Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Zlepšováky na SCX II

Sice je to dural ale i tak bude takovej kus materialu neco vazit a posune teziste. Co to vyrezat z plastu a teplem naohybat.

+ doplnit dosed na body post? Zabrani to pripadnym vybracim a deformacim. (Plati i pro dural)

Podlozky tlumicu jsou libive reseni ale i obycejna M3 maticka poslouzi stejne.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Jak budu mít trochu času, tak zvážím dural plato a zvážím i kolik vážil celkem ten origo plast co jsem odebral pro porovnání, ale nemyslím si, že by ten rozdíl byl velký, dural je velmi lehký. Pokud jde o váhu, tak velká váha je ten držák na servo řízení a servo naviják, to je dvojka nerez ocel, ale i tady bude inovace, tento díl bude vyroben z carbonu. Celkově je toto pouze prototyp a bude to ještě mírně pozměněné, ale už toto dává dobře vědět, jak to zamýšlím. ještě dělám jedno platíčko nad zadní nápravu, kde jsou v příčníku otvory, na které by se to dalo uchytit.

Co se týká setu dílů pro tlumiče, obsahuje set víc dílů, než jen duralovou vymezovací podlužku, jsou tam i delší šrouby, podložka a gumový O kroužek, který se stará o to, aby se tlumič netočil na kuličce víc než je potřeba a zároveň zabraňuje přístupu prachu ke kuličce. Jasně, kdo bude chtít, dá si tam jen šroubek, to už je na vkusu každého, ale nepředpokládám, že cena za tento set bude přes sto korun.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Tak tady je vytůněný díl na konverzi řízení z carbonu, lehký jak pírko a při tom velmi pevný, líp už to snad nejde:

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
housenka
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 13.06.2010 0:00
Bydliště: Vimperk

Re: Zlepšováky na SCX II

Jeep JK - MEX - IV
Vysílač RC4WD XR4 2,4 GHz, reg. DSYS 36, servo Savox, naviják+ zemní kotva
Tiger 1:10 motor ASP 8,5 52AR
OZ 2K12KUB 1:14 2x motor Graupner 500

http://housen.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Na shopu jsem přidal pro majitele SCX10 II vlastní kolonku tuning dílů, kterou budu postupně zaplňovat, zatím je tam pár základních dílů:
http://www.mstechnology.cz/Tuning-dily- ... 21_0_1.htm
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Zlepšováky na SCX II

Na SCX II jsem udělal další zlepšovák. Už když jsem to tenkrát sestavoval, všiml jsem si jak moc hází do stran hlavní spur. Na vině byla ta plastová vymezovací vložka, která se do kola vsazuje, její vnitřní průměr má až příliš velkou vůli, cirka dvě desetiny a to je moc, takže jsem udělal tuto součást přesně a házivost se výrazně zmenšila.
Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Šmajdalf
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 12.04.2015 7:10
Bydliště: Tachov, Plzeňský kraj

Re: Zlepšováky na SCX II

Zdravím modeláře :BYE: . Chci se zeptat co za vložku do spuru a kde jí koupit. Na e-shopu jsem ji nenaleznul. :-p
Defender 110 Soft top - Axial SCX 10
Land Rover Series I - HSP 1/24 Crawler
http://mars1303.rajce.idnes.cz/
M Team Tachov
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Zlepšováky na SCX II

zadnou vlozku do spuru nepotrebujes... 8)
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "

Zpět na „SCX10 II“