Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - venkovní prvotiny

Tak už se ke mě také dostala jedna tahle sexy mašinka z distribuce Loops models. Díky kluci. Zítra dorazí kuličková ložiska, která jsem zapomněl objednat a budu pokračovat ve stavbě. Stavba bude pomalá, neboť času je málo, ale mám z prcka radost, tak to sem hodím i tak. Třeba pokořím rekord v pomalosti stavby. V mezičase čekání na ložiska jsem se pustil do výroby samodomo hustokrotopřísných linků z alu materiálu. Na fotkach první výsledek. Výhledově je zatím v plánu pouze úprava uchycení kastle, aby tam nebyly parohy a beadlock kola, at je to hezčí, scalovější a více zatížené. Ale to je ještě daleko.

http://tunerz.rajce.idnes.cz/MST_CMX/
Naposledy upravil(a) Kuba dne 08.01.2017 18:38, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" projekt

Dneska dorazila ložiska, takže mírný progres jsem nafotil. Rozvodovka a nápravy jsou hotovy. Skládá se to velmi dobře, jen na mě čekalo malé překvapení ve formě chybějícího šroubku v montáži přední napravy, ale naštěstí běžný typ a ne nic, co se těžko nahrazuje.

Edit: Tak stavba pokračuje, podvozek již stojí na kolech, stačí ho jen osadit. Na elektro se čeká. Nyní nejzodpovědnější úkol - kastle. A hraní začíná...

Auto je ještě docela nakopnuté, nicméně to se doladí, až to osadím elektronikou, motorem a baterií a uvidím, jak to bude vypadat v plné zátěži.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - MONTÁŽ KASTLE

Tuhle boudičku mam taky doma, už jen ten podvozek. Vypadá to na něm dobře.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - MONTÁŽ KASTLE

Jo jo, sedí to jak prdel na hrnec. Stačí prodloužit na největší stock rozvor. Linky jdou udělat doma, ale kardan je potřeba delší, jde však dokoupit, takže žádný problém. Plus pokud tento podvozek plánuješ, tak hned kupuj ložiska, v základu jsou jen třecí.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - MONTÁŽ KASTLE

Po dlouhé době zase jedno géčko :hura: Paráda, přeju ať se stavba podaří. Sedí si tam nádherně, prostě scaleovka jak fík :FINE:
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - MONTÁŽ KASTLE

Mazané uchycení kastle :OK: Akorát ten zadek, nebude to "plavat", jak jsou ty závitovky delší?
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - MONTÁŽ KASTLE

Čau. Toho plavání jsem se taky bál, že to bude pružit a lítat do stran, ale kupodivu to drží velmi dobře. Pokud by to mělo dělat problémy v budoucnu, což nepředpokládám, protože s doplňky ta kastle zase ještě ztuhne, nasunu na závitovku ještě hliníkovou trubičku jak na linkách, to se zpevní. Ale zatím to vypadá, že by to bylo jen plýtvání materiálem. Jinak díky za ohlasy, nebude to top projekt fóra, ale budu se snažit, přeci jen je to velmi pěkná a vzácná kastlička, s tou si dám záležet nejvíce, ostatně já kupoval ten podvozek proto, že jsem sehnal karoserii a neměl jsem nic pěknýho pod ni. Elektronika už částečně dorazila, akorát času je teď málo, takže se to potáhne :-(
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

Tak dneska jsem to vzal z gruntu, přeházel jsem konektory na regulátoru na mé oblíbené dutinky, napájel jsem na motor kabely, Vykuchal jsem přijímač z TT-01, které jen chytá prach, protože nový mi pro tento model zatím nedorazil a celé jsem to dal do kupy. Takže první jízdní test proběhl po obýváku a vypadá to, že jsem to složil správně :tleskam: Akorát to maže docela rychle, na to, že tam mám motor 540/55T, takže to ještě budu řešit. Pár fotek přidáno opět na rajče (v prvním postu je odkaz). Plus jsem zkoušel, jak to kříží pod karoserii, vypadá to myslím zatím dobře.
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

Tyjo, Gecko vypada uplne libove :-)

Trosku bych se bal o ty zavitovky v ty strese.. aby se treba pri nahodnem prevraceni ty sloupky nevytrhly ze strechy.. to by totiz byla vecna skoda......
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

No ja taky vahal, ale vypada to celkem pevne..navic mam v planu tu kastli lehce zevnitr vyztuzit prouzkama PSH...a ten protikus, co je nalisovany na te karoserii je pres 1cm hluboky, takze to tam drzi docela dobre, navic to bude expedicni lestenka, zadny teror to dostavat nebude...:-)
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

Tak to pak asi jo.. :-)

Prolepil bych to okolo tech sloupku za pomoci nakej PSH desticek, tlustsich a pak bych se asi taky nebal.. jinak rafinovany reseni! :FINE:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

JJ, uz to mam namysleny, aby to bylo jednoduchy a funkcni....pak nahodim fotky, az to vyrobim :-)
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

Taaak....Miniposun opět v odkaze... Přibyly nový disky beadlock a také ledky do světel..dopředu 5mm teplé bílé (příjdou mi reálnější a hezčí) a dozadu jen bludičky, červené 3mm...tímto díky Sperymu za elektroservis...světla v chodu zatím nafocený nemám, ale jistě to není nic úchvatného co by tady nesmělo chybět. Aut už je momentálně po laku... Kdo uhodne, jakou barvu má? Ti, co to ví, ti to nevyzradí, žeeeee?!

http://tunerz.rajce.idnes.cz/MST_CMX/
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

Moc pěkné, krásně to ladí. :OK:
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Kuba
Uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: 31.07.2012 0:00

Re: MST CMX - "Giacomo Overland" - ELEKTRO

Dekuji...

Zpět na „Max Speed Technology (MST)“