Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Loskuták píše:Chci se jen zeptat, je jedno, zda závaží v kolech dám pryč či ne? Přijdou mi závaží ještě na náboje, tak přemýšlím, zda ty z těch kol (75g) odstranit a nebo je tam nechat. Trošku se bojím, jestli to moc nenamáhá nápravy, když původní kola s disky měly asi 113gr a teď mají 246gr i s beadlocky.


S větší váhou kol se zvyšuje námaha na poloosy a všechny převody, v menším měřítku i na motor s regulátorem, zvlášť s okamžitou brzdou v neutrálu. Ocelové vnitřnosti TRXka to všechno skousnou a nějaký znatelný opotřebení asi nepoznáš. Po necelém roce ježdění (s železnými disky Gmade SR02 bez dalšího závaží, váha okolo 200g vč. pneu) jsem našel pouze vybroušené drážky v pinech předních poloos, ale nedokážu říct, jestli je vůbec na vině váha navíc. Jako nejnáchylnější bych viděl krátkou osičku a její ložiska v portálech - špatně vyvážený těžký kolo je musí vylágrovat strašně snadno. Těch 250g na kolo bych považoval za maximum, sám preferuji raději závaží vně portálů.

Samozřejmě s adekvátní péčí můžeš jít do extrémů ;)
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Já čekám až dorazí závaží a pak to z těch kol odlepím. Pak samotná kola budou mít komplet 170g a to už oproti originálu nebude tak hrozný. Díky
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy



Ty čirý okna jsou paráda, takhle to mělo vypadat od prvního dne :) Jsem rád, že si dali říct.

Ta barva mě ale trochu sere :D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
tobi
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 20.10.2017 13:42

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak ta barva mě sejří i za tebe :-[
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ahoj, jsem úplný nováček.

Koupil jsem TRX 4 Bronco. Jsem docela spokojen, ale co mi teď vrtá hlavou, tak obě přední kola mi chodí lehce do osmice, levé přední kolo víc.... kolama to není, zkoušel jsem je prohodit. Párkrát se mi to kutálelo z kopce, je možné, že náprava dostala ránu a něco se pohlo? Jsem v RC modelech totální začátečník, tak vůbec nevím co bych mohl čekat. 8)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Doktor píše:Ahoj, jsem úplný nováček.

Koupil jsem TRX 4 Bronco. Jsem docela spokojen, ale co mi teď vrtá hlavou, tak obě přední kola mi chodí lehce do osmice, levé přední kolo víc.... kolama to není, zkoušel jsem je prohodit. Párkrát se mi to kutálelo z kopce, je možné, že náprava dostala ránu a něco se pohlo? Jsem v RC modelech totální začátečník, tak vůbec nevím co bych mohl čekat. 8)


Ahoj, asi jsi chtěl napsat, že ti hází kola, ale myslíš si, že koly to není, ale je to přímo ohnutou poloosou. Osobně si myslím, že to je kolama, zkus si sehnat od někoho jen čistě disk a odzkoušet házivost na něm a pokud to i tak bude házet, tak jsou opravdu ohlé poloosy, pak bych model reklamoval.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

dovolím přidat moji zkušenost. Házelo jedno kolo.
- zle nalepený pneu
- zkontroluj hex na kole. Jednou jsem měl uvnitř toho 6ti hranu nálitek z výroby. Čili, kolo nesedělo, jak mělo.
Stačilo obrousit. Nedělá se to zrovna lehce, ale zkontroluj to.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Díky za rady, právě že kolama to nebude, zkoušel jsem je prohodit..... a mám i druhou sadu kol.... Zkusím zkontrolovat popřípadě přehodit ten šestihran (pokud to jde a uvidi se)
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

To by se musel člověk vážně snažit, aby ohnul tu krátkou osičku. To by se dřív ulomil celý domek portálu :)

Jestli je doopravdy šmajdavá, tak bych hádal spíš vylágrovaný ložisko, nebo opravdu chyba ve výrobě.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Někdo tady psal, že měnil ty červíkový osičky v šestihranech, měl je krátký, to by mohlo být ono, že šestihran na konci drží na kousíčku a stahnutím se to hne a pak šmajdá kolo
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

MilanC píše:Někdo tady psal, že měnil ty červíkový osičky v šestihranech, měl je krátký, to by mohlo být ono, že šestihran na konci drží na kousíčku a stahnutím se to hne a pak šmajdá kolo

Slick7
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Dneska jsem vylepšil Fordíka, dal jsem mu opravdu kovový přední nárazník, co vydrží a je připravený pro zástavbu servonavijáku.

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak ten je hooodně dobrej. :FINE:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

plutoone84 píše:Tak ten je hooodně dobrej. :FINE:

Dík, jsem rád, že se líbí, ještě není dodělaný, půjde samozřejmě na černý elox a doprostřed bych si chtěl ještě uchytiti přídavná světla.
Dneska jsem si zkusil udělat rozšiřující hexy, deset mm, kdyby měl někdo zájem, dejte vědět, dokud mám nastavenou mašinu.
Cena za sadu včetně matic 600,-

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.

Zpět na „Traxxas TRX4“