Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Ascender z Malinova

Obrázek

Elektronika:
Dynamite WP 60A ESC
HPI Saturn 35T
Tower Pro MG995
Flysky FS-GR3F Rx
LiPo alarm
2xTurnigy 5000mAh 2S1P HC
Flysky GT2B Rx

Modifikácie:
- závažie do predných kolies po 77g
- závažie do zadných kolies po 42g
- tlmiče bez oleja

Predané 11/2015

Foto:
Skladanie - http://taurus84.rajce.idnes.cz/Vaterra_Ascender_Chevrolet_K-5_Blazer_-_skladanie

Video:
First run - https://www.youtube.com/watch?v=g_tlSwawZcY
Naposledy upravil(a) Taurus84 dne 21.11.2015 11:48, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Po odpredaní CC-01 Pajera a dlhšom zvažovaní SCX10 vs Ascender som sa na koniec rozhodol pre tento podvozok. Foto budem pridávať postupne.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Link na všetky fotky - http://taurus84.rajce.idnes.cz/Vaterra_ ... skladanie/
Naposledy upravil(a) Taurus84 dne 12.06.2015 21:57, celkem upraveno 1 x.
sigi123
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 17.03.2013 11:27
Bydliště: Louny

Re: Ascender z Malinova

A nedopadne to jako s pájem :-p ?Tohle taky není na to blbnutí cos chtěl :-( .
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

:-D S Pajerom som bol spokojný, akurát by som riešil trocha rýchlejšie prevody. Ale naskytla sa príležitosť ho predať, tak som ju využil. Nechcem auto na "bashing", páčia sa mi expedičky a pomalé jazdenie. Ale Pajero bolo príliš pomalé :wink:
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Dnes som dal dokopy zadnú nápravu, rám a osadil to elektronikou. Momentálne ma trápia káble od motora - sú krátke. Dajú sa kúpiť nejaké dlhšie aj s tými konektormi, alebo si ich musím vyrobiť?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Všetky foto tu - http://taurus84.rajce.idnes.cz/Vaterra_ ... _skladanie
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Ascender z Malinova

A co zkusit otočit regl ???
Mělo by to dosáhnout.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Tak by sa dalo, len potom budem mať tlačítko On/Off v lufte na káblikoch

edit:
Ale môžem ho niekam prilepiť. Napr. na krabičku od príjimača. Niekedy sa treba na to pozrieť viac krát :wink:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Ascender z Malinova

Taurus84 píše:Tak by sa dalo, len potom budem mať tlačítko On/Off v lufte na káblikoch

edit:
Ale môžem ho niekam prilepiť. Napr. na krabičku od príjimača. Niekedy sa treba na to pozrieť viac krát :wink:


Ale určitě půjdou ty konektory opatrně rozdělat a rozletovat a vyměnit káble za delší.V nejhorším případě je prodloužit naletováním jiných kousků kabelů a dobře zaizolovat.Jistě si správnou cestu najdeš. :FINE:
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Regulátor som otočil a nalepil na ten držiak. Káble k motoru už dočiahnu. Zostáva servo.
Dnes som o čosi pokročil - tlmiče, linky a predná náprava hotová. Tlmiče sú zatiaľ bez oleja.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Hoši mám problém pri montovaní náprav k rámu. Kardany mi do seba idú strašne ťažko .. myslím tie ich časti .. zasunul som ich ani nie centimeter a už s nimi neviem pohnúť .. ani spodné linky preto neviem namontovať .. myslel som, že pôjdú do seba ľahúčko a budú aj ľahko behať dnu-von .. a robí mi to aj predný, aj zadný .. nechápem .. vy to ako máte? :-(

edit:
Aha .. takže oni idú dokopy len presne jedným natočením .. to je takto aj na Axialoch? Akože mohli to tam pre unavených debilov aspoň naznačiť .. ten manuál je sen :roll:
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Ascender z Malinova

Taurus84 píše:Hoši mám problém pri montovaní náprav k rámu. Kardany mi do seba idú strašne ťažko .. myslím tie ich časti .. zasunul som ich ani nie centimeter a už s nimi neviem pohnúť .. ani spodné linky preto neviem namontovať .. myslel som, že pôjdú do seba ľahúčko a budú aj ľahko behať dnu-von .. a robí mi to aj predný, aj zadný .. nechápem .. vy to ako máte? :-(

edit:
Aha .. takže oni idú dokopy len presne jedným natočením .. to je takto aj na Axialoch? Akože mohli to tam pre unavených debilov aspoň naznačiť .. ten manuál je sen :roll:


Jo,musí se to natočit na ty značky.Takové malé body.A pozor na délku.Každý je jiný a dle návodu jsem se s tím trápil. Přední je kratší,zadní delší.No prostě pakárna.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Akože človek, ktorý schválil do tlače tento manuál, by mal každý jeden výtlačok prerobiť ručne .. to je normálne na pobyt vo výchovno-nápravnom zariadení .. 8(
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Podvozok zložený .. Čo chýba:
- predlžovák k servu
- riešenie pre uloženie dlhej baterky
- preletovať konektor ESC k baterke
- nalepiť gumy
- karoséria do farby + doplnky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Ascender z Malinova

Cez víkend sa mi podarilo auto dokončiť. Chýbajú síce šte nálepky, ale už som to nevydržal a vytiahol ho na shakedown. Auto jazdí jak malý ďábel, s CC-01 sa to nedá porovnať. Za mňa maximálna spokojnosť :hura:

Torque Twist je značne badateľný, s tým budem musieť niečo robiť. Tlmiče bez oleja síce netlmia, ale auto pekne pruží aj pri prejazde maximálkou cez terén. Občas počuť ako buchnú na doraz pri takejto jazde, takže možno nejaký redší olej a prevŕtať nové dierky by pomohlo. A o tvrdosť pneu som sa bál zbytočne. Sú krásne mäkkučké, povedal by som, že tak akurát. Po nerovnostiach lezú pekne bez toho aby sa nejak veľmi deformovali, takže tak akurát.

Obrázek

Všetky foto tu
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Ascender z Malinova

Máš to hezky nastříkané :OK:

Zpět na „Vaterra Ascender“