Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A o výrobě nárazníků na zakázku jsi nepřemýšlel? Moc po Broncu toužím a ty nárazníky jsou jedna z věcí co mě odpuzujou.
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

SZ
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Zdravím, jsem novým majitelem TRX4 Adventure a jen v podstatě jediný dotaz.Při dodělání LED osvětlení, používáte k napájení toho osvětlení ten volný konektor, co jde z regulátoru?
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj , je k tomu urcen
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Nicméně počítej s tím, že čím víc těch LEDek na ten konektor pověsíš, tím větší kapky bude dostávat BEC v regulátoru. Rozhodně by stálo za úvahu napojit na baterky externí BEC a aspoň servo řízení a osvětlení napájet z toho externího BECu.
Uživatelský avatar
Atomas
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 09.03.2018 11:58
Bydliště: Praha 9

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Najdu tady někoho, kdo by vyrobil na zakázku nárazníky na Bronco?
TRX-4 BRONCO
AXIAL SCX 10 II
AXIAL YETI
x.line
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 08.06.2017 14:18
Bydliště: Jaroměř

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Už je řešíme ;) Máme dodavatele, co nám dělá na zakázku a již má Bronco na oměření. Ale bude to otázka měsíce určitě
https://www.zonerama.com/MODELCENTRUM
Axial SCX10 II
HPI Venture


http://www.modelcentrum.cz/
napiště si o lepší ceny pro expedičáky ;-)
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Borik píše:Nicméně počítej s tím, že čím víc těch LEDek na ten konektor pověsíš, tím větší kapky bude dostávat BEC v regulátoru. Rozhodně by stálo za úvahu napojit na baterky externí BEC a aspoň servo řízení a osvětlení napájet z toho externího BECu.


Vyrobil jsem si vlastní osvětlení s tím, že bude napájeno 6V z toho konektoru.No naštěstí, než jsem to celé připojil, tak jsem pro jistotu napětí na tom konektoru změřil a jaké bylo mé překvapení, že tam není 6V, ale 8V, což bylo napětí baterie.Takže konektor je připojen v regulátoru přímo na přívod od baterie.Tím pádem na něm může být ledek nespočet a neovlivní to funkci BEC.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Díky za dobrou zprávu. Chtěl jsem na silové konektory připájet odbočku na BEC a tak vlastně můžu ten BEC připojit přímo na tento konektor.
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

miras-trx píše:
Borik píše:Nicméně počítej s tím, že čím víc těch LEDek na ten konektor pověsíš, tím větší kapky bude dostávat BEC v regulátoru. Rozhodně by stálo za úvahu napojit na baterky externí BEC a aspoň servo řízení a osvětlení napájet z toho externího BECu.


Vyrobil jsem si vlastní osvětlení s tím, že bude napájeno 6V z toho konektoru.No naštěstí, než jsem to celé připojil, tak jsem pro jistotu napětí na tom konektoru změřil a jaké bylo mé překvapení, že tam není 6V, ale 8V, což bylo napětí baterie.Takže konektor je připojen v regulátoru přímo na přívod od baterie.Tím pádem na něm může být ledek nespočet a neovlivní to funkci BEC.


No myslím, že to ani nebylo nutné měřit, je jasně vidět, že to je spojené s přívodem od baterky ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Usuzovat o napeti a proudu pouhym okem umi jen ti nejvetsi mazaci, my normalni smrtelnici si to overime multimetrem ci precteme v navodu.. :FINE:
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Mira píše:Usuzovat o napeti a proudu pouhym okem umi jen ti nejvetsi mazaci, my normalni smrtelnici si to overime multimetrem ci precteme v navodu.. :FINE:

My co neumíme číst, to zkoušíme olíznutím :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
miras-trx
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 27.06.2018 22:59
Bydliště: Opava

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

To: MilanC

ano, je to vidět po bližším prozkoumání regulátoru, že vodiče od malého konektoru vedou těsně k přívodu od baterie, ale v ten moment jsem to nezkoumal, ale měřil. :roll:

V návodu jsem nic bližšího o konektoru pro LED osvětlení nenašel (alespoň ne v tom CZ).Není tam napsané jaké napětí z něho leze, ani jaký proud dovoluje.
Actual: TRX-6 Mercedes G63 AMG 6x6
Ex: TRX-4 ADVENTURE
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak jsem si už udělal i první zadní nárazník, je jednoduchý, ale kovový a dá se na něj přidělat plnohodnotná rezerva. Upnutí rezervy bylo záměrně umístěno mírně vpravo, mimo osu modelu.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Nezkoušel jste někdo napasovat tuhle kastli? Co jsem koukal, tak už zpětně to vrátit asi nepůjde, co se týče podvozku, ale vypadá to fakt dobře.
https://www.aliexpress.com/item/INJORA- ... 0000000000
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless

Zpět na „Traxxas TRX4“