Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Ascender z Tábora

Super chlape, zvlášť ta přední maska se povedla :tleskam:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ascender z Tábora

... Zadni naraznik kvituji, stejne tak je peknej detail maska. Sviti to hezky. Jednoduse vyreseno vse dulezite. Ale ta rampa :-( tohle je fakt vec nazoru, ale me se tyhle rovny ledkovy rampy nelibi ani trochu. Neslusi to ani jeepu na kteryho to snad patri.

Kdyz si za ni vyplaz prachy tak asi nebudes po Mirovo prispevku hned davat inzerat ze ji prodas za pul, ale vocihni naky vobrazky a ustrel ji aspon ty nozicky (nebo dodelej zahradku)... Co?
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Souhlasím s tím, že vzhledově ta rampa není zrovna to co by se mi líbilo. Ale chtěl jsem něco co opravdu svítí. Zrovna jsem jí teď zkoušel večer v lese a opravdu jsem s tím mohl bez problému jet. Hodně dlouho jsem přemýšlel o nějaké scale světelné rampě. Třeba něco s pěti parabolama a do tří dát ledky s velkým vyzařovacím úhlem a dvě z úzkým. Nakonec jsem si řekl, že tohle vyzkouším. Do budoucna to vidím na nějaké zamaskování do rámu.

Já tuhle kastli beru spíše jako pokusný vzorek a časem bych chtěl pořídit něco jiného :-)
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

se zahrádkou na Ascendera je vzhledem k velikosti trochu problém, asi se nevyhnu nějaké výrobě. Buď zkusím štěstí s pájením a nebo si budu muset nechat někde něco vyrobit.
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Ascender z Tábora

Kdyz pokusna, tak pokusna. Tak neco vyrob. Kombinackama jde nahohybat leccos, kdyz se budes drobet snazit. Aspon te to poradne chyti a zahodis lexan a koupis desku psh... :FINE:
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

Krásny kúsok! Tá mriežka na predu je kus :) Nemáš náhodou fotky z výroby zadných svetiel?
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Bohužel jsem výrobu těch zadních světel moc nedokumentoval. Ale zkusím něco popsat:
první bylo, že jsem při lakování lexanu měl zadní světla už vymaskovaná. Původně jsem myslel, že tu část lexanu vyříznu a v lepím nějaký kus plexi. Nakonec jsem si řekl, že nechám orig průhledný lexan.

Světla jsem "namaloval" těmi průsvitnými barvami od revelu (prodávají je v každém větším hračkářství - Revell 731). A protože jsem ten typ kutila co dům dal, tak aby ta část pro zpátěčku nebyla z čirého lexanu, tak jsem přes ní přelakoval čirým lakem jednu vrstvu papírového ubrousku. Udělalo to pěkný efekt "zrnitosti" a bělosti. Kdybych věděl jak to dopadne, použil bych to asi na celou část světla. Chromový rámeček kolem světla je zatím jen namalovaný emailovým stříbrným fixem.

Vnitřek světla (paraboly) jsem vyříznul z materiálu podobnému tvrdému molitanu (byl v krabičce k nějakému regulátoru).
Obrázek

Aby couvačka nesvítila po celé části světla, tak jsem tam udělal něco jako tunílek (kus lexanu nabarveného stříbrně )pro tu jednu spodní ledku tak aby jí překrýval ze všech třech stran (bohužel nemám vyfoceno), Pak to svítí jen ve tvaru obdelníku.

Vnitřek samozřejmě nabarven stříbrnou barvou. Celé jsem to vlepil do kastle Plastidipem aby se to neulomilo při kroucení lexan kastle a taky aby mi tam zbytečně nešla voda a bordel.

takhle vypadá výsledek (foceno po včerejším ježdění, tak ještě neumyto)
Obrázek
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

jo a zdroj materiálu na přední masku je z papírnictví za cca 20,- CZK
Obrázek
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

Jednoduché a šikovné :OK:
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

Další úpravy a pokus Ascenderem:
předělání přední nápravy na 4link s uchycením serva na nápravě. Použil jsem ten originální držák který byl ve stavebnici, ale musel jsem otočit ten držák 4linku a udělat nové horní linky.
Obrázek
Potom instalace KATONI navijáku. Musel jsem si ho tedy trochu upravit :-) aby správně fungoval
Obrázek
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ascender z Tábora

Super Honzo :hura: Sice to není extra scale, ale myslím si že to musí mít dobré jízdní vlastnosti. Řekl bych že si udělal dobře. Jinak koukám, že s pákou řízení sis vyhrál :-D Dobře ty :OK:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

jo jo Scale to není. Chtěl jsem vyzkoušet ten 4link. Ale je možné že časem se vrátím k 3linku s panhardkou
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Tábora

Aj sa niečo zlepšilo oproti 3-linku?
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Ascender z Tábora

modrejpupek píše:jo jo Scale to není. Chtěl jsem vyzkoušet ten 4link. Ale je možné že časem se vrátím k 3linku s panhardkou

On každej vnímá scale jinak, jasně, mohl by být třeba interiér s průhlednými skly, kříží až moc atd. atd., ale jinak to z mého pohledu velká auta připomíná dost zdařile. :OK:
4-link se servem v rámu ale není dobrá kombinace.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
modrejpupek
Nově příchozí
Příspěvky: 57
Registrován: 04.08.2014 11:54
Bydliště: Sezimovo Ústí

Re: Ascender z Tábora

no mě u 3linku vadilo omezení náklonu v jenom směru a hlavně kolize panhardky s pákou serva. Tak jsem zkusil 4link, ale s uchycením serva v rámu to opravdu nefungovalo. Pokaždý mi šla kola jinam. Tak když už jsem to předělal, tak jsem zkusil i servo na nápravu.

Na jízdních vlastnostech krom toho omezení a kolize panhardky s pákou to není moc znát (původní 3 link). Ale mám pocit, že přeci jen je zatáčení přesnější
Vaterra Ascender@Chevrolet Blazer K5
Traxxas Telluride@Jeep Wrangler

Zpět na „Vaterra Ascender“