno o xxx% lepší.

Za nás prostě dobré!!!

Malinko nechápu připomínky na náročnost co se scale týče. V reálu totiž auta jezdí "to co se dá projet" a zdaleka ne vždy to projet lze. A nejde o velikost kamínku kterej kdo přejíždí, ale o náročnost pro průjezdnost. A to v měřítku považuju za adekvátní tak jak je.
Druhej drobnej poznatek: když kouknu na OFF trophy, v podstatě jakoukoliv co si na netu najdu, nikde nikdo neskuhrá že to není pro jeho sériovýho silničního miláčka. Ty auta tak nějak počítaj že to bude tvrdý... Třeba moje oblíbená Ladoga trophy...
A velkým offem jsem se nějakého šrámu taky nebál, protože ono to bez toho nejde. Pokud chceš jet, opravdu jet, tak to bez šrámů prostě nejde!!!
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Free kec - na téma RC AST

Mnohem víc mě mrzí, že na startu nejsou třebas náklaďáky... To bych byl v sedmém nebi!!!
Ale myšlenku chápu, pravidla respektuju a na další sezonu se těším!!!
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Free kec - na téma RC AST

Přátelé

Nevadí mi škrábanec na autě. Mám všechno s ABS karoserii a škrábanec k tomu prostě patří. Kdo to nechce ani malinko škrábnout, tak ať to nechá doma na poličce. Je fakt, že některé branky jsou krkolomné, ale to se dá přežít. Jedno z mých aut už mělo několik fraktur na kastli.

Jen k pravidlům jednu poznámku prosím.
Postrkávání auta autem do branky by mělo být maximálně penalizováno. 1:1 auta to taky nedělají. K řešení potíží na trase slouží naviják s motykou, nájezdy atd. Každopádně ne strkání do auta, které má za team vyhrát. Čili, team hraje na jednoho.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

Ještě mě napadá dotaz, proč zrovna je penalizován ,,vlek´´ že jedno auto objede a pomůže jinému pomocí lana ho protáhnout... to bych mopžná nechal bez penalizace... jinak už se fakt těším na další sezónu :-) oddělené občasné branky si myslím jsou skvělý nápad :-) Jako první rok na kokoříně :-) za mě ideál :-)
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Free kec - na téma RC AST

Jinak ještě když free kec tak já chci za mou osobu poděkovat za klobásky, se kterýma měli někteří problémy... mě chutnaly ale mě chutná asi všechno :-D

Zpět na „RC Adventure Scale Trophy - C1/C2“