Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Gweck Ascender Chevy K10

Ahoj, po dlouhé "zralé" úvaze jsem se rozhodl pořídit si do garáže druhé auto. Řešil jsem to dlouho, nakonec jsem po pár posledních akcích usoudil, že k Wraithovi potřebuju ještě něco, co se vejde mezi branky. Axíků je všude jak máku, takže bych radši něco jiného, neptejte se mě proč, já už jsem prostě takový :-D , žádný velký trial to asi nikdy nebude, spíš takové to blbnutí v lese s partou zvláštních podivínů.... :-p :hura:
Auto je zatím ve stavu: Z krabice, v této konfiguraci asi chvíli zůstane, nicméně časem budou asi nová kola, tlumiče, al gear box, rád bych doplnil boční nárazníky - nášlapy a kdo ví, třeba bude i jiná bouda.....
Co mě příjemně překvapilo, jsou asi všeobecně známé věci jako: Rejd zatáčení, kovové linky v základu....... Co mě překvapilo opačným stylem je tuhost tlumičů, buď je tam hrozně hustý olej, nebo malé dirky v pístu, každopádně tím vyřešili torque twist.... :-D , nevejde se mi tam GT550 :-( aniž bych hýbal s baterkou, což nechci, gumy jsou na první pohled dost tvrdé, co mě tedy zaskočilo, že je to v předu třílink :-( , koukal jsem na webu, jestli na mě třeba nešetřili, ale je to tak, každopádně jsem viděl i s čtyřlinkem, tak nevím, jestli se to dá předělat nebo co, no a dál se uvidí......
Budu sem dávat samozřejmě fotky z jízd a případných upgradů, zatím jen fotky po těsně vybalení:

http://gweck.rajce.idnes.cz/Vaterra_Ascender/

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) gweck dne 22.10.2016 12:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Zdendo super.. :OK: at ti to jezdi a brzy tu lestenku vezmi do terenu.. jak te znam tak si ji vytunis k obrazu svému a na srazech máme zase o čem kecat, porovnávat a řešit :hura:
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Hele, já ještě nevím, jestli ho budu brát do lesa. Je tam plno nástrah a nebezpečných míst kde se může něco odřít, poškrábat a vůbec poničit........ :-p
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Gweck Ascender Chevy K10

aha :-p :-D
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Gweck Ascender Chevy K10

TAk to som zvedavy na recenzie a skusenosti. Konecne ma dakto Voncho :-D :hura:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Gweck Ascender Chevy K10

pěkná nálepka na dveřích a hned v základu :-D jinak zajímavé řešení torqtwistu, to se musí nechat :-D jo a na ten třílink vpředu sem taky na fotkách onehdy čuměl, ale zas tam máš panhardku, což má SCX II stejně vyřešený... evidentně je to trend, pravděpodobně kvůli lepší stabilitě bych si typnul...
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Rek bych, ze 3link s panhardkou je tam, stejne nako u scx2, kvuli tomu, ze servo rizeni je v ramu a ne na naprave. Zamezi, nebo aspon omezi se tim zmena geometrie rizeni pri propruzeni napravy.
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Gweck Ascender Chevy K10

jinak ta baterka je tam teda moc hezky utopená, akorát asi nebude moc velkej výběr v týhle velikosti...
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Hurá do branek!
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
Mara
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 03.12.2011 0:00
Bydliště: Dobříš

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Moc hezký Zdendo :FINE:
AXIAL SCX10 "Suzuki Samurai"
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Pěkné autí,stále po ně taky pokukuji... ;-) :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Taky jsem po ní pokukoval, tož jsem rád že ji máš ty Zdendo a mé touhy jsou tím ukojeny. Třílink s panhardkou je tam opravdu jak píše Leprák. Jinak by ti servo táhlo nápravu při zatočení do strany, to ty vůle v kloubkách jak jsme se minule bavily s Radkem ;-)
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Tak zase jsem o něco chytřejší, díky pánové. Jestli zítra bude trochu počasí jdeme na houby, ale já toho asi tentokrát moc nenajdu...... :-p :-D
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Gweck Ascender Chevy K10

..to je jasný, že moc hub nenajdeš...jinak klidně můžeš jezdit 3S, ten regulátor je umí a to až do motoru 8T, tedy vše co je nad 8T můžeš honit na 3S, (v návodu je napsáno 2S/8T, tím je myšleno právě ten motor limit) do lože vaterry se vejdou běžně 3S 2600 mAh, můžeš na ně jezdit ca 1,5 hod..."wheel speed" je dostatečná:)
tlumiče mohu doporučit LOSI z crawlera, jsou měkké a kásně chodí, torque twist je ovšem jiná..to je bolístka vaterry, chce to omezovací pásky na tlumičích...a vyhrát si s nastavením zadní nápravy...ale je to zábava...
..jo a chce to těžší kola, ty plastový moc nefungují, stejně jako pneumatiky..:)
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Gweck Ascender Chevy K10

Ahoj, tak jsem ho prvně projel v lese, teda byl jsem s rodinou na houbách takže terény nic moc, ale na seznámení to stačilo. Tlumiče nezklamaly, ono to nakonec nějak zakříží, ale jinak to skáče jak skejlová koza. Super Swampery možná ještě vezmu na milost, na jehličí a mechu docela v pohodě a šutry tam moc nebyly, možná budu muset trochu prostříhnout blatníky a teď to jdu právě rozebrat kde by šli krapet nápravy nadopovat závažím. Nadšený jsem z baterek, malý, lehký, 4500mA, jezdil jsem na jednu dvě a půl hodiny a ještě zdaleka nebyla kaput. No, ale asi porozhlédnu po tříčlánku, na expe to bude stačit, ale na Brdský trial se hodí každý článek navíc....... :-D
Pár fotek:

Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Zpět na „Vaterra Ascender“