Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Torque twist - vyřešeno

Jedna rada pro všechny majitele ascendra, které trápí naklánění karoserie na levou stranu při rozjezdu:
Vyhoďte originální tlumiče - stejně nefungují.

Na zadní nápravu doporučuji originál tlumiče z Axial SCX10, na které jsem na spodní konec našrouboval kloubek MPJET.
Hlavní fígl je ale v tom, že tlumič jsem přišrouboval z vnější strany držáku na nápravě a vnitřek držáku je třeba samozřejmě vypodložit nějakou trubičkou, aby se držák neohýbal při dotažení šroubu. Viz. obrázek. Tlumiče jsou teď jakoby trochu do "A".

Na přední nápravě toto aplikovat bohužel nejde kvůli zatáčení kol. Ale i zde jsem původní tlumiče nahradil jinými. Použil jsem tyto za 4€ z hobbykingu: https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=22499

No a výsledek - kdo nevyzkouší, neuvěří. ;-)

Obrázek
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Torque twist - vyřešeno

Niesom majiteľom Axialu, tak sa spýtam - pružiny na týchto tlmičoch sú tvrdšie oproti Vaterráckym? Aký máš olej v tlmičoch?
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Torque twist - vyřešeno

Tvrdost pružin je hodně podobná. Není tam zásadní rozdíl.
Olej tam není žádný, jen kapka, aby to nedrhlo.
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Torque twist - vyřešeno

No a nejdou na zadek použít také ty z Hobykingu ? Teď jsem měřil tlumiče na Axiálu a jsou kratší.Proto ten kloubek ???
Ty z Hobykingu jsou přesný.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Torque twist - vyřešeno

no, mě se defender nakláněl na stranu taky, to byla známka toho, že jsou tlumiče prázdné, tudíž nefunkční. Po dolití oleje a uzavření jako podtlakové vše bylo v pořádku.
Takhle je máš stejně jako pouhý držák pružin :-I
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Torque twist - vyřešeno

No.... Petr do vaterackych vyvrtal vetsi dirky pro olej a tlumice mu funguji dobre... Je treba je umet nalejt a spravne zavrit, parkrat zkusis plnit plny, smacknuty, nechat bublinu atd az ti najednou zacne fungovat. Udelat se vsema stejne a pak se teprve ptej co s torque twistem.. Na to je preci tvrdzi pruzina na inkriminovanym zadnim kole... To jinak neposefujes, rozhodne ne vymenou tlumicu za axikovy. Hledej problem jinde..
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Torque twist - vyřešeno

Mira píše:No.... Petr do vaterackych vyvrtal vetsi dirky pro olej a tlumice mu funguji dobre... Je treba je umet nalejt a spravne zavrit, parkrat zkusis plnit plny, smacknuty, nechat bublinu atd az ti najednou zacne fungovat. Udelat se vsema stejne a pak se teprve ptej co s torque twistem.. Na to je preci tvrdzi pruzina na inkriminovanym zadnim kole... To jinak neposefujes, rozhodne ne vymenou tlumicu za axikovy. Hledej problem jinde..


No, než sem to přeházel, tak jsem taky laboroval s origo tlumičema. Vrtal, plnil, zavíral, zkoušel. Když už se ti povede, že si myslíš, že fungujou, tak ti pomalu vytečou spodem a můžeš začít znovu. To ostatně platí i axialáckých. Ale to dokáže posoudit jen ten, kdo se s tím na vateře pral.
Navíc u tlumičů u axialu ten plastový kroužek mezi horní a spodní pružinou krásně volně jezdí po hladkém těle tlumiče. U vaterry krásně drhne o závity. To si asi nikdo nevšiml, co? Možné proto funguje prázdný axial lépe než prázdná vaterra.

Svoje řešení nikomu nenutím. Já měl jen radost že to funguje. Hlavní důvod je ta montáž do lehkého "A"
Vždyť si to může každý vyzkoušet i s těma origo tlumičema, ne?
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Torque twist - vyřešeno

Mira píše:Je treba je umet nalejt a spravne zavrit, parkrat zkusis plnit plny, smacknuty, nechat bublinu atd az ti najednou zacne fungovat.


Mohol by si to prosim ta opisat pre debilov? V zivote som tlmice neplnil, preto sa pytam
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Torque twist - vyřešeno

A tak. Tak to jo. No jen ze jsem je videl fungovat celkem normalne.... A napriklad ja mam origo plastovy axial tlumice, auto pres pet kilo, fungujou uspokojive a puvodni napln samosebou utekla. Tak jsem rozebral, naplnil nejakym stolnim repkovym olejem ze spajzu, provozuji tak uz asi rok a celou dobu tam napln je a nevyteklo nic, jen takovej ten spotrebni mazaci unik. Za tu dobu jsem to pri kontrole z hecu vylil a dal novej olej. Netece nic a skutecne tlumi.




..ohledne dotazu nevim zda je to ironicky :mrgreen: .. No kdyz budes hledat najdes tu popisy i obrazky kdo to jak nalil. Vsadim boty ze uzivatel Pitaw to ma ve vlakne o aute, ma na zacatku rozcestnik tak koukni tam.

Zalezi jestli mas tlumice i s funkcni ... Jak se to menuje, ten zasobnik... Jak mas udelany auto, vidis, muzes je zavrit smacknuty - funguji podtlakove a chova se to jinak nez kdyz zavres vytazene...


Ja je plnim ze rozeberu, peclive vycistim a tim olejem decentne maznu tycku a gufirka dole. Slozim, az na vrchni spunt, a do vytazeneho tlumice pulku naleju. Chvili s tim sikovne smrdlam nahoru dolu a cvrnkam prstem abych vyplasil pripadne bubliny pod podlozkou s dirama. Necham vytazeny a doleju zbytek. V zasade obecne nebudou fungovat kdyz nalejes doplna - bude to tvrde a nepujde zastrcit. Takze nahore se necha bublina - ono ti to ukaze, jak velka je potreba, aby tlumic sel uplne nahoru a uplne dolu ne nutne velkou silou, ale hlavne pomalu, zktatka tak,jak chodit ma. To poznas kdyz zkusis nalejt plny, zavrit a prubnes rukou. Kousek odsaj, zavri a prubni znova co to dela. Kdyz najdes tu hranici kde to najednou jde po cele dylce a tlumi to, vyhral jsi.

Kdyz bude tlumic suchy, nebo jen z pulky plny (jiny vyraz pro suchy), nevykladejte mi, ze nejak funguje. Vzduchovy tlumeni by muselo mit drobet jinej pajsl, dyt kouknete jak jsou delany vehlasny vzduchovy foxy... I kdyz chapu ze u rc tlumicu ta funkce jde moozna trochu suplovat...


Ale snad jednoznacny zaver bude, ze tlumice maj bejt nality, sorry ale na tom se snad shodnem... Copak si koupis nabuseny Gmejdy a vylejes je, jakoze to mas radsi suchy?? :FINE:
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Torque twist - vyřešeno

¨Tak to je asi jak u koho. Já měl origo tlumiče s kitu dinga cca 2 roky, zezačátku jsem laboroval jako retard se všim, plný,poloprázdný a nejlepší vlastnosti měli prostě prázdný, jen trošku oleje,aby to nedřelo. Takhle drželi 2 roky, zkoušel jsem i od rc4wd gold man emu, rc4wd kingy a ted mám g-made na defendru a to jsou jediný tlumiče, který fungujou jak maj.Mám s nima vodjetej ještěd a můžu říct, že zatim fungujou parádně, asi jsou prostě kvalitní.Nikde ani kapka :-D
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Torque twist - vyřešeno

Ja jsem trochu pomohl i těm těsnícím gumickam dole. Dal jsem podmto viko cca!2 mm silnej krouzek, dim jsem docilil většího stlačení a tim i tesneni
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Torque twist - vyřešeno

Mira díky za vysvetlenie. Ja som na YT videl, že chlapík dával do a medzi tie dva spodné krúžky hodne hustej vazelíny a tiež na víko.

Mirovito, všimol som si to drhnutie, ale mne napr. drhne len jeden. Skúšal som točiť s pružinami, lebo tie by teoreticky jediné mohli mať na to vplyv, ale nepomohlo, takže buď menší krúžok, alebo väčšie telo tlmiča.

Ja som tlmiče zatiaľ neplnil, pretože z videí na YT sa mi zdá, že to auto pri rýchlosti chôdze strašne skáče. Uvidím, ako sa to bude správať a prípadne prevŕtam ďalšie dierky a dám redší olej.

No a keď nič iné, tak skúsim tento trik s Axial tlmičmi. Tie sú ale o 1cm kratšie ako originál. Nedrhnú kolesá o blatníky?
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: Torque twist - vyřešeno

Klucí,u mých origo Vaterra tlumičů jsem hned při skládání vyvrtal pístky,jinak vůbec nefachají(už z logiky věci,když je píst ucpanej segrovkou).
Teď tlumí pěkně,kopírují terén,neskáče jak koza........ale..........ten Torque twist mě točí :x
Jelikož mám dobrý zkušenosti z axíku s Gmejdama,tak mám připravený pro Vateru tyto:

Obrázek

až je nabuju,dám vědět,jestli to tlumiče vyřeší,Mirovito mi očividně dává naději :OK:
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Torque twist - vyřešeno

Lidičky, jak jsem již psal: hlavní přínos vidím v montáži zadních tlumičů do "A" a ne v tom, jaké tlumiče se použijí a jak se naplní.
Já jsem použil z axiala, protože byly při ruce. Krátké nejsou, protože ten MPJET kloubek je asi tak o 10mm prodlouží.

Ale souhlasím, že Gmade jsou asi určitě nejlepší tlumiče na trhu. Jediná jejich nevýhoda je cena :sad:
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Torque twist - vyřešeno

Tak jsem dnes alchimoval a takto to dopadlo: takže bez oleje v tlumičích ani náhodou !!!! To je prostě blbost.Kroutí se to ještě víc. Tlumiče jsem zdemontoval a rozdělal.Původně jsem chtěl navrtat dírky,ale to by taky nepomohlo a tak jsem do gumičky pístu či co to je vybrousil Dremelkou a řezacím slabým kotoučkem tři drážky po obvodu aby olej snáze prolínal. Nalil olej co byl k autu přiložen (skoro plnej tlumič) a smontoval.Na tlumič jsem zatlačil až mi to šroubovací víčko vyskočilo z plastových závitů.Co vyteklo tak jsem otřel a znovu složil a ejhle,vono to funguje. namontoval jsem a hned mazal ven vyzkoušet.Hodně se to zlepšilo a až seženu delší šroubky,tak je dám taky do A.

Zpět na „Vaterra Ascender“