Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Ascender - rady a porady

Keďže som sa rozhodol pre Vaterru, premýšľam aký motor bude do toho vhodný. Preto sa chcem spýtať majiteľov tohto podvozku, čím to máte osadené a akou maximálkou Vám to chodí (opisom - rýchlejšia chôdza, joging, beh, šprint :wink: ).

Doteraz som mal CC-01 Pajero s pôvodným 27T motorom, mrakovým zrýchleným spurom a pastorkom v kombinácii s HPI prevodovkou a maximálka bola niečo okolo trocha rýchlejšej chôdze (5-6kmh). Chcel by som, aby Vaterra bola trocha rýchlejšia, pre prípad dlhších výletov.

Aký motor teda používate, akými baterkami to napájate a poprípade aké máte prevody a regler (hľadám niečo vodotesné - waterproof s brzdou v neutráli. Zatiaľ mi to vychádza na Axial AE-5, alebo HPI SC15WP). Vopred dík za info.
Naposledy upravil(a) Taurus84 dne 20.05.2015 8:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Motory, baterky a maximálka

kup 35t je to akorat do sily i rychlosti , jezdim normalne 2s Lipo cinsky , regl novak eiger vodotesnej ,
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

Na ten Novak je strašne veľa zlých ohlasov na rccrawler.com. Vraj zvykne zadymiť.
Motor som vybral 35T od HPI, ale silno uvažujem ešte nad Graupner Speed 600. Zmestil by sa tam?
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Motory, baterky a maximálka

Viděl jsi Vateru na živo? Je to obrovskej kus auta, aby jsi na to byl nachystanej. Oproti Pajeru je to snad dvojnásobný. Nechci tady nikoho urazit. Ale na to, jak je to velké, přišly mi detaily karosérie hodně chabé. Taková krabice od bot s kolama. Ale samo někumu se to líbí.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

:-D Ja som to myslel tak, či je tam priestor pre ten motor medzi držiakom baterky a prevodovkou, predsa len je o skoro centimeter dlhší.

Čo sa týka kasne, videl som. Je to riadny macek. Ale to je aj reálny Blazer. Kasňa má tuším 50cm. 1:1 Blazer tuším 470cm.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Motory, baterky a maximálka

Tak s délkou motoru ti neporadím. Chce to nějakého majitele.
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Motory, baterky a maximálka

Používám 45T,je to dost pomalý,budu dávat 35T,velikost motoru mám 540,je tam na délku jen tak tak.
Obrázek
Jinak regl je tam zadipovanej Axial AE-2 t.j. pohoda
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

Tak to sa tam ten speed nezmestí. Díky za info. Pôjdem teda do HPI 35T a pravdepodobne zoberiem ten HPI SC15WP ESC.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Motory, baterky a maximálka

speed 600 se nevejde taky sem ho tam chtel... da se ale otocit prevodovka motorem dozadu pak se to da... ja na nej jezdim sezonu a zatim si dymyt nezvyknul funguje bez jedinyho problemu a to je koupanej uplne bezne u me...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

Keď to otočím, nebude tak motor naberat viac bordelu, keď pôjdem v blate, alebo špinavej vode?
S tým reglom je to tak. Mohol si mať zrovna dobrý kus. Alebo možno sa ľudia na nete dali dokopy a písali zrovna tí, čo s ním majú zlé skúsenosti. Našiel som aj na HPI ESC zlé ohlasy, ale prišlo mi to, že skôr ojedinelé. Tak to vnímam z internetu. Skúsim ten HPI a uvidím. Každopádne vďaka, že si sa podelil o skúsenosti!
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Motory, baterky a maximálka

vzdycky je to tak ze napise na net ten kdo je nasranej a ma spatnou zkusenost... ten komu funguje nema duvod nekam neco psat... muzu jen napsat zkusenost ze AE2 proti tamiya a cinskymu reglu byl skok jak blazen a novak je zas skok proti AE2...
hpi neznam ale uz od pohledu se mi nelibi:D
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

Možno že si si vycibril nos na regulátori :-D .. ja to v každom prípade skúsim .. a uvidím .. určite sa ozvem že čo a jak
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

Tak HPI som predsa len zavrhol, objednal som ten čo sa dodáva s RTR verziou auta - http://www.dynamiterc.com/Products/Defa ... D=DYNS2210
Vypadá to, že je to niečo ako Axial AE-5, alebo HobbyWing WP1060.

Otázka na majiteľov - je v kite thread lock (lepidlo na skrutky kov-kov), alebo mám kúpiť?
Uživatelský avatar
JulesMess
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 16.04.2015 23:00
Bydliště: Praha

Re: Motory, baterky a maximálka

jj threadlock je v baleni......ale zajimal by me nazor zkusenejsich jestli ho pouzivat nebo ne?? zkousel jsem pak červíka vysroubovat a vubec to nešlo......slyšel jsem pravě, ze se to pak musí odvrtat coz asi nebude uplne ideal...co vy na to??
Vaterra Ascender Chevrolet Blazer 1986
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Motory, baterky a maximálka

Záleží asi od zloženia/pevnosti. Myslím si, že pokiaľ namočíš len špičku šróbiku, tak to splní účel a zároveň pôjde odtiahnuť v prípade nutnosti.

Zpět na „Vaterra Ascender“