Uživatelský avatar
lachim369
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 29.03.2018 11:08
Bydliště: Nitra

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Chcel by som si spravit siet na strechu. gumu som uz kupil, no chcem sa spytat ak ste si niekto robili, ako ste riesili haky a pripevnenie na gumu?

dakujem
CC-01 Mitsubishi Pajero 1
CC-01 Mitsubishi Pajero 2
CC-01 Mitsubishi Pajero 3
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2 facelift
RC4WD Defender D110 Camel Trophy
Uživatelský avatar
bobes1956
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 17.01.2019 22:36
Bydliště: Cheb

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

dodik píše:
lepka píše:A jak hodně používáte ty uzávěrky vyjede to alespon něco málo pokud nejsou zavřené?
A jak je to s vodotěsností dá se s tím brodit když to člověk vybalí z krabice nebo se to musí vše izolovat?

no prostě kdo toho mazlíčka už má tak se s tím pochlubte jsme všichni zvědaví nebo tedy alespon já. :-)

:CIAO:
Tak po středeční vyjížďce na Zebín je moje zkušenost asi taková:
Jel jsem s autem z krabice bez úprav těžiště s origo pohonem a servem s accu 2čl. Li-Po 4800 v původním držáku. Před jízdou jsem promazal portály a dify, bylo to potřeba.
Dost mně překvapilo co auto vyjede bez špéry, hlavně pokud se jelo po skále tak jsem špéru přidal spíše vyjímečně a to při extrému ve stylu Crawler. Na sypkém povrchu to bylo horší a špéra přišla ke slovu častěji.
Rejd je mnohem větší než u starého SCX a asi srovnatelný s SCX II ale stále bude výhoda těch otevřených diffů které zmenší poloměr otáčení.
Vodotěsnost jsem nezkoušel a nebudu z auto dělat ponorku ani v budoucnu. Sice je přijímač v pěkné krabičce která toho asi dost zachrání ale určitě to není 100% a pokud se do elektroniky dostane voda tak se nedá uplatnit záruka což je i v návodu a je to logické. Tak to na vlastní nebezčí můžeš zkusit :wink:
Auto je pěkně zpřevodované a régl má docela jemný náběh co je pro mně dost důležité (jízda musí vypadat reálně a né cuk sem cuk tam) co je ale dost na hraně je servo - při exedici v běžné terénu O.K. ale ve skalách už nestíhá. Budu ho časem mněnit, ale zároveň se bude muset zajistit napájení z externího BECu protože ten v původním réglu dává jenom 1A :!: a to je pro silnější servo žalostně málo :cry:
Auto je docela macek a dost vysokej a s těmi všemi rámy, výztuhami a zahrádkou jsem se hodně bál náklonů (hlavně bočních) ale nakonec to nebylo tak zlé jak jsem čekal. Každopádně nějaké dovážení bude tak se to ještě zlepší. Hlavně při prudkém výjezdu po skále byla snaha o převrácení dozadu :sad:
Když to shrnu, tak mně auto i přes některé maličkosti příjemně překvapilo hlavně chováním v terénu. Ty portály jsou prostě super :OK:
Ještě dodám co se mi nelíbí: Asi nejvíc mi vadí samolepkový skla! Ty jinak pěknou boudu dost poškozují. Moc mi nesedí ani rádio kde je volant daleko od rukojeti a nedostanu na něj palcem levé ruky a tím pádem musím pořád řídit obouma rukama.
Ještě docela zajímavý údaj za cca 1,5hodiny bylo vyjeto 2300mAh většinou jsem v extrémním terénu plyn jen lechtal.
Tady je i korveťákovo video z akce Zebín ať je představa kde se jela zkušební jízda mé TRX-4ky:http://www.rc4x4.cz/topic18248.html
:BYE:

Ahoj,na WISH,nebo ALIEXPRES najdeš takový udělátko,abys mohl řídit jednoruč.
Uživatelský avatar
icozv
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 01.02.2017 14:28
Bydliště: Zvolen

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

lachim369 píše:Chcel by som si spravit siet na strechu. gumu som uz kupil, no chcem sa spytat ak ste si niekto robili, ako ste riesili haky a pripevnenie na gumu?

dakujem

zo stredne veľkej kancelárskej spinky som ju obtočil okolo 2mm zváracieho drôtu , prevliekol gumu na konci uzlik hotovo
MST CFX-W Jeep Cherokee
TRX-4 Defender
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

bobes1956 píše:Ahoj,na WISH,nebo ALIEXPRES najdeš takový udělátko,abys mohl řídit jednoruč.

Moc prosím o odkaz ... ač jsem na Wishu hledal, tak nenašel.
Díky.

že by toto ? https://fr.aliexpress.com/item/TQI-Seul ... 23966.html
Naposledy upravil(a) Borik dne 13.02.2019 10:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lachim369
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 29.03.2018 11:08
Bydliště: Nitra

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

icozv píše:
lachim369 píše:Chcel by som si spravit siet na strechu. gumu som uz kupil, no chcem sa spytat ak ste si niekto robili, ako ste riesili haky a pripevnenie na gumu?

dakujem

zo stredne veľkej kancelárskej spinky som ju obtočil okolo 2mm zváracieho drôtu , prevliekol gumu na konci uzlik hotovo


takto nejak som si to aj predstavoval, len ma nenapadla sponka, dakujem
CC-01 Mitsubishi Pajero 1
CC-01 Mitsubishi Pajero 2
CC-01 Mitsubishi Pajero 3
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2 facelift
RC4WD Defender D110 Camel Trophy
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

"Ahoj,na WISH,nebo ALIEXPRES najdeš takový udělátko,abys mohl řídit jednoruč."

Díky bobes1956 ale na tom radiu mi vadilo více věcí, tak jsem ho vyměnil za 6K Absimu a pohoda...
Uživatelský avatar
bobes1956
Nově příchozí
Příspěvky: 4
Registrován: 17.01.2019 22:36
Bydliště: Cheb

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Borik píše:
bobes1956 píše: Ahoj,na WISH,nebo ALIEXPRES najdeš takový udělátko,abys mohl řídit jednoruč.
Moc prosím o odkaz ... ač jsem na Wishu hledal, tak nenašel.
Díky.

že by toto ? https://fr.aliexpress.com/item/TQI-Seul ... 23966.html
NO tohle jsem myslel!
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

už si vyrábím něco podobného - z laminátu 1.5 mm, jen na konci nebudu mít kolečko, ale spíš nějakou malou kapsu, kam se opře palec. Ten malý volant se mi sice líbí, ale mám obavu, aby po tom palec neklouzal.

Nakonec to bylo docela jednoduché: Lupénková pilečka a jehlový pilník zapracovaly a za chvilku bylo hotovo.
Na ten čtyřhran od volantu jsem nasadil tu páku, přidal dva O-kroužky 8x2 mm, mezi čtyřhran a volant ( na šroub ) přidal pár podložek ( abych tu páku pevně nepřitáhnul k tělu vysílačky ) a přišrouboval delším šroubkem volant. Zbývá vymyslet a hlavně vyzkoušet vhodnou opěrku na palec ( ta přijde přišroubovat na konec páky ). Ale už teď to funguje docela dobře.
viz: http://boricek.galerie.cz/6615953-paka- ... tx-traxxas
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak Defík koupený na konci října, do Vánoc jezděný volně. Je únor a umřelo servo zadního diferáku a dnes klasika, servo řízení.
Nemyslím si, že bych ho extrémně přetěžoval.
Tak to k těm postřehům.
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
Uživatelský avatar
lachim369
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 29.03.2018 11:08
Bydliště: Nitra

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Karlos74 píše:Tak Defík koupený na konci října, do Vánoc jezděný volně. Je únor a umřelo servo zadního diferáku a dnes klasika, servo řízení.
Nemyslím si, že bych ho extrémně přetěžoval.
Tak to k těm postřehům.
Chcem sa opytat ci si pred jazdenym premazal diferaky?
CC-01 Mitsubishi Pajero 1
CC-01 Mitsubishi Pajero 2
CC-01 Mitsubishi Pajero 3
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2
MST CMX Mitsubishi Pajero wagon 2 facelift
RC4WD Defender D110 Camel Trophy
Uživatelský avatar
Karlos74
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 01.11.2018 20:38
Bydliště: Káraný

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

lachim369 píše:
Karlos74 píše:Tak Defík koupený na konci října, do Vánoc jezděný volně. Je únor a umřelo servo zadního diferáku a dnes klasika, servo řízení.
Nemyslím si, že bych ho extrémně přetěžoval.
Tak to k těm postřehům.
Chcem sa opytat ci si pred jazdenym premazal diferaky?
Po rozbalení auta z krabice jsem ho komlept rozebral a promazal. Ale můj model byl docela promázlej z továrny.
TRX 4 Defender Adventure
Axial SCX10 Honcho
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Karlos74 píše:Tak Defík koupený na konci října, do Vánoc jezděný volně. Je únor a umřelo servo zadního diferáku a dnes klasika, servo řízení.
Nemyslím si, že bych ho extrémně přetěžoval.
Tak to k těm postřehům.
ja zatim jen paka serva a zadni dif servo prevody za 150kc, jezdim nekdy od leta 2018. Ale jezdime s tim prirodou, žádný páčení šutrů.... jinak obecne mi pripada, ze se co se tyce tech serv trosku zbytecne pláče, udelal jsem si pred casem xls tabulku s veskeryma cicovinama co jsem na to zatim nakoupil, a nejaky servo za litr je fakt marginalie :).....
Na SBG byl serial o Budget build na Axialu Trail Honcho, a tam menil servo hned za poradny ( Savox v jeho pripade) a z origo serva udelal navijak. To mi pripada jako docela sikovnej zpusob jak to zuzitkovat jeste pred znicenim....
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Také jsem ještě "za mokra" vyměnil servo řízení za silnější a toto najde uplatnění někde v lodi. Škoda ho vědomě zničit - dřív nebo později. Ale podle ohlasů tady na fóru spíš dřív.
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

S origo servama řízení jsem jezdil víc jak půl roku, až když odešla páka, tak jsem je vyměnil. Serva na dify a špajzku je jiná, jedno mi odešlo elektricky (uznáno v záruce a vyměněno). Mechanicky mi odešlo vlastní blbostí. Vyměněný převody a jedem dál. Mezitím jsem si zkusil pár jiných serv jako náhradu, tak je dám k dispozici a každý si může rozhodnout co dál. Jsou nutné menší úpravy, jak to popisuje Gecko-x a Bobby B. Samozřejmě ještě existují i jiná serva která lez použít. TGY řada se dá použít celá.
Jméno:traxxas heslo:servos
https://mirakuli.rajce.idnes.cz/Servos/
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Nevím, jestli to sem už třeba někdo nedával, ale už existuje přímá náhrada za ty příšerný zamykací serva:



EcoPower 640T

30 USD je teda pořád pálka, zvlášť za všechny tři kusy, ale vypadá to jako opravdu finální řešení.
Převody jsou v kovu a narozdíl od TGY serv je tohle i vodotěsné. Údajně vyvinuto přímo pro použití v TRX-4.

Samozřejmě jsou beznadějně vyprodaná.

Upřímně už mám těch uzávěr plný zuby, za ty dva roky už jsem kromě serv musel vyměnit i zadní vytahaný bowden a tentokrát se mi pro změnu udělala vůle přímo na čepičce/"servo-saveru", pružinka už je unavená natolik, že nezamkne.
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/

Zpět na „Traxxas TRX4“