Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Mikovo Cheero

dík ta je asi mrňavá :-D :-D
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Mikovo Cheero

Je to pekny :-) :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Edd
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 26.01.2016 9:53

Re: Mikovo Cheero

Ajo, sory hoši.Zapomněl jsem napsat že jde samozřejmě o šířku.Jinak dík.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

Ahoj, mám dotaz, ta světelná rampa tam v základu není, tak tu co tam máš ty je dokoupený originál, nebo dělaná? To samé světla v předním nárazníku.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Mikovo Cheero

Svetla v naraznikach jsou v kitu, rampa a zadni svetla na zahrádce jsou dokoupeny original Axial.

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXEHBZ&P=Z
Obrázek
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

Jasný, díky za odpověď.
No, já už mám pár prvních špatných zkušeností a poznatků. Například při montáži zadních poloos do náprav jsem zjistil, že tam nejdou zastrčit, tak jsem hledal v čem je problém a zjistil jsem , že při dotahování držáků linků na nápravy se šrouby přes plast protlačili dovnitř a to jsem se fakt snažil dotahovat na cit. To je ale bohužel skoro nemožný odhadnout kdy už je to moc a kdy akorát, protože odpor plastu k šroubu je pořád stejně velký a prostě najednou už je to moc. Tohle se asi stane hodně lidem a to jsem se tomu ještě snažil předejít tím, že jsem si závit předem předřezal závitníkem!
Za další vůle na kardanových poloosách, desetina je přijatelná, ale skoro půl mm, to už je hodně. Pak použití otevřených ložisek k diferáku, to není moc moudrý, protože pokud se začnou s ozubeného soukolí uvolňovat drobné kovové pilinky, je dost pravděpodobné, že doputují i do ložisek a pak už je to jen otázka času, kdy se zničí.
Dnes jsem zkompletoval nápravy, zítra převodovka, uvidíme co ta.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Mikovo Cheero

Slick7 píše:...při dotahování držáků linků na nápravy se šrouby přes plast protlačili dovnitř a to jsem se fakt snažil dotahovat na cit...

Tento problem jsem neregistroval, nicmene mi to prijde jako standardni. Ted nevim, kterej model to byl, ale musely se ty drzaky linku sundat, aby sla poloosa vyndat. Tady to je ok.

Slick7 píše:... Za další vůle na kardanových poloosách, desetina je přijatelná, ale skoro půl mm, to už je hodně...

No nevim, vůle tam je, ale ze bych se zrovna timhle zabejval...

Slick7 píše:... Pak použití otevřených ložisek k diferáku, to není moc moudrý, protože pokud se začnou s ozubeného soukolí uvolňovat drobné kovové pilinky, je dost pravděpodobné, že doputují i do ložisek a pak už je to jen otázka času, kdy se zničí...

Uvidíme, já sem to zas uvítal, že se budou líp mazat. Praxe ukáže.

Slick7 píše:... Dnes jsem zkompletoval nápravy, zítra převodovka, uvidíme co ta...

No jestli se ti zdala vule v poloosach velka, tak to se asi pos...s. V převodovce ten hridel se spurem lita plus minus pul centaku.

PS: udelej si vlakno a uka ne ??
Obrázek
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

Vlastní vlákno zakládat nebudu, nekupoval jsem to na ježdění, ale na okouknutí co by šlo udělat líp, nebo vylepšit, jakmile s ním budu hotov tak jde z domu. Trochu mě to mrzí, že když už udělají zase něco lepšího, tak to vesměs pokazí takovými drobnostmi.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

MikeP píše:Tak dem na to...

První krok jsou nápravy. Ty jsou tak trochu ve Wraith stylu, tj. obal včetně bočních trubek v jednom kuse. Přední kryt a držáky linků máme v červeném plastu. Železný cvd v základu taky potěší.
Obrázek

Hruška i talíř jsou opravdu malé a zaujmou především nestandardním ozubením a materiálem, tady je v základu železo a ne ta šedá slitina. Zajímavostí jsou nekrytá ložiska diferáku, prostě se počítá s tím, že dovnitř nepoteče, navíc případná vazelína může lépe pronikat skrz.
Obrázek

Usazení diferáku do nápravy. Vše padlo jak zadek na hrnec.
Obrázek

Přední kryt je přitažen ze zadu 4-mi šrouby skrz celou nápravu. Jednoduché a přitom skryté řešení.
Obrázek

A mám hotovo. Nápravy vypadají poměrně bytelně i když mají o dost menší střední část oproti klasické scx-10. Tady jen jednu poznámku, pro montáž kingpinů jsem raději použil palcový imbus, protože matrická 2-ka se v tom docela plácala. To ostatně platí i pro některé další šrouby.
Obrázek

V porovnání zadních náprav z hlediska šířky žádný pokrok, řekl bych, že to bude plus minus stejný (perspektiva mate)
Obrázek

Montáž náprav proběhla bez sebemenších záseků. doufám, že v tomto duchu to bude pokračovat i dál.

A na závěr taková srandička, na stromečku s kloubkama zbylo místo, tak proč tam nedat parohy.
Obrázek

To jsou rohy...
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

Měl jsi pravdu, jsem u převodovky a to je teda masakr :-( Si snad dělají prdel, hlavní ozubený kolo lítá fakt několik mm, to trochu nevychytali.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Fridrich.dk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 17.04.2016 17:56
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Mikovo Cheero

Zdravím kluci... Tak já taky montuji... Je to úplně můj první model... Vše jde snad dobře ale když jsem předělával zadní tlumiče tak mi přišly nějak našponovaný a že jakoby zadrhavaly... Přijde mi že nechodí jak by měli...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

Tlumiče drhnou po té co jsi je namontoval, nebo po té, co jsi je smontoval? Pokud drhnou sami o sobě, pak může bát chyba v tlumícím olejové kroužku, který se montuje do vnitř tlumiče na pístnici, pokud opravdu dobře nezačistíš na kroužku nálitek. Třeba Gmade to mají vyřešený tak, že nálitek je mimo tuto kluznou plochu, takže se to stát nemůže.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Mikovo Cheero

S tlumičema sem měl taky problém. Prostě drhnou. Nicméně tentokrát bych viděl, že je na vině nekvalitní obrábění vnitřků těl tlumičů.
Obrázek
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Mikovo Cheero

Je tu nějaká šance dát servo na nápravu ? nebo to je tak dokonalý, že to servo v rámu bude fungovat dobře i po pár měsících ježdění.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mikovo Cheero

Slick7 píše:Měl jsi pravdu, jsem u převodovky a to je teda masakr :-( Si snad dělají prdel, hlavní ozubený kolo lítá fakt několik mm, to trochu nevychytali.


Nešlo to vypodložkovat? Akorát ho mám na cestě :mrgreen:
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150

Zpět na „SCX10 II“