happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: BB Technický koutek

Ahoj, kluci, chtěl jsem se zeptat, jestli to nevadí.
Jaké máte zkušenosti s pneu showdown duratrax? Rozhoduju se mezi nimi a Iroky. Předem díky za odpověď
Uživatelský avatar
tomyprodejcz
Píšu hodně
Příspěvky: 1346
Registrován: 03.03.2015 11:18
Bydliště: Rakovník

Re: BB Technický koutek

Ahoj tak za mě jednoznačně Duratrax měl jsem před tím i Iroky a když to porovnám jsou určitě lepší konkrétně jezdím tyto: http://www.mz-racing.net/dtxc4019-pneu- ... pound-2ks/ . Trochu se jim bortí bočnice, když je těžší auto, ale to se dá vyřešit vložkama ;-)
Gerard - Axial Wraith Božoléé power
Prcek- Axial Scx10 (Honcho)
Ať je léto, nebo zima v Brdech je vždy prima :-)
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: BB Technický koutek

Jen bych doplnil že bočnice se bortí i u iroků ;-) Pomalu osmdesát procent z naší bandy a příbuzní jezdí právě Tomem odkazované gumy a ty v Brdském terénu fungují opravdu nejméně o padesát procent lépe než iroky. Mrkni na foto z našich akcí ať vidíš po čem jezdíme a uvidíš sám ;-)
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: BB Technický koutek

... tak vložky si bere Tom..



diskuze stran Duratrax kol mi připomněla..
Kucí mám doma středně tvrdé/měkké vložky do těchto kol. Od Martina P. Ušité na míru a jak říká Tom, kolo je pevnější v bocích.
Pokud máte zájem dejte vědět. Zy symbolickou cenu.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
BigMisan
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2014 15:08
Bydliště: Nehvizdy

Re: BB Technický koutek

Ještě k těm baterkám. Ve wraithovi a bomberech používáme bez problému ty nejlevnější baterky turnigy 3S 5000 20C.
Když si spočítáš proudový odběr, který je u 20C a 5000mah až 100A a ještě může jít i na 10s na 30C (150A) tak není moc důvod kupovat něco silnějšího, zvlášť do expedičních vozů...
Ano, platí obecně čím větší možný proudový odběr (C) tím by měla být baterka lepší, ale pak samozřejmě to zavisí i na tom, jak se o baterku staráš, jak ji skladuješ...
Dle mého je trochu nesmysl používat takto naddimenzované baterky a pak na ně prdnout konektor, který nezvládne ani 60-80A (T-DEAN, XT60, 4mm bullety...)- a poté dále kabely k reglu, kde je stejný problém (velikost kabelu ala AWG), tyto věci jsou taktéž dál dimenzovány a musíš pořešit celou proudovou větev od baterky až k motoru...

Jinak používám ve wraithovy soft casy s tím, že je omotávám skelnou páskou... je to z důvodu velikosti a hmotnosti, soft casy jsou podstatně lehčí a menší...
Takto s nimi jezdím již 2 roky... 20C/5000mah zvládá i šestikolka...

Osobně teď měním konektory na všech 3S baterkách na XT90 - mají v sobě 5mm bullety s proudovým odběrem 90A+, ale spíše z důvodu pořízení buggy 1/8 (4mm bullety konektory se mi tam začaly už hřát.. :-))a k tomu baterky 30-40C/5000mah (opět turnigy) a zpětná kompatibilita na expediční vozy ala wraith a šestikolka...

jinak nakupujeme přímo na hobbyking.com na EU skladě, chodí to z EU a neplatíš DPH ani CLO, bighobby to jen přeprodává, takže má vyšší ceny... :-)
Wraith - tekin ROC412 3100kv + HW XERUN SCT PRO + 3S
Devastator - 6x6 - AR60 - Tekin PRO4 HD + Tekin RX8 + RC4WD AX2
Red Devil - SCX10 - HH Trailmaster PRO 3300kv + LRP Truck Puller + 3S
Arrma Typhon - 1/8 buggy - 4074 2050kv, teking RX8 GEN2, 6S!
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: BB Technický koutek

Super, moc díky za rychlou odezvu, já právě, že sleduju vaše fota z akcí a všiml jsem si, že je hodně jezdite a ten váš terén je hodně dobrý ;-)

Diky za odkaz, já už je chtěl objednávat z USA, protože je chci bez disků a teď mě to vyjde ještě o 200kc méně :-)

Joseph, já bych když tak měl zájem o ty vložky, pokud je ještě máš?
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: BB Technický koutek

happyman píše:Super, moc díky za rychlou odezvu, já právě, že sleduju vaše fota z akcí a všiml jsem si, že je hodně jezdite a ten váš terén je hodně dobrý ;-)

Diky za odkaz, já už je chtěl objednávat z USA, protože je chci bez disků a teď mě to vyjde ještě o 200kc méně :-)

Joseph, já bych když tak měl zájem o ty vložky, pokud je ještě máš?



tak o vložky si v noci napsal Tom. Předběhl tě. Musíš být příště rychlejší. :OK:
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
BigMisan
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2014 15:08
Bydliště: Nehvizdy

Re: BB Technický koutek

Vložky dělá na míru poschlmartin
kontaktuj ho tady napřímo.. udělá ti je jak potřebuješ, velikost, prostříhnutí, měkkost...

happyman píše:Super, moc díky za rychlou odezvu, já právě, že sleduju vaše fota z akcí a všiml jsem si, že je hodně jezdite a ten váš terén je hodně dobrý ;-)

Diky za odkaz, já už je chtěl objednávat z USA, protože je chci bez disků a teď mě to vyjde ještě o 200kc méně :-)

Joseph, já bych když tak měl zájem o ty vložky, pokud je ještě máš?
Wraith - tekin ROC412 3100kv + HW XERUN SCT PRO + 3S
Devastator - 6x6 - AR60 - Tekin PRO4 HD + Tekin RX8 + RC4WD AX2
Red Devil - SCX10 - HH Trailmaster PRO 3300kv + LRP Truck Puller + 3S
Arrma Typhon - 1/8 buggy - 4074 2050kv, teking RX8 GEN2, 6S!
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: BB Technický koutek

Jo jo, vím, už mi jedny dělal, ale i tak díky
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: BB Technický koutek

BigMisan píše:Ještě k těm baterkám ...Dle mého je trochu nesmysl používat takto naddimenzované baterky a pak na ně prdnout konektor, který nezvládne ani 60-80A...

Důvody můžou být dva - baterky s více Céčky bývají novější a tedy buď lehčí při stejné kapacitě nebo mají větší kapacitu při stejné váze. Také bývají tvrdší, tedy méně vadnou v průběhu vybíjecího cyklu (to se hodí spíš na závodní dráze, u expe v poklidném tempu to je celkem jedno).
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
BigMisan
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2014 15:08
Bydliště: Nehvizdy

Re: BB Technický koutek

Přesně moje řeč.
Na závody to je jiná, tam potřebuješ každý Ampér, ale na expe nebo i trial, kde se jede spíš na cit, než na výkon to je jedno.. :-)
Wraith - tekin ROC412 3100kv + HW XERUN SCT PRO + 3S
Devastator - 6x6 - AR60 - Tekin PRO4 HD + Tekin RX8 + RC4WD AX2
Red Devil - SCX10 - HH Trailmaster PRO 3300kv + LRP Truck Puller + 3S
Arrma Typhon - 1/8 buggy - 4074 2050kv, teking RX8 GEN2, 6S!
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: BB Technický koutek

No, třeba U Bombera nebo Wraitha při divočejším použití :twisted: by to už ke konci být znát mohlo. Na druhou stranu hnát se za vysokými Céčky za každou cenu je taky nesmysl. Důležité je, aby schopnosti baterky nebyly nižší než odběr modelu, což u dnešních velkých baterek (Josefh píše 4200-7000 mAh) zajistí už 20-30 C.
U lipolek obecně už nebývají tak zásadní rozdíly, jako byly u starších NiMh článků, spíš se občas víc kazí nějaká výrobní série apod., takže osobní zkušenost může být při výběru užitečná.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: BB Technický koutek

... ještě jednou díky za podněty. Elektronika je pro mne Španělská vesnice a tak se rád přiučím.
Každopádně jsem se rozhodl jinak než koupit novou 2S. Přenastavím regl, který umí i 3S a tak zase budu studovat jak se to dělá. Ale proč ne. Baterek mám 2S a 3S tak napůl, takže to je asi nej řešení. Ještě to dobře nastavit a nedodrbat. ;-)
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: BB Technický koutek

Pepo, ke starým DSYSům (MD, MDD) mám prog kartu. Jestli to chodí s novejma Titanama, nevím.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: BB Technický koutek

eos píše:Pepo, ke starým DSYSům (MD, MDD) mám prog kartu. Jestli to chodí s novejma Titanama, nevím.


Ahoj Jirko

nechodí to, mám to prokonzultované s p Davidem.
Už jsem koupil novou kartu určenou pro nový Titan.

dík a přijeď zítra na kopec

P
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel

Zpět na „Brdské lesy“