Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Slick7 píše:
stiifii píše:to vypada dobre... stejnej system jak sme si psali.. jeden kus na tehlici a dalsi prisroubovany na nej tak jak se bude vejit...

No, to rozhodně není stejný, tam to byl dost problém udělat ani ten způsob uchycení se mi nelíbil, ale tohle je jednoduchý na výrobu, jednoduchý na uchyceni, jednoduše se to dá dolaďovat na vyšší hmotnost.
Tak, teď to ještě vymyslet na zadní nápravu :-D


jednoduse se oboje vyrizne z plechu vyroba je uplne stejna hmotnost se da doladovat uplne stejne a je to uchyceny tvarem a sroubkem ty ten sroubek mas z cela ja ho chtel z boku..... ano tohle je o hodne jednodussi no koupit si novy tehlice a poloosy....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

To je přeci jedno, důležitý je že jsme se dobrali výsledku. Jedna důležitá informace, jaký zvolit průměr, aby se to vlezlo do disku? Já jsem navrhl průměr 40mm, vleze se vám to do disků 1.9 s beadlock kroužky? :-p
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

zadnej vysledek neexistuje jeste... 40mm se tam vejde ale nebude se tocit.... je to presne
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

V celku mě zaujaly ty poloosy, jsou už otestovaný nebo to je zase jen prototyp? :-p
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

stiifii píše:zadnej vysledek neexistuje jeste... 40mm se tam vejde ale nebude se tocit.... je to presne

A kolik navrhuješ 35mm?
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Do plechovýho disku RC4WD se vejde i 40 mm.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

ja to sliku navrhuju pro sebe... nevim kdo ma jaky disky a pro koho to delas ty... a proste kdyz nekdo chce zavazi na tehlice a ty mu reknes jasne tak si musis koupit tyhle novy tehlice a novy poloosy.. pak taky konverzi na jiny uchyceni tlumice a konverzi na ridici paku a konverzi na servo paku a pak taky konverzi na uchyceni serva a vlastne si musis koupit celoou napravu mi prijde proste spatna cesta ... tak proste to udelej na zakazku kolik kdo bude chtit... ja to teda budu mit asi 37 nvm jeste zatim na tom pracuju koupil sem tehlice mstechnology :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Slick7 píše:
stiifii píše:to vypada dobre... stejnej system jak sme si psali.. jeden kus na tehlici a dalsi prisroubovany na nej tak jak se bude vejit...

No, to rozhodně není stejný, tam to byl dost problém udělat ani ten způsob uchycení se mi nelíbil, ale tohle je jednoduchý na výrobu, jednoduchý na uchyceni, jednoduše se to dá dolaďovat na vyšší hmotnost.
Tak, teď to ještě vymyslet na zadní nápravu :-D


Stejně jako na přední:
http://www.vaterrarc.com/Products/Defau ... =VTR334020
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Tyhle domky jsem neudělal pro klasický nápravy axial, ale pro svoje modulární nápravy na nápravy o šířce 288 mm a kvůli velkým a hlubokým 2.2 disků. To, že se to dá použít samozřejmě v kombinaci s menší poloosou je jen výsledek mezidruhového křížení :-D Závaží půjde i na ty malé domky, takže jsi v pohodě a jestli někdo bude chtít pak ty delší už je jen jeho věc, já se vždy snažím vymyslet aby se to dalo co nejvíc kombinovat, nikdo nemusí kupovat ty nové, když má ty staré.
Dobře, udělám tedy kompromis a závaží bude mít průměr 37 mm a kdo to bude mít moc, napadlo mě, že se to dá přes trn upnout do soustruhu a stočit na menší :OK:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

gweck píše:
Stejně jako na přední:
http://www.vaterrarc.com/Products/Defau ... =VTR334020


Nepochopil jsem jak to má fungovat a jak to případně aplikovat na zadní plastovou nápravu Axial. :-(
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Uplně jednoduše.. to je nohavička na napravu a na to našroubuješ jednoduše to kulaty zavaží.. na axíka by to chtelo jen o trochu delší..
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Na Axíka prostě udělat nový koncový díl zadní nápravy
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Je to stejné jako ve předu, jenom osazení na závaží je přímo na náboji ložisek (HUBu) a pak už si tam našroubuješ co chceš. Já jsem se vydal vlastní cestou a vytočil jsem si hub se závažím v jednom kuse, ale byla to strašná práce (nejsem zrovna moc soustružník), kdybych to tušil, tak jsem koupil to co je na fotce a pak už bych jenom tu mosaz pošudlal na soustruhu.
Omlouvám, že plevelím vlákno C3 :-p
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

tomas71 píše:Na Axíka prostě udělat nový koncový díl zadní nápravy

No, taky mám navržené a v plánu, ale nějak se k tomu ještě nedošlo. :-p Není to zrovna nejjednoduší díl.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Pokec o extrémní kategorii C3 obecně

Obrázek
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „RC Adventure Scale Trophy - C3“