Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Pokud chceš začít a nevadí ti vyšší cena, pořiď si TRX-4. Je to špičkové auto a není třeba ho dále nějak tuningovat, jen třeba doplnit pár drobností pro radost - ne z nutnosti. Mám také Axial, ale první verzi a tam byl problém s malým rejdem - to se ale dá vylepšit sadou od Slicka, ale už jsou to finance navíc. Nespoléhal bych na to, že výrobce už osazuje do TRX lepší serva - lepší je ho hned vyměnit za pořádné servo a to původní použít na něco méně náročného a nečekat, až v modelu odejde.
gabbo
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 06.05.2019 14:15

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

MilanC píše: 02.03.2019 22:09 Tohle servo by tam mělo jít taky bez úprav https://www.asiatees.com/display?Miscel ... 6404&pid=1
Mam ho objednany z ciny, tak uvidime. Jinak dobre zprava je, ze by ho meli mit cca za mesic skladem i u bighobby za 440kc.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Technicky nádherné, designově ( spolu s autem ) strašné.
Uživatelský avatar
LukesE39
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 26.07.2018 11:41
Bydliště: Pardubice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A videli jste video s pasama "v akci"..? Hlina, blato, kameny to vubec nefunguje.. https://www.youtube.com/watch?v=jyaGJiCH45w
TRX-4 Defender
TT-02 Lancer EVO X
Ex: Vaterra Ascender - Jeep Rubicon
Uživatelský avatar
lachim369
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 29.03.2018 11:08
Bydliště: Nitra

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ako od zaciatku ma tieto veci nejak na auto neoslovili. Je to zaujimave ked niekto stava projekt kde sa tie pasy hodia ale na aute mi to nic nehovori.

to ako sa to sprava funkcne v terene je dalsia vec. myslim ze teraz na tie pasy zacnu vydavat rozne upgrade-y aby boli dokonale. Videl som aj pasy ktore funguju a aj vyzeraju lepsie.
CC-01 Mitsubishi Pajero 1
CC-01 Mitsubishi Pajero 2
CC-01 Mitsubishi Pajero 3
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2 facelift
RC4WD Defender D110 Camel Trophy
Uživatelský avatar
Atomas
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 09.03.2018 11:58
Bydliště: Praha 9

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Myslím, že ty pásy jsou nepochopeny jako například litrová Fabia na dálnici... Myslím, že ty pásy můžou fungovat třeba na písku nebo sněhu. Mají omezené použití, které video nahoře vůbec netestuje - a to je škoda.
TRX-4 BRONCO
AXIAL SCX 10 II
AXIAL YETI
Marek_k
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 12.05.2018 0:09

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Pasy dorazili, priprava hlavne na zimnu sezonu... :-)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Co sa tyka konstrukcneho prevedenia je na vysokej urovni , hlavne hnacie koleso je spojene s kovovym nabojom drazkovanim a ten je osadeny na 2 velkych loziskach. Vsetky spodne vodiace kolieska su osadene na mosadznych puzdrach, co je vzhladom na to ze budu stale v blate a vode dobry napad.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Fixacia k portalu aby sa pasy nepretacali dookola je cez plastovy uchyt s tlmicom , s aftermarkert mosadznymi domcekami portalu bude problem ak nemaju tvar ako povodne originalne, hlavne tie vnutorne. Ja mam velke vonkajsie SSD kryty ktore pretrcaju cez povodnu liniu a uchyty k pasom bude treba otrimovat aby sa zmestili.
Ak sa vyriesi fixacia k tehlici(ci uz 3d tlac , alebo kusok ohnuteho plechu) je mozne tieto pasy pouzit na akekolvek auto s 12mm nabojom.

Hlavne hnacie koleso ma prriemer cca 60mm, takze rychlost s pasmi je cca 1/2 a treba jazdit na 1ke, inac poslete original motor do vecnych lovist.

ObrázekObrázekObrázek

Ak niekto z namakanych videii traxxasu pochopil ze s pasmi sa stane z auta tank ktory prejde uplne svetko tak ho sklamem. V beznom terene a hlavne pri zdolavani prekazok (kamene/korene...) su kolesa omnoho lepsie. Toto poraza kolesa hlavne v snehu piesku a blate, tam su pasy nezastavitelne. Podla info z viac zdrojov ktore sa odkazovali priamo na traxxas, by mali byt casom k dispozicii aj ine ako gumove pasy.
gabbo
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 06.05.2019 14:15

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

ahoj! minuly tyden mi dorazila nahrada serva differencialu od JX (objednano zde: https://www.ebay.com/itm/JX-Waterproof- ... 2749.l2648)

stihl jsem ho akorat odzkouset .. slo do toho držáku ztuha ale Ok, nastaveno, odzkouseno doma - parada.. tak jsem ho jen prisrouboval a jel na vikend pryc.. dneska poprvy venku na první překážce chci zamknout diff a ani prd.. tak zkouším prehodit serva v přijímaci a pořad to nový nefrci.. nastvane píšu prodejci na eBay hned z mobilu zpravu, zamykam diff ručně a jezdim.. teď jsem prisel domu ze natočim prodejci video. Vytáhnu servo at je dobre vidět, a ono funguje 😀 tak jsem ho vrazil do drzaku - funguje, utahnu šrouby - nefunguje.. naštěstí tam drzi bez sroubu celkem pevne.. cili zatim s nim mam jen indoor zkusenosti, ale vypada bytelne, snad priste bude fungovat i venku!
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Měl bych dotaz na někoho zkušenějšího. Koupil jsem si rozšířené hexy na kola od Samixu (8mm). Vše samozřejmě sedlo, ale bohužel mám nyní na portálové hřídeli málo závitu (min. o 2mm) na matici kola, což je velmi nepříjemné a už se mi kolo jednou povolilo. Dotaz tedy zní: ví někdo ze zkušenějších, zda někdo prodává delší portálové hřídele, které by tento problém vyřešily?

Hexy mám konkrétně tyto: https://www.rcsamix.com/index.php/forrc ... r-8mm.html
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
icozv
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 01.02.2017 14:28
Bydliště: Zvolen

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

myslím že potrebuješ k tomu ešte také matice s predlženým krčkom so závitom
https://www.aliexpress.com/item/4-pcs-s ... 5b4a18a524
MST CFX-W Jeep Cherokee
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

icozv píše: 12.06.2019 7:55 myslím že potrebuješ k tomu ešte také matice s predlženým krčkom so závitom
https://www.aliexpress.com/item/4-pcs-s ... 5b4a18a524
Děkuji samozřejmě za radu, ale nejsem si jist, jak by mi to mělo pomoci... Ten prodloužený krček se již do středové díry kola nevejde, tedy si nedovedu představit, jak bych byl schopen kolo dotáhnout.

Celý problém je takový, že po použití rozšiřujících hexů (8mm) oproti původním mi na hřídeli chybí cca 2-3mm délky, tzn. že kolo dotáhnu na 3-4 závity, ale závit matice nevyužiji více jak z 50%, tedy její zajišťovací schopnost je nefunkční a má tendenci se povolovat.
TRX-4 Defender
SJ410
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2017 13:58

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Presne tak, potrebujes k tomu ty matice. Disk ma dirku 5mm takze jim tu matici bez problemu
prosroubjes. Mam tyhle a zadnej problem.
https://www.rc-balik.cz/8mm-rozsirovaci ... -d1232.htm
Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 30
Registrován: 23.03.2019 19:47
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

SJ410 píše: 12.06.2019 9:44 Presne tak, potrebujes k tomu ty matice. Disk ma dirku 5mm takze jim tu matici bez problemu
prosroubjes. Mam tyhle a zadnej problem.
https://www.rc-balik.cz/8mm-rozsirovaci ... -d1232.htm
Děkuji za radu, nyní již chápu, sada objednána. Ještě jednou díky všem :hura:
TRX-4 Defender
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj jen pro info, jsou montovaný 2 typy hřídelí - Traxxas hřídel kola TRA8255 - kratší
- Traxxas hřídel kola TRA8255A - delší
Už jsem to dělal, Brona je má delší

Zpět na „Traxxas TRX4“