Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Já bych se možná prvně zeptal, co je tom autě za úpravy, kdy bylo kupováno a jakou dostalo údržbu.

Jeví se mi to jako poměrně nově koupené RTR a pochybuju, že to někdo rozdělával aby nakydal do převodovky vazelínu. Spíš bych si tipl, že se koupil model, jezdilo se v blátě a vodě a ložiska už nebudou v kondici jako na začátku. 🙂
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Hele auto je asi měsíc staré nejsou na něm žádné úpravy a jezdil jsem s tím zatím jenom kopce a jezdil jsem po hlíně a upřímně se s tím autem bojím jezdit ve vodě a chci se zeptat kolik má být vazelíny v převodovce
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Hele řekl by my někdo jak namazat převodovku nebo nějaké video kde je to ukázáno
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Já bych to nechal být. Od výrobce to bude namazané.
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Rozebíral jsem motor a zdálo jde mi ze to není vůbec promazaní bylo to úplně suchý a teď mi to nejde namontovat spatky tak jestli mate někdo video kde to někdo zklada pls
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Já teda nemám přímo TRX, ale ten základní motor v RTR setu je rozebíratelný?
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Když jsem to teď poskládá tak to na jedničku děla Tomeček kousací zvuk a na dvojce to je v pohodě
MrRyter
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 28.09.2022 16:56

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A ještě bych se chtěl zeptat jestli musí být pastorek osazen celou délkou zubu na hlavní kole protože od výrobce to bylo znatelně presazene o polovinu
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Hele takhle těžko říct, věšteckou kouli nemáme, ale když s tím jezdíš jen normální věci, tak těžko říct kde by byl problém. Ale jestli jsi to nerozebíral, určitě to udělej. Rozhoď to po stole, mrkni na ložiska a každopádně vše namazat. Když jsem dostal G, tak přední portály byly namazaný hezky, zadní úplně na sucho a převodovka jen tak zběžně, takže určitě namazat. Osobně dávám vazelinu co prodává MZ, je to od ultimate Racing, bílá hmota v mističce. Hezky se to tahá po zubech, je řidší než nějaký mogul A00 apod, takže neklade tolik odpor a namazat s citem aby bylo na převodech a nebyla tím zatemovaná celá skříň. Tolik asi k mazání a údržbě.

Pak mi ještě napadá, i když trx má dáno uchycení motoru, jestli motor neni nasazený o díru vedle a tím by byla malá zubová vůle. Origo nevím, ale když jsem dával fusion, mohl jsem ho nasadit do 2 variant, vycházelo to jen tak tak, ale dalo se a jak byl pastorek narvaný na spur, kladlo to motoru odpor. Oddekluj spur a zkus zavaklat spurem jestli má trochu vůli a drz přitom motor v pozici jako když tam je ten dekl
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Na mazání motoru stačí malá kapka řidšího oleje na každé ložisko. Hlavně si dej pozor, aby se olej nedostal na komutátor - připekl by se tam a stal by se z něj izolátor.
Dejva
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2022 12:54

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

MrRyter píše: 01.10.2022 13:43 A ještě bych se chtěl zeptat jestli musí být pastorek osazen celou délkou zubu na hlavní kole protože od výrobce to bylo znatelně presazene o polovinu
Předsazení je (bohužel) správně, jistící šroub-červík totiž čumí znatelně ven a když to zarovnáš, tak si červíkem na pastorku ubrousíš kus zubů na oběžném kole. :(
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A menší červík by byl už moc krátký ?
Dejva
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2022 12:54

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Já to před lety nastavil tak akorát (u mě i s vůlí cca 3/4 šířky) a vic jsem neřešil. Neměl jsem červíky :)
Zkusím se do toho zas někdy pošťourat, jak by to šlo a jak vysokej červík by vůbec byl potřeba....
Mikimike
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 22.11.2022 17:17

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj, budu kupovat defa, tak se vas prosim, muze mi nekdo poradit jakou baterii pro vykon/ dobu jizdy vybrat? Děkuji
Dejva
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 11.05.2022 12:54

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Mikimike píše: 22.11.2022 17:20 Ahoj, budu kupovat defa, tak se vas prosim, muze mi nekdo poradit jakou baterii pro vykon/ dobu jizdy vybrat? Děkuji
Ahoj,
začínáš od nuly nebo už jsi měl s RC co dočinění? Někteří vybírají baterie i podle toho aby je použili i v jiném modelu.

U defa bez úprav:
- 2S baterie - pomalejší jízda, baterie je menší a nebo do originál držáku nacpeš baterii s větší kapacitou (nejezdím 2S avšak pod 6000mAh bych nešel)
- 3S baterie - rychlejší jízda, nejvetší baterie co jsem nacpal do originál držáku byla 6500 mAh 3S (osobně používám pastorek s 9ti zuby místo původního s 11ti zuby, auto to taky zpomalí)

Na 3S 6500 mAh vyjedu cca 4km do kopce běžnou expediční jízdou (bez větších blbnutí), řekněme 3-4h cesty. Pak měním baterii (mám druhou 3S 4000 mAh) na dojetí. Víc jak 2 baterie jsem nepotřeboval ani v zimě (Kleť nahoru a dolu ve sněhu, Ještěd většinou ani neměním, a nebo jen abych ji nevybíjel moc)
Moje baterie je GENS ACE LiPo - 3S 6500mAh 11,1V 3S1P (60C) Bashing Serie

Zpět na „Traxxas TRX4“