Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Ahoj,
Regulátor v TRXku se mi odporoučel... syn přepóloval baterku. :-[
Traxxas XL-5 HV https://www.rc-zivot.cz/traxxas-stejnos ... -hv_154209
Je relativně drahý, a stejně měl drobné mouchy z nichž jedna byla brzda při sjíždění z kopce. Auto jelo vlastní vahou bez kontroly.

Hledám náhradu.
Zatím mám v hledáčku dva, které se mi tak nějak zamlouvají.

1. Quickrun WP80A https://www.rc-zivot.cz/quicrun-wp---crawler-80a_34833
líbí se mi možnost progranování rozjezdu i brzdy. Programátor je součástí. Bec má 3A
nejsem si jistý voděodolností.

2. Quickrun 1060 https://www.rc-zivot.cz/quicrun-1060-v2-60a_58925
Je levnější, Bec má také 3A, i když jsem někde jinde zahlédl snad i hodnotu 2A??? Programovatelný je údajně také... nevím co by k tomu bylo zapotřebí.

Mám doma jeho slabší variantu 1625, z menšího auta. která by "papírově" snad i zvládla TRXko utáhnout, ale asi ne tak velký motor. Nevím co by to udělalo. Takže zatím ho nechávám mimo.


U těch dvou vidím ještě výhodu v silnějším BEC, který by měl utáhnout i silnější servo. Jak silné servo by se s tím dalo ovládat?

Máte někdo zkušenosti s těmi prvními dvěma? Nebo by jste doporučili něco jiného?

Díky za názory.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

ještě nedávno byl k prodeji DSYS 70A ... škoda, na lepší regulátory jsem nenarazil. V cenové hladině do 2000,-Kč.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Na stejnosmer urcite wp1080
Stridak hobbywing fusion
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Díky,
objednávám tu wp 80. Až vyzkouším, poreferuji.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Regulátor mám. :-) zapojený zatím provizorně, po zkalibrování s přijímačem jezdí krásně. Pomalé rozjezdy a v neutrálu zabrzdí. Zatím jsem nic neprogramoval. Počkám až to budu moct projet venku. Pak zkusím experimentovat.

Potřebuji prodloužení kabelu k přijímači (objenáno). Reg. ho má krátkej. Ze starého jsem musel vzít konektory k motoru. Mělo to jen holé dráty.
Musím vyřešit uchycení a možná změním i místo kde bude namontovaný.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Namontováno. Zapojeno. Pro montáž do auta jsem si vyrobil díl, který se šroubuje do původních děr pro origo regl. Co nemám ještě uspokojivě dořešeno je montáž spínače. Ten tam visí jen provizorně přidrátovaný.

Prozatím jsem opustil myšlenku dát regl i vypínač jinam. Především z časových důvodů. Měl jsem v plánu ho dát dozadu za akumulátor na nějakou konzoli kterou bych musel někam přidělat. Důvod vlastně jen takový, že jsem chtěl mít spínač dosažitelný i bez sundavání karosérie.

Obrázek
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

S programátorem jsem upravil jen dvě možnosti.
Obrázek

Parametr 12, to je akcelerace při prudkém "sešlápnutí plynu". Nastavil jsem úroveň 1. Auto při prudké akceleraci zrychluje pozvolna na plnou rychlost... nehrabe kolama na místě.
A Freewhelling 15, jsem zapnul. ještě víc se zjemnila reakce na pomalou jízdu na minimum plynu.

Počáteční výkon 4, jsem nechal jak byl. rozdíl mezi 4% a 0% jsem nepoznal...

S bržděním jsem si nehrál. Není to teď kde vyzkoušet. A pokud by to mělo žrát bateku, tak se bez toho i obejdu. Ale třeba to ještě někdy zkusím.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Tento regulátor se zdá být dobrý, já na Trx používám původní a tu vlastnost co píšeš, sjíždění se svahu považuji osobně za přínos, když potřebuji něco opatrně sjet a když chci zastavit, zařadím prostě jedničku a auto stojí. Ale to je prostě věc názoru. Ať se daří :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Regl super, mám ho ve 2 autech (trx a Venture) a na stejnosměr perfektní. Kdyby jednou byla chuť na stříďák, tak výše zmíněný Fusion je ještě větší žrádlo, mám ho v g500 a s tempomatem je to neskutečný. Ani neřadím za 1 :FINE: :FINE:
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

u fusionu mi vadi ze nejde nastavit dopredu/brzda/dozadu, jen dopredu/dozadu. Z expe jsem to musel sundat, ale dal jsem to zpatky na trx8 a tam to je bezvadny.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Já teda mám na Fusion nastaveno dopředu/brzda/dozadu.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Mozna to zmenili nebo je to jiny model, ja kupoval tu 1800kV verzi kdyz to byla celkem novinka a brzdu, tj ukazovakem od sebe nastavit nejde.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Já dostal s motorem programátor, tak nastavuji tam.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Zbyněk píše: 28.11.2021 17:49 Já dostal s motorem programátor, tak nastavuji tam.
ale jiste, ja ho mam taky. Ale nastavit to jako u trx4 reglu nejde, tzn. s autem nejde aktivne zabrzdit, jen povolenim plynu. Plyn od sebe je rovnou zpatecka.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Zbyněk
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 22.08.2017 15:57

Re: Náhrada reglátoru origo traxxas za jiný

Mě to funguje jako každý jiný regulátor, pustím plyn (páčka v neutrálu) a auto zabrzdí ( v kopci stojí). Dám páčku od sebe- auto couvá. Intenzita brzdy se dá nastavit v devíti krocích.

Zpět na „Traxxas TRX4“